Responsabilitatea "dumnealor"

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ei si tu cu eticheta...mi s-a intamplat si mie, nu-i nici o luna de atunci. Ma duc eu la o ieseala cu sotul si imi iau rochia noua. Totul bine-frumos, pana cand doamna care ne servea la masa se apeaca discret la urechea mea si imi zice ca sunt cu eticheta de carton la spate . Era pe afara - nu m-a deranjat. Sotul n-a vazut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Clasa pregatitoare - 5 ani si 9 luni; nu a uitat, pana acum, decat sticla de apa; dupa 3 zile s-a intors cu un stilou, zicand ca l-a primit de la colega lui draguta care are 2 (trimis a doua zi sa il dea inapoi)
Se imbraca singur; drept urmare, intr-o buna zi cand ajungem la kinetoterapie descopar ca nu are chilotii pe el ; "scuze, mami, ma grabeai si am uitat... e vina ta" Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Yagmur bestial copilu'!!!
Viviana.. ma, poate nu purtase copchila bluza, nu????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A, nu, o purtase vineri.

A luat-o si azi. Dar i-a scos eticheta.
Mi-a zis ca pur si simplu nu a vazut-o.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

A, nu, o purtase vineri.

A luat-o si azi. Dar i-a scos eticheta.
Mi-a zis ca pur si simplu nu a vazut-o.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


daca nu a vazut-o inseamna ca nu a deranajt-o! pe mine ma freaca si etichetele de pe pijamale

edit. eticheta care sta pe fiecare produs in spate nu eticheta de cumparare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eram a XII a.ajung in clasa si realizez ca uitasem sa imi pun cele de scoala de la bust in sus.deschid haina cu discretie.eram in bluza de sta tprin casa.noroc ca era una relativ ok.
peste 15 ani, ajung la birou repede,repede.constat ca uitasem sa imi pun bluza.deschid cu aceeasi discretie geaca de blugi si o inchid repede la loc. vazusem ca eram ...........in sutien.ce-i drept de dantela.dormisem vreo 2 ore asa ca era zombi.
ma duc la seful si ii cer voi o ora sa ma duc sa cumpar ceva. ce? o bluza? pai la ce iti trebuie? pai ca sa nu stau in geaca/sutien la job.
a zis ca pt a doua varianta nu are obiectii.

deci,eu ce pot sa ii cer strumfului?

Mergi la inceput