Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_kiss

Citat:
citat din mesajul lui casandralin

din cate am citit pe forum si nu numai, prostioare ai voie dar ideea este ca sperma declanseaza contractiile- de aia si este recomandat sexul in luna a noua ca si factor declansator al nasterii.
asa ca....ori folosesti mijloace mecanice ori abstinenta.eu una nu risc si chiar daca sotul mai mariie i-am explicat ca nu am asteptat pe bebe 2 ani ca sa-l pierd de la o fita. si a inteles.
iar in legatura cu rezultatul DT- de ce dureaza asa de mult? La mine rezultatul le TT a venit in 3 zile .

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

nu cred ca sperma declanseaza contractiile ci orgasmul!!


eu nu cred , eu stiu.

19 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!

Le urez bun venit noilor gravidute,sarcini usoare in continuare si bebei sanatosiVad ca sunteti moderate asa ca scrieti vrea 10 mesaje scurte ci orice sa va citim in timp real
Aruam felicitari pt baietel,important e sa fie sanatos.
Si eu citisem undeva ca sperma ar provoca contractii.Oricum noi suntem pe interzis...

Mi-e dor si mie de buburuz,abia astept 22oct si abia astept sa-l simt si eu

Felicitari celor care au rezultatul la Dt si bafta celor care urmeaza sa-l faca

O zi frumoasa!!!!

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Am scris un mesaj mai consistent dar se pare ca nu s-a salvat.
Am vazut ca au fost probleme cu site-ul.....in fine.

Draga mea Eva felicitari pentru baietei, o sa fi soacra cu 2 nurori.
La mine momentan sunt baietel si fetita (au fost ambele fetite printre primele ecografii) sa vedem ce vor ramane....sanatosi sa fie.

Clexane fac 0.2 dimineata doar 2 zile pe saptamana si in fiecare seara 0.4.
D-dmerii mei sunt 504, nu te speria...cica e normal atat timp cat IR-urile si arterele ombilicale sunt ok.
La unele laboratoare valoarea normala la d-dmeri este de <250.
Iar cum noi nu suntem normale , suntem mutante nu puteam sa ne incadram in statistilile lor, nu?
Ei cresc in sarcina, tratament cu anticoagulat si multe alte boli de care nu vreau sa amintesc.
Eu imi fac singura injectiile, acum vreau sa experimentez si in picior pt ca a crescut burtica si parca mi-e mila sa o intep....stiu ca nu patesc nimic strengarii mei dar e o chestie psihica.....cica am inima de mama asa zice sotul meu

Oxitocina intr-adevar declanseaza contractii, travaliu, etc de aceea se recomanda in timpul sarcinii sex cu prezervativ.
Multi doctori uita sa aminteasca acest lucru.
Fiecare procedeaza cum considera eu stiu sigur ca nu o s-o mai vad pana la anu' pe vremea asta asa ca nu-mi bat capul ca o sa-mi starnesc hormonii si mai rau si a venit toamna nu mai merg dusurile reci.

va pup scumpe doamne si va doresc o zi minunata


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Am trecut noile gravidutze in lista
Tudoralexa nu ti-am mai modificat carucioarele,pana la confirmarea oficiala le lasa roz
Miha normal ca nu ne suparam.Te asteptam la noi oricand vrei tu,si mai laes te asteptam cu vesti bune cat mai curand

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Cos minutza draguta ca intotdeauna.
Lasa-ne cu roz pana se definitiveaza.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Hello fetelor
tudoralexa multumesc pentru raspuns tu ai inceput deja sa-ti masori IR-urile la eco ?..ca am inteles ca din saptamana 18 se masoara...sau nu stiu eu bine ?? o sa intreb la urmatoarea eco...acum fac doar d-dimerii in fiecare saptamana si am facut si anti fxa la Synevo...mi-a iesit 0,09 ..deci va trebui sa maresc doza Si eu imi fac Clexane singura de la 6 saptamani de sarcina...atunci am aflat ca am PAI heterozigot 675 4G , in rest nu am alte mutatii ...pana acum mi-am facut Clexane doar in picior sus ...o seara in stangul...alta in dreptul...Am avut o sarcina oprita in evolutie la inceputul anului...am aflat la eco de 10 saptamani...am facut chiuretaj...si acum vreau sa fac totul ca sa fie bine...ca am trecut prin multe pana am ajuns aici...
Pup toate fetele cu drag


15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetele. Eu aseara l-am simtit pe bebe. Era foarte agitat si l-a simtit si sotul meu dupa vreo 15 minute de stat cu mana pe burtica mea. Sigur nu erau gaze
Mie mi-a masurat IR-urile inca de la Dublu Test dar cica n-au relevanta pana la 18-20 sapt.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Dr. U este f. interesata de IR-urile mele asa ca de ce sa nu-i fac pe plac
Factorul X este 0,21 asa ca momentan este ok.

Emilia felicitari pt bebele miscacios
La fel si fetelor ca au inceput sa simta miscarile mult asteptate



14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

emilia am inteles...deci IR-urile au relevanta dupa 18 saptamani...multumesc de raspuns...L-ai simtit pe bebe ? wow !! ma bucur mult de tot...gata mi-au dat lacrimile...Eu ma concentrez mereu sa-i simt pe ai mei...stau cu mana pe burtica...se simte ceva acolo...asa ca un fluturas ...o zbatere permanenta...Am inteles ca in functie de localizarea placentei poti sa-l simti pe bebe mai devreme sau mai tarziu. Daca placenta este localizata posterior se simte pe la 16 saptamani...asa sunt localizate ambele placente la mine...posterior...deci astept cu nerabdare sa fac 16 sapt peste 3 zile...haha Daca placenta este localizata anterior, bebe se simte pe la 18 saptamani...Oricum nu exista reguli... m-am intalnit cu o graviduta insarcinata in 20 de saptamani care avea burta mai mica decat mine care sunt in 15 sapt...si amandoua suntem slabute...
o zi frumoasa pentru toate fetele

15+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Lutinus, Femibion 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna dimineata!
Clementina, bine ai venit, felicitari pentru fetita si stai linistita, totul va fi bine!
Dianaradoi, bun venit si tie, wow, inca o mamica de gemeni! Nici eu nu am deloc info si experienta cu sarcinile monoamniotice. Trebuie sa ai incredere ca va fi bine sa stai linistita si cumintica si chiar daca se vor naste ceva mai devreme, ai vazut ca sunt si alte mamici de gemeni care au nascut prematur si totul a fost bine.
Draga Eva, noi suntem bine. Am mai fost la o ecografie vinerea trecuta, mi-a zis ca totul este in regula. Si DT a iesit bine. Nu ne-a zis inca nimic legat de culoarea caruciorului, dar avem rabdare, nu e problema. Suntem in 12 saptamani. Luni m-am programat la o noua eco, la un alt doctor, pt o morfofetala de trimestrul I. Doctorita mea mi-a zis sa ma mai duc la eco tocmai peste o luna, ca totul e ok si n-are rost sa ma puna pe drumuri. Eu vreau sa mai fac si morfologia asta si in plus mi-e si dor de cei mici, sa ii mai vad si sa vad ca sunt bine
Va pup si sa aveti o zi usoara!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput