Intrebare!

Intrebare! | Autor: ancamak

Link direct la acest mesaj

M-am intors dupa concediul de crestere a copilului, la catedra ca profesoara de matematica. Din pacate am o clasa de a 12-a care imi pune nervii la incercare. M-ar interesa si pe mine un remediu antistress.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

MagneB6

Nicoleta 27+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Incearca ceva pe baza de plante.. de ex. eu folosesc Emocalm de la Dacia Plant este pentru "Armonia emotiilor" si este pe baza de sunatoare, lavanda, roinita, valeriana si ulei volatil de portocale. Mie mi-au cam facut nervii praf copii mei care-s foarte vorbareti/solicitanti .

Da' cauta pe site-ul Dacia Plant si gasesti sigur o formula exct pentru "stress".

Bafta!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ab5174 spune:

Sfatul meu, care le mine functioneaza

Pus fundul pe catreda si uitat la ei fara sa spui un cuvint ....dupa 7 - 8 minute se opresc din galagie si se uita ei la tine (asta ne-au invatat la un curs) .....si chiar da roade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ab5174 spune:

Tot eu ....sa vezi ce ii stresezi tu pe ei
Si dat telefoane la parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ab5174

Sfatul meu, care le mine functioneaza

Pus fundul pe catreda si uitat la ei fara sa spui un cuvint ....dupa 7 - 8 minute se opresc din galagie si se uita ei la tine (asta ne-au invatat la un curs) .....si chiar da roade

poate merge o data, insa ma indoiesc ca a doua oara va fi la fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Ultima data au fost mai cuminti. Din pacate am 5 "tinerei" care imi distrug ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Pe mine ma relaxeaza ceaiurile. Si cafeaua bauta pe DC.
Am si eu cativa clienti din astia (tot profa de mate). Intr-adevar functioneaza varianta lui ab5174.
Anul trecut, dupa doi ani de CIC, mmi-a fost foarte greu la inceput. ma simteam iesita din ritm. Incet-incet, ne-am cunoscut unii pe altii si a fost bine.
Succes in noul an scolar!

Gata planificarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Eventual sa fiu si la fusta

Week-end-ul asta vreau sa le finalizez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ab5174 spune:

Mai se trezeste cite unul ca "Miss noi sintem aici sa invatam". raspunsul meu este "Eu sint aici ca sa predau" .....dupa citeva din astea asa se potolesc.
Nu am ridicat vocea nicodata ....si cred ca asta doare mai tare dar stiu sa tin o morala

Mergi la inceput