Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra ,felicitari pentru TT bun si bafta la eco urmator
Eu morfo de trimestrul 2 trebuie sa il fac intre 5-19 noiembrie, inca nu am facut programare dar as vrea sa am rabdare sa trec de 21s


de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Emilia - mie mi-au spus ambii doctori de la eco ca e baietel la 12 sapt aproape 13...la fetita tot asa unul la 12 si altul la aproape 14 la o ecografie normala abdominala...acu astept eco de 22 sapt ptr inca o confirmare, desi simt in inima mea ca e baietel:) cred ca am copii care "pozeaza" foarte bine nu stiu...

Io's cu muci in continuare si dureri de gat...slava Domnului ca fi-mea nu mai are ca deh a avut cui sa ii dea:)) mi-e din ce in ce mai greu sa ma trezesc dimineata si mi-e somn toata ziua:(

Pupici la burtici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Ce ma bucur cand citesc numai vesti bune! Si imi lucesc ochii cand vad ca au aparut atatea carucioare. Eu merg la DT luni sau marti si am ceva emotii.
Noi nu am anuntat pe nimeni de sarcina si probabil ca dupa DT, daca este totul ok vom face si anuntul. cel mai greu imi este sa-i spun lui Tudor...el isi doreste asa de mult un fratior sau o surioara...dar imi este teama sa nu se intample si cu sarcina asta ceva rau ca atunci chiar nu stiu cum sa-i explic ca sa dreg busuiocul. Ne rugam doar sa fie totul bine.

Va pup,
rux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Rux sigur totul va fii bine

Fetele, m-as incumeta sa iau paracetamol,ca ma doare capul am mai luat panadol sambata voi ati luat sau cam cate sa risc sa iau? O fi mult unul pe zi ca ma inebuneste capul si mai ales la serv de la aerul conditionat. Eu am si o belea de sinuzita de ani muuulti si speram ca macar in perioada asta sa nu am nevoie de asa ceva



de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!!

Mara din cate stiu eu poti sa iei paracetamol,numai atentie sa fie simplu si nu sinus.Multa sanatate
Piscotel sanatate multa si tie,mama ei de raceala vad ca ne-am pricopsit multe cu ea
Danina,nicole voi cum mai sunteti?
Emilia eu nu stiu ce a vazut doctorita,insa al meu avea piciorusele unu peste altul si am asteptat vreo 5 minute sa se miste sa vedem daca e totul ok cu ele.Probabil cand si le-a desfacut atunci o fi vazut ea ceva ca eu una nu mi-am dat seama.Oricum nu e sigur inca,o sa vedem peste 3 saptamani daca a avut dreptate sau nu.

Ma bucur enorm pt vestile bune pe care le-ati adus,sa dea Domnul sa fie tot asa in continuare

Va pupacesc pe toate si va doresc o zi frumoasa!!!!!

Cosmi 12+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mara si io stiam ca poti lua paracetamol simplu doua pe zi parca sau la nevoie. Io nu am avut nevoie, ca am zis sa vad poate ma derg cu ceaiuri, miere si lamaie ca altfel luam.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

In sfarsit ma arat si eu dupa un weekend plin de oaspeti si pus pe iarna, dupa aia iara oaspeti si la sfarsitul saptamanii incepem renovatul bucatariei.
Felicitari pentru Mara, Piscotel,Cosminuta, Casandralin, Eva si Tudoralexa pentru aflarea culorii carucioarelor !
Si la noi cred ca se va vedea pe 16 octombrie cand suntem programati la ecograf. Vom avea 17 saptamani, deci cred ca avem sanse daca bebe vrea sa ne arate bineinteles, daca nu noi nu ne suparam, ne bucuram de el si il lasam sa-si faca gimnastica in fiecare seara. M-am asteptat ca la sarcina asta sa simt mai repede, dar nici chiar asa de repede. Pe Miriam am simtit-o la 16 saptamani prima data, cu toate ca era prima sarcina la asa stadiu.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
15 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cat despre sexul la sarcinile gemelare, la cumnata mea de exemplu i-au spus ca are 2 baieti pana la sfarsit si la un doctor foarte experimentat. Si la urma cand au iesit din burtica, surpriza o fetita si un baiat. Au trebuit sa gaseasca repede un nume de fetita. Parintii s-au bucurat si mai mult de acest mic accident sa-i zicem.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
15 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Buna burtici de buburuze
va pup pe toate fetele cu drag, felicitari pentru vestile bune ...si cele racite sa se faca bine ca noi suntem insarcinate si nu avem timp de raceli, da fetelor ?
Emilia eu am facut eco in fiecare saptamana pentru ca am un istoric mai complicat si incepand cu saptamana 12 , 3 medici diferiti cu 3 aparate ecograf diferite..:)) mi-au spus ca bebeii mei sunt baieti...de fapt despre bebe 1 care e mai mare mare am aflat prima data si apoi in saptamana 13 s-a vazut putzica si la bebe 2:))
Eu speram ca bebe 2 e fetita ...dar la cat de mult mi-am dorit bebe ...sunt cea mai fericita din lume ca sunt bine si sanatosi
Fetelor care faceti Clexane, voi il luati compensat ?
Eu fac Clexane 0,4 si voi creste la 0,6 din sapt. 18-20 ca am sarcina gemelara si valoarea D-dimerilor continua sa creasca...
Felicitas ar fi tare sa mi se intample cum s-a intamplat cumnatei tale si sa am o surprizica la nastere sa fie fetita si baiat
Pup fetele si sa auzim numai de bine

14+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

tudoralexa ma bucur mult ca ai repetat DT si te-ai linistit...de acum inainte va fi totul bine...o sa creasca bebeii mari si frumosi si sanatosi

14+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput