scoala Spectrum(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina1972

PsichoMom, pentru fica-mea chibzuit insemna destept, dar a fost contrariata ca nu continea litera "l" de care avea nevoie in careu...
In rest, ea zice ca a stiut, dar la felul in care scrie....nu stiu. Vom vedea! Vreau sa vad si eu subiectele ca sa-mi dau seama daca intr-adevar a stiut...


Asa zicea si fi-miu, ca a stiut... ca numai chibzuitul i-a pus probleme!
Cand am luat impreuna subiectele la puricat (vezi ca sunt pe site-ul Evaluare in educatie), abia daca am adunat un amarat de 70. Bineinteles ca 10 puncte le-a pierdut numai la problema aia de matematica...
Stai sa vedem cat o lua cu adevarat. Poate am fost eu prea indulgenta. De fapt sigur...

Si Matei scrie oribil si mai grav decat asta este ca e cu capul in nori. Tot ce a gresit a gresit din pura neatentie... La subiectul ala unde trebuia sa corecteze copiind, el nu s-a prins ca erau greseli strecurate. Noroc ca a scis bine din instinct Numa ca al naibii instinct, nu a functionat 100%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Ieri ne-a dat doamna invatatoare, ca tema, fisa de la evaluare...
M-am elucidat unde a gresit! A pierdut aiurea 10 puncte la problema de matematica(desi asta e puncul ei forte), dar ea s-a gandit ca trebuie sa numere literele sau silabele...ca nu are cum sa fie rezolvare de matematica.... A mai pierdut 3 puncte ca a uitat sa puna titlu la dialogul de la final...plus chibzuitul cu pricina si probabil a pierdut vre-o virgula pe undeva...si asa a ajuns la 84 puncte. Noi sa fim sanatosi!!!!
Poate la matematica e mai atenta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Se pare ca l-am subevaluat
Nu a luat sub 70, asa cum ma asteptam, ci maretul scor de 75,5. Cred ca e OK pentru primul concurs mai serios la care participa, dar mi-e ciuda pe el pentru ca a gresit (in afara de problema de mate care tot cred ca nu avea ce cauta acolo)la chesti fff simple si le-a facut pe cele grele. A facut un dialog complicat si ingenios intre pisica si soricel dar mi-a scris fiindca cu un singur i, pentru ca nu s-a prins ca textul ala era cu greseli si el tr sa le corecteze
A merturisit ca a avut emotii si l-am iertat . Data viitoare va fi mai bine, cu siguranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

La mate a fost ceva mai bine, am luat 91 puncte.
A pierdut, ca fraiera, 5 puncte la primul subiect!!!!
Asta este, alta data ,poate, vom fi mai atente....
Acum asteapta sa plecam la Legoland (in vacanta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Vad ca "boboceii" nostrii nu mai zic nimic....
Cum este in clasa 0, in clasa 1 ?....Sunteti multumiti, sunteti suparati...?
Cum v-ati "imprietenit" cu doamnele?
Astept pareri noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Erata: dispare un "i" din coada cuvantului "nostri". Scuze....m-a luat valul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina1972

La mate a fost ceva mai bine, am luat 91 puncte.
A pierdut, ca fraiera, 5 puncte la primul subiect!!!!
Asta este, alta data ,poate, vom fi mai atente....
Acum asteapta sa plecam la Legoland (in vacanta).


Noi nu am fost mai breji nici aici... 73... El a pierdut, ca fraierul 10 puncte la primele subiecte (unul de 5 l-am identificat, pe celalalt, nu)
Asta e! Nu abandonam lupta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina1972

Vad ca "boboceii" nostrii nu mai zic nimic....
Cum este in clasa 0, in clasa 1 ?....Sunteti multumiti, sunteti suparati...?
Cum v-ati "imprietenit" cu doamnele?
Astept pareri noi...




Buna fetelor,
Noua ne place la scoala si ce facem la scoala. Fetita mea spune ca doamna este " minunata".
Am scapat si de lb. turca. De anul acesta la clasa I, fac turca doar nativii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Lara, si noi de anul acesta facem doar 1 ora de turca in loc de 2... dar copiii sunt necajiti... lor le placea. Si mai ales, le place noua profesoara, care spre deosebire de cea de anul trecut (cu care doar se jucau), chiar face treaba cu ei...

Altfel, ne bucuram ca sunteti fericiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina1972 spune:

Gata vacanta!!!!
Din nou la scoala...
Incepem cu o saptamana "soc"...cu doua concursuri...
Poate de aceasta data o sa fim mai atenti!!!

Mergi la inceput