Buburuze de mart-apr2013(6)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna burtici,
Danina ,Casandra
voi ati simtit bebele cum misca?
Eu inca nu-l simt, ieri am facut 18 saptamani si din cate stiu asta ar fi varsta de la care incepi sa simti miscarile bebelusului.Sunt un pic ingrijorata de abia astept sa ajung la eco luni. Stiu ca nu e o regula ca neaparat la 18 sapt trebuie sa-l simti ca am citit ca intre 18 -22 sapt il poti simti prima oara.


eu una l-am simtit de pe la 13 saptamani asta si fiindca aveam cu ce sa compar senzatia. eu pe bebe nu prea il simt cat sunt la serviciu dar atunci cand sunt in pat pe o parte indiferent care atunci il simt cum se misca.. Am prietene care au simtit copilul pe la 4 luni si jumatatechiar 5 asa ca eu zic sa nu-ti faci probleme. Daca esti mai slabuta il simti fiindca nu exista "captuseala" intre uter si pielea abdomenului dar daca ai un stat adipos mai grosut ....dureaza un pic.

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /2 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
18+
Multumesc Doamne


18+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby_kiss

Buna fetelor. scuze pentru activitatea redusa pe aici, dar am atata treaba la birou de nu-mi vad capul. Voiam sa va zic ca mi-a venit rezultatul la DT si din ce scrie aici pare totul bine. Adica risc de varsta 1:816, risc de trisomia 21 1:554, risc combinat de trisomia 21 1:2805 si risc de trisomie18/trisomie13 - 1:10.000. stiu ca scrie scazut, dar nu e prea putin la risc de Down - 1:554?
Voi cum ati avut raportul la acesti indici? la dr inca n-am ajuns, poate sapt viitoare merg.

Ma bucur pentru vestile bune pe care le-am citit pe aici, asa ca astept si pe mai departe sa citesc la fel:*


mie la toate trei anomaliile mi-a iesit la TT incidenta de 1:10000 si risc scazut ( Down, trisomia 18 si defectul de tb neuronal)


18+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

mama ce s-au incurcat mesajele.... au am vreut sa raspund cu citat si m-am intercalat cu mesajul fetelor. oricum la TT incidenta la mine a fost de 1:10000 iar de simtit pe bebe l-am simtit foarte devreme comparativ cu fetele care sunt la prima sarcina asta fiindca corpul meu recunoaste senzatia.
Pupici

18+
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Mai, eu nu sunt panicata de rezultat. era daor o intrebare idioata. si pe rezultat scrie ca ingrijorator este daca scade sub 250, iar amnio se face sub 200. eu am 554, deci e ok, dar intrebam si eu. nici nu ma gandesc la amnio sau ceva, doar nu-s batuta-n cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Of nicole,eu zic ca daca mai faci febra mai bine iei un paracetamol simplu,mie cel putin asa mi-a recomandat ginecolog.Multa sanatate
Casandralin ce fain ca l-ai simtit asa repede.Abia astept si eu sa-l simt
Baby totul va fi bine cu bebe
Tudoralexa

Mi-am schimbat si saptaman,cica de azi suntem in trim 2

Cosmi 13+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna burticute.
Aruam, eu pe Emma am sim#539;it-o la 16-17 sapt. de sarcina, iar acum, pt ca stiu la ce sa ma astept, l-am simtit deja pe BB pe la 11-12sapt. Senzatia e pt mine ca atunci cand tii in mana un fluturas si el da din aripi incercand sa scape. E acea atingere... Sper ca ma intelegi. Nu pot sa explic mai bine.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

A, si inca ceva. Il simt pe BB doar cand stau pe scaun la birou scriind. Probabil se simte putin ingramadit. Eu lucrez mai mult de noapte si incep sa cred ca BB va fi "pasare de noapte" ca misca in jur de ora 1.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Baby_kiss la Emma riscul de SD a fost sub 250. M-au anuntat telefonic si mi-au oferit amnio. Am plans o noapte dupa care am refuzat, riscul de misscariage fiind mai mare. Acum la al 2 lea pb. ca ma voi gandi de 2 ori inainte de a refuza. Nu stiu. Abia luni merg pt DT.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Baby, te admir pentru tarie, asa si trebuie sa fii.
Nu cred ca ar insinua cineva ca ai fi batuta in cap pt ca nu faci amnio cu toate ca si eu sunt in aceiasi situatie si sunt persoane care considera ca sunt inconstienta ca nu fac amnio.
Acum eu ce sa le zic............fiecare cu parerea lui, ca ar fi mai bine sa si-o tina pt. el dar aste este alta situatie.
In general comenteaza ce-i care nu vor sa-si complice viata, nu inteleg anumite riscuri asumate, etc.. Sa fie lasitate, sa fie lipsa de altruism.......nu pot sa judec, mai bine imi vad de patratelul meu.

Dani sa-ti traiasca domnisoara, jos palaria in fata ta
Nicole sanatate grabnica, impachetarile cu otet nu te ajuta la febra?
Cos back at you

Seara buna si wk placut


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Dani, fetita ta are SD sau de ce te-ai gandi mai bine daca sa refuzi amnio sau nu?

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput