Piersicute de iulie-august 2012 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Am pus invitatia pe picasa si inca cateva poze actuale.
Am avut o noapte buna, Tudor a mancat ceva mai bine insa de dim a mancat 65 ml la ora 7.30 si inca 40 ml la 8.30. Nu-i mai dau pana la 10.30 chiar daca urla de mama focului. Of, nu stiu ce sa ma mai fac, de abia astept sa mergem maine la dr sa vedem ce zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salut fetelor!

Am reusit sa citesc tot din urma.
Va las o felie de tort si un pahar de sampanie ca ieri am facut 7 ani de casnicie!

Duminica am tras o sperietura groaznica. De doua ori pitica mea a vomitat tot laptele pe care l-a baut. Am vrut sa mergem la pediatru ieri dar peste noapte a mancat bine, peste zi la fel si nu am mai mers.
Suntem in plin cu pregatirile de botez, duminica ne face si noua baita taica popa.

In rest incercam se facem un program, ii place mult afara ( ieri a stat toata ziua afara ), seara adoarme pe la 9 - 9.30 si prima trezire e dupa 4 ore apoi la 2.30 - 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetele. Haideti la o cafea si la taclale.
Felicitari Victor si Ana Grace, sa cresteti mari si cu credinta in Dumnezeu.

Porumbita, groaznic ce ati patit si eu faceam scandal.
ce varste aveau copilasii de au stat singurei la masa si in ce a constat meniul?

Muraturica e firesc ca dupa laptele praf sa iasa mai rar cu scaun si sa manance la intervale mai mari de timp findca laptele praf e mai consistent si se digera mai greu.

Fleur sa poarte cu placere Eric lucrusoarele.Cu diversificarea sunt in ceata rau, la fetita fiindca manca mixt i-am dat de la 5 luni. Acum constat ca in tari cu sistem medical dezvoltata cum e Canada sau Germania (informatia asta am citit-o la odiseea de mai)se recomanda diversificarea de la 4 luni si jum. chiar la cei cu lm exclusiv, desi recomandarile OMS sunt altele. Nu stiu ce sa mai cred. In curand treb. sa vorbesc si eu cu pediatra.


Si noi avem botezul duminica si suntem in pline pregatiri.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Kimmy ce mai faceti? Cum te descurci cu printesa, tot o mica terorista rasfatata e?

Fredeelia ce mai faceti?

Diana cum te descurci cu copii la scoala?

Mai sunt si alte fete care nu au mai scris de mult Bea, Biribu, Alina_29, mamicile de gemenasi Miruna si tamys... . Oare ce mai fac ele si bebelusii lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetele

Noi suntem cu acelasi program , bun ...zic eu , sunt multumita ... ieri am fost la cumparaturi ca suntem cu nunta asta bengoasa , am hotarat sa-l luam si pe Andreiutu cu noi , va sta cu mama soacra in camera .

Deja stept o distractie

Sunt o gramada de fete care nu au mai intrat deloc de cand au nascut .

Alilumi era ft activa si dintr-o data nu a mai aparut deloc , Biribu ...

Dana ... ce mai faci ?

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Michelle: am vz pozele de la botez, ce pot sa zic, sunteti o familie superba, te felicit si te admir pt bunul gust desavarsit cu care ai imbracat fetita, rochita colorata e un vis. Poti sa imi spui de unde ai luat-o?

Grace nu a facut febra dupa vaccinul de ieri, in schimb a fost maraita toata ziua ieri si acum e la fel. Oare cat dureaza? Si am mai observat ca papa mai putin la san, si apoi cere mai repede, la 2 ore cam asa.

Maine vreau sa merg sa ii cumpar hainute de toamna-iarna, pt ca o parte din invitatii de la botez au venit totusi cu bani la plic, cu precadere cei de varsta a doua si a treia, care saracii nu auzisera de sistemul cu lista de cadouri. Oricum, vreau sa zic ca am umplut subsolul de cate cadouri a primit, abia astept sa vina vremea lor, ca in afara de balansoar si un fel de salteluta/centru de activitati pt bebe, inca nu pot folosi nimic. Ma bucur in schimb ca am de toate, de la carucior de voiaj la scaunel de masa, premergator, jucarii educative, tot tot tot, am scapat de vreo 1000 euro de cheltuit pe ele. Stau in cutiile lor si asteapta sa creasca bebe sa le foloseasca :)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

FELICITARI parintilor pentru micii crestini!Noi botezul il facem anul viitor in aprilie sau mai,sa fie Laila mai mare caci deocamdata e cum zice Ada,la categoria super-usoara fata de cei din "generatia" ei,a ajuns la 4180gr si 59cm avu ieri.Pe 11 luna viitoare fugim si noi la NY 3 zile ,mergem la boezul gemenilor unor prieteni dragi,abia astept.

Fleur,tare ma bucur ca scrisesi de puiul tau ca regurgiteaza si ca nu e nici un bai atata timp cat ei iau in greutate bine9Apropo e un voinic puiul tau);zilnic am discutii cu mama caci Laila face la fel....de 2-3 ori pe zi...si maica-mea se panicheaza si ba mai ma si acuza...ca poate i-am dat prea mult....exact de criticile ei am eu nevoie...i dau fetei s pape cat vea ea...ce e in plus iasa afara si gata;Si Laila face traba mare doar odata la 36-48 de ore si tare se mai chinuie
ADA,ce greutate are acum Nectarel?sa nu uitam ca la prematuri pana la 2 ani sa-i comparam cu cei care se nasc la data de 40 saptamania sarcinii...deci cand o masuram pe Laila doctorita zice sa ne gandim ca ea s-ar fi nascut pe 16 august la 3 kile...si da uite o luna mai tarziu are un kil in plus,deci e in grafic,perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Aruba - Multumesc, rochia cu flori e luata de www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/7814304734/" target="_blank">aici
Sa folositi cu placere cadourile si spor la cumparaturi de hainute

Si Clara regurgiteaza des, de cateva ori dupa sau in timpul fiecarei mese si nu ma plang ca nu ia in greutate, dimpotriva..
Oricum, asa era si Bianca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Salutare!

Ne-am intors si noi cu micuta noastra proaspat crestinata. A fost frumos, Ilinca a plans un pic la biserica (fata de surioara ei care nu a plans deloc) iar la restaurant a fost bine, am rezistat amandoua, ne-am bucurat ca ne-am intalnit cu familia cu toti nepoteii ( mici si mai mari), prieteni, mancarea buna, lumea multumita si noi bucurosi si linistiti ca am trecut si peste asta.

Felicitari si celorlati proaspat botezati, Victor, Ana Grace si Clara. Sa va fie de bine, sa cresteti mari si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Michelle, ai PM

Mergi la inceput