Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Aever am priceput ce spui tu. Nici eu nu mai stiu care e cauza si care efectul, cert e ca e plin de aer.
Azi am avut o zi ... nasoala rau: bb m-a urlat non-stop, iubi a venit racit copt si l-am tarat la magazin sa incerc sa returnez carrierul fara bonul fiscal, doar cu extrasul de cont de la card si bineinteles ca nu au vrut. M-am enervat ca totusi am cheltuit peste 50 mil la cel magazin si am dat cu ei de pamant. M-au sunat si mi-au zis sa vin maine ca se pare ca au gasit o solutie. Poate merge ca vreau sa-l schimb pe scaun de masa Chicco Polly 2 in 1, daca nu il scot la vanzare pe net. Si ca sa fie treaba buna mi-am luat si o felie zdravana de morala de la sot ca cica stau toata ziua pe forum si tot nu stiu ce sa cumpar, plus ca nu e de acord sa ma duc sa returnez produsul fara bon ca sa zica aia ca ma rog de ei, eheee orgoliu mare si nationalism cat cuprinde.
Ma duc sa culc copiii!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Multumesc pt casuta noua!
Multumesc pt urari!
Multumesc ,Elly pt linkuri!Foarte dragutze lucrusoarele,da eu vreu sacou.Clar n-am timp sa-i fac de comanda!
Aever,ai o comoara acolo si iti seamana leit!.Offf, ce scump e in poza aia mufat la tzitzi...sunt invidioasa!
Alma,pupam cireselele,sper ca sunteti bine!
Anito,mi-ai adus si mie aminte ca am si eu geamuri la apartament...Oare din cauza ca nu le-am mai sters demult mi se pare ca-i mereu ceata afara....glumesc,da scroafa-i moarta-n cotet.Nush cand mai apuc sa fac si eu un smotru ca altadata.Azi le-am dat o bataie aragazului si chiuvetei de buc,....sa fer Dzeu ce se intampla cand lasi barbatul la tigai...
MIha,bafta fetei pe mai departe!
Elena,pupam gazosu shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Eu am o problema...ce face oare Mamita ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

MMamita a scris pe facebook ca de sambata este home si se pune pe povestit :D

Elena, nici noi nu am avut o zi grozava, plangacios rau a fost astazi puiul , nici nu a dormit, nici nu a mancat ufff ca sincer cateodata simt ca o iau razna... Parca este din ce in ce mai dificil, nu el dragul de el, ci asa cum cresc ei , cand sunt mici probleme mici , cand cresc problema mari... mare dreptate avea cine a spus asta. Cred ca nici macar nu sunt coerent atat sunt de varza, iar eu cand sunt extenuata nu pot dormi, vis ce mai:))))

Cristina, astazi s a scremut o gramada si a reusit sa faca iar o bobita apoi l am ajutat eu cu mana, adica i am facut masaj la anuns, eh fetelor a reusit sa faca mult si negru cu verde inchis, iar m am speriat asa ca maine ma duc la pediatra.

Acum ii dau asa, dimineata piure de para sau mar, cu putin suc in biberon, la pranz supa, in rets LM. II dau probotice , remediu homeopat si niste picaturi de plante. Uffff sa se regleze si el ca asa ma doare sufletul cand il vad ca se chinuie:((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

seara buna

zilele astea nu am avut timp sa ma plictisesc. joia trecuta si pana luni au fost socrii la vs si nu prea am stat pe acasa, mi-am facut de lucru cu claudiu, prin oras.

de luni pana azi a stat mihai la noi ca e in turneu cu afacerea prin moldova si a avut orasele de pe langa vs

acum e la piatra, ajunge maine la suceava, radauti, sambata-duminica piatra si imprejurimile.

anitta, legat de vizita mea pe la tine prin oras, se amana, nu mai e acum, ci dupa 10 octombrie, cred. noi plecam miercuri spre bucuresti si pe 5-6 suntem in craiova. dupa aceea nu mai stiu cat timp ramanem in bucuresti, dar te anunt eu cand sunt in zona.

virgi, la faza cu barbatii in bucatarie subscriu. decat sa gateasca socru as fi preferat sa se duca la serviciu ca e groaznic dupa ce iese el din bucatarie. al meu sot nu prea se incurca cu bucataria si bine face, ca i-as da cu tigaile de cap

ellyshor, deci ramane sa ne auzim la un tel in jur de 5 oct.

denisa, eu sunt maine pe la festival, dar nu stiu cat am sa pot sa stau cu voi, pentru ca ma plangeam de plictiseala si mi-a gasit claudiu de lucru. cica trebuie sa ajut echipa cb media pentru ca 2 din ei nu se pot invoi de la MUNCA si au de asigurat filmarile si fotografiile festivalului, in timp real. adica dupa ce copilul a terminat de prestat noi sa avem deja informatia in calcultor, gata sa o ardem pe dvd.
dar sper sa reusesc sa ma rup un pic si sa mai stam si noi de vorba

in legatura cu analizele mele, m-am mai linistit. m-au sunat ieri de la cabinet si mi=au spus ca papanicolau a iesit bine, doar la secretie mi-a iesit vesnica candida, si mi-a prescris un tratament cu antibiotice si ovule, dar o sa il incep dupa ce imi vine ciclu, pentru ca mai am duphaston pt 2 zile si dupa am inteles ca imi vine ciclul si deci as rata tratamentul, ca ar trebui sa il intrerup.

pupicei si va doresc toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Neata fetelor! Dau un Dr Pepper.Cafea nu mai avem, poate are altcineva.

Mirela simt eu ca se apropie momentul cand ne vei da vestea cea mare. Stii ca si dupa tratamentele cu antibiotice cresc sansele? Abia astept sa te aud cu vestile bune. Iti dai seama ca o sa intram peste tine la Odiseea in care o sa fii ca sa te incurajam. O sa ai cea mai mare galerie. Eu oricum astept sa vad si care dintre noi o sa fie prima cu bebe 2 sau 3(dupa caz).

Virgi cand am pus poze pe Picassa la tine si la Anitta m-am gandit in mod deosebit. De tine stiam sigur ca vrei sa ne vezi si pe noi.

Alma multumesc pentru sfatul "literar". Ma pui pe ganduri, asa crizata oi fi de-mi trebuie sa citesc despre cum sa-mi cresc copilul cu iubire? Nasol daca asa pare ca nu-mi iubesc copilul sau ca n-am rabdare cu el. Trebuie sa-mi revizuiesc atunci ce ganduri imi expun pe forum ca sa nu se denatureze asa mult realitatea. Eu zic ca toti plang mai mult sau mai putin si toate mamele cu plangaciosi au momente in care se simt depasite. Nu stiu cum de ti-am parut eu cea mai coplesita de job-ul de mamica, poate ma lamuresti cum de s-a ajuns la concluzia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Elena bine ca scapati de BabyBjornul ala mai ales ca a costat si o gramada de bani. Nici sotul meu nu s-ar fi intors in ruptul capului sa duca ceva inapoi, dar si eu fac ca tine, pana nu rezolv problema nu ma linistesc. Deci eu am inteles ca se rezolva si vi-l primesc inapoi. Macar luati altceva pentru copil de banii aia. Bravo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Cafea maaare la toata lumea si ZEN!

Acum ne-am trezit!
Citesc si revin!

mami implinita de Rares-Iustin

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma_alma spune:

Haide, mai, Aever ! Asta e titlul cartii, nu l-am inventat eu si nici nu ti-am recomandat cartea dupa titlu, ci dupa ce am citit-o. Nu stiu cum ai tras concluzia ca te cred depasita de situatie sau ca nu-ti cresti copilul cu drag. Crezi ca eu mi-am cumparat-o fiindca nu-mi iubesc copiii si m-am gandit ca am nevoie de un manual pentru asta? De fapt, crezi ca e cineva pe lumea asta care si-ar cumpara un manual despre cum sa-si iubeasca puiul? Sau crezi ca s-ar putea scrie un astfel de manual? E departe de a fi asa ceva. E o carte care iti prezinta copiii dintr-o perspectiva un pic diferita decat ce am vazut in mod obisnuit. Daca m-ar intreba cineva de o carte de puericultura, cred ca pe asta as recomanda-o (desi nu e chiar o carte de puericultura ). Nu da "retete", ci propune o abordare si incearca sa demonteze altele. Cu unele chestii poti fi de acord, cu altele nu. E scrisa cu sensibilitate si umor, iar eu am terminat-o in 24 de ore de la momentul in care a ajuns la mine (o citeam mai ales in timpul alaptatului, care la noi dureazaaaaaaaa).
Ti-am propus-o tie in mod special fiindca te-am vazut ingrijorata de anumite comportamente ale lui Mihaita si credeam ca daca ai citi-o te-ai mai linisti. Dar nu o vand, nu sunt ruda cu autorul, nu am de gand sa i-o bag nimanui pe gat. Imi pare rau daca ti s-a parut jignitoare recomandarea .

Alma, mama floricelelor de cires

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Neatza gagici si pitici!
Doamne, n-am mai scris de vreo saptamana si am ramas taree mult in urma cu stirile dar mi-a fost dor de voi de moarte
Elena, imi pare tare rau ca dupa 3 luni linistite , zic eu, pe Eric l-au apucat colici, gaze si mai ales pacatosul asta de reflux! obrajorii si gurita sa se faca repede bine iar in legatura cu returul port-bebe-ului , nu ar trebui sa iti fie rusine sa iti ceri drepturile pentru ca sunt banii TAI. Stii, in Romania se difuzeaza de ceva timp o campanie in directia asta .. "Sunt cetatean european si am drepturi". Sa faca bine si sa ti-l schimbe huh
Aever, te-am cunoscut si am reusit in scurtul timp sa imi fac o impresie despre tine. In dimineata aceea si Mihaita si Cristian de Joanna erau plangaciosi dar voi ati fost extreeeemmm de dragastoase si mamoase si grijulii. V-am admirat enorm pentru ca nu stiu cum as fi reactionat eu. Dorian a plans isteric, pentru doua ore ,samabata trecuta si eu plangeam in hohote langa el ca pur si simplu nu stiam cum sa il calmez.
Toate sunteti niste mamici exceptionale .. nu am nici un dubiu
La multe lunite, Lucas ( si din urma Robin, Vladut, Bianca, Rares, Mihnea si tuturor celorlalti bebei mumosiiiiiii)
Ahhh si felicitariiiiiiii pentru primii dintisori ai Odiseei pentru Lucas si Rares
Mirela, vezi ca noi asteptam vesti bune bune curand
Nu intarziati si faceti-va timp si pentru voi, doi, va rog
Miha , mult succes piticei talentate . Tinem pumnii sa ia trofeul cel mare Bebe mic ce face? i-a trecut raceala ?
Joanna, sa se regleze cat mai repede tranzitul frumosului Cristian.
Anitta, te admir de nu mai pot cum iti faci tu timp pentru toate . Si noi ne uitam ca trebuie facuta curatenia "de toamna" acum cat mai tine vremea frumoasa mai ales acum ca avem un santier la 2 pasi si se face un prafffff , dar nushhhh cand om reusi
Cam atat imi amintesc acum si cer sa ma iertati daca am uitat pe cineva ca-i greu tare uff

Mergi la inceput