Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clementina26 spune:

Buna dimineata,


Cos_minutza multumesc frumos ca ne-ai trecut in lista de mamici de martie.Sincer iti spun cand m-am vazut acolo mi-au dat lacrimele:).
Si eu imi fac clexane de 0,4 in fiecare seara, dar in picior, am o frica inexplicabila sa nu-mi ranesc burtica.Dr. U a zis ca e bine si asa....
In legatura cu ''orizontala'' noi avem interdictie de la 6 saptamani, asa ca incerc sa nu ma mai gandesc, o sa treaca si asta.
Saptamana viitoae repetam analizele de mycoplasma, ureaplasma, culturi din col ca sa vedem dc mai avem vreo infectie, sper sa nu mai am nimic.
Deoarece noi nu avem voie sa plecam din pat, imi este foarte greu sa merg la medic, dupa ce vin de la consultatii, ma doare burtica cateva zile si imi trece numai cu diazepam.
Eu deja m-am ingrasat cu 5 kg, mi se pare enorm, dar dc nu fac niciun fel de efort cine stie cat oi lua pana la sf.
Important sa fie bebina bine.
Va tin la curent.


MTHFR A1298 C homozigot
Tratament: clexane 0,4, aspenter 1/2 zile, magne b6, femibion 2, utrogestan, uscosin, no-spa, vitamina c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Buna fetele. Eu aseara l-am simtit pe bebe. Era foarte agitat si l-a simtit si sotul meu dupa vreo 15 minute de stat cu mana pe burtica mea. Sigur nu erau gaze
Mie mi-a masurat IR-urile inca de la Dublu Test dar cica n-au relevanta pana la 18-20 sapt.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan


ce te invidiezvreau si eeeuuu...astazi fac 14 sapt asa ca va fac cinste cu o cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

Cosminuta cum faci sa apara caruciorul la semnatura? Multu!:*

Noi suntem bine, am intrat in 15 saptamani de azi, burtoiu creste, oboseala la fel, dar...coafura rezista!:))

Ma bucur ca vine weekendul, suntem din nou singurele, dar mi-am propus sa nu mai fac nik decat sa lancezesc maxim!

Saptamana viitoare o sa imi sun si ginecologul sa vad ce mai e de facut...inca nu i-am zis ca am refacut ecografia de trimestrul 1 si asta pentru ca a doua oara a iesit ok si am zis sa astept pana la 16-17 sapt cand ar fi trebuit sa ne vedem ptr o alta eco...acu sa vad aca mi-o mai recomanda sau nu.

Cam atat despre noi.
Pupici multi si o zi faina sa avem! Si vesti bune! Aaaa si scrieri mai multe!:P

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Piscotel adaugi la semnatura [ baietel ] (fara spatiu intre).
Tusferi bafta la eco luni.Te asteptam cu vesti bune
Baby mie nu-mi dai mai bine un paharel mic de cola? nu prea servesc cafea.Felicitari pt inca o saptamana adaugata,cat mai multe in continuare

Va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa!!!!

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:


ce faceti fetelor cu burtici ?
tusferi ce bine ca ne-ai scris, ca ma tot gandeam la tine ...bravo, ma bucur ca e totul bine cu bebeii tai si cu DT...si eu sunt asa nerabdatoare sa merg din nou la eco sa-mi vad buburuzii ....e tare ciudata senzatia, imi e mereu dor de ei si ei sunt mereu cu mine aici in burtica...si astept cu emotie maxima fiecare eco... e clar tudoralexa, cum zice sotul tau inima de mama !!
Pup toate fetele

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Eva eu nu demult am luat micul dejun.M-am trezit la 10Acum ma cam plictisesc acasa dar de luni gata leneveala mea,intru din nou in campul muncii


Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Acum ma uitam la contul comun de poze si vad ca nu vrea sa se mai prezinte nimeni

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Pup cosminutza , si eu as bea un pahar de cola... in cartile mele despre sarcina, cola este recomandata de doctori impotriva greturilor...mi-am luat 2 carti super haioase despre sarcina din Diverta si ma amuz maxim citind din ele in fiecare zi...
o zi frumoasa burtici

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu am vazut pe un site un monitor de sunete fetale (in jur de 150 ron)si tare ma bate gandul sa-l cumpar . Asta fiindca bebeloiul meu nu da semne de activitate decat cand ajung acasa , seara la culcare . Intre timp eu imi rod unghiile de neliniste si de groaza ca i s-a intamplat ceva. Stiu, inca e prea mic ca sa-l simt tot timpul plus ca eu am si o captuseala de vreo 3 kg pe burta ( de, vine iarna) asa ca sunt mai intarziate senzatiile dar tare as vrea sa se miste tot timpul....

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

casandralin, si eu ma tot gandesc de ceva vreme sa-mi iau un monitor de sunete fetale, ala angel sounds ca tare as vrea si eu sa le ascult inimioarele ...mi-as fi luat un aparat ecograf sa-mi fac eco acasa cand vreau eu, dar unul bun costa vreo 80.000 euro...hahaha...glumesc...deci ramane varianta monitor fetal de 150 lei

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput