Merita sa iau o masina de spalat vase?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Un pret, ceva?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Eu n-am treaba cu spalatul vaselor...prefer asta in loc de gatit.
Numai ca astea merg mana-n mana...
Inca sunt la faza in care are cine sa gateasca pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Lucky you!

Eu gatesc, spal, calc....

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Si nu te-ai gandit ca e mai bine sa lasi masinile sa faca asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Off topic:
Lucky dintr-un punct de vedere...
Mai bine ar fi altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Si nu te-ai gandit ca e mai bine sa lasi masinile sa faca asta?


pur si simplu...

Hobby
calator de profesie


Eu, nu.
Nevasta, da.

Desi ar trebui sa fie invers. Insa le spal rapid. Tac pac si gata.
Nu ajung sa se stranga. Cum vad in chiuveta sau pe masa - zbang cu ele la spalat si --- tac pac - gata la uscat. In 10'-15' am terminat.
In week end cand fac nebunii la bucatarie poate ca sunt mai multe. Dar merg rapid.
Daca sunt in echipa cu nevasta la bucatarie - gen prajiturit - iarasi merge repede.
Mai greu cu hainele - ca am trei fete care in fiecare zi lasa la spalat X haine si in 2-3 zile gata maldarul de spalat, apoi la uscat si ... trebuie calcate. Au o tona de haine ceva de speriat. Acuma nu calc eu zilnic dar la 3-5 zile daca nu calc pot sa vin cu excavatorul sa mut maldarul de haine dintr-o parte in alta.
Greeuu nene, greeu cu fete...



www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Si nu te-ai gandit ca e mai bine sa lasi masinile sa faca asta?
pur si simplu...

Hobby
calator de profesie

Eu, nu.
Nevasta, da.Desi ar trebui sa fie invers. Insa le spal rapid. Tac pac si gata.
Nu ajung sa se stranga. Cum vad in chiuveta sau pe masa - zbang cu ele la spalat si --- tac pac - gata la uscat. In 10'-15' am terminat.
In week end cand fac nebunii la bucatarie poate ca sunt mai multe. Dar merg rapid.
Daca sunt in echipa cu nevasta la bucatarie - gen prajiturit - iarasi merge repede.
Mai greu cu hainele - ca am trei fete care in fiecare zi lasa la spalat X haine si in 2-3 zile gata maldarul de spalat, apoi la uscat si ... trebuie calcate. Au o tona de haine ceva de speriat. Acuma nu calc eu zilnic dar la 3-5 zile daca nu calc pot sa vin cu excavatorul sa mut maldarul de haine dintr-o parte in alta.
Greeuu nene, greeu cu fete...www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!Eu pur si simplu / Pagina legislativa
O invidiez sincer pe sotia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

marius, tu asa bolnavior, si tot tu faci treburile astea nesuferite ? nu le e mila celor 3 fete, chiar deloc ? pfff...

despre ce nebunii in bucatarie, in week-end, vorbesti ? gatit, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@ralucutza77 - si eu as invidia-o ... si nu prea. Are un job ultrasolicitant vine franta acasa. Nu e de gluma.
@CorinaDani - mai stau jos. Insa recunosc ca e din ce in ce mai greu.
Nebunii in week endf inseamna pe langa fripturi sau similare si prajiturit. In cursul saptamanii ma rezum la gatit. Nebunii inseamna si ceva mai special mai de weekend. De exemplu ultima data am facut o friptura din pulpa de curcan impanata care a durat 2 ore doar facutul si s-a mancat 90% in 20 de minute A fost o nebunie. Insa in loc de prajitura au fost clatite cu gem(pasta) de macese (productie proprie) alta nebunie.
Insa acum de exemplu Angela(sotia) a facut rapid ficat de curcan prajit si langa am pus o salata din castraveti si ardei/rosii din gradina (adi2003 stie ea, ca a mancat din rosiile de care spun aici) deci... scurt si eficient.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sotia mea si-a dorit mult o masina d-asta. Am facut rost de bani, am inghesuit-o in bucatarie, i-am tras instalatie alimentare/evacuare.
Nu spala cu ea decat ocazional.
Pentru ca tine mult ca fetele mari sa-si spele singure farfuriile/tacamurile/canile pe care le folosesc si nu mai e mult pana o sa-i ceara si fetei mici acelasi lucru; asta inseamna ca mai raman blidele mele sau ale ei, o strachina-doua pe zi, care se clatesc imediat.
In we, cand gatim, mancam impreuna, rezulta multe vase si se baga masina. Dar asta mai mult iarna, ca in rest nu prea stam acasa nici in we. Deci, investitie (aproape) inutila.

(De calcat nu mai zic; fetele mari isi calca singure ce si cand (si daca) vor. Pentru noi...calca bona fetei mici. Sau sotia cand vrea)

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput