Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ma mai ajuta mama (si sotul oricum imparte cu mine ce e de facut) dar tot simt ca e prea mult...

uau, tot la 3 ore si la 10 luni.... ce secret ai ? ca si tu esti si cu piticul acasa (si am vazut ca te si mega ocupi de el) + restul de treburi, macar robert e la gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Porumbita, la mine nu-i mare lucru, eu nu merg la serviciu si multumesc lui Dumnezeu toata lumea e sanatoasa, Eva e deja mare si-si gaseste de lucru si singurica.... plus ca si ai mei imi sunt de ajutor. Multa multa putere iti doresc si in primul rand sanatate pt toata familia ca este cel mai important pt starea ta fizica si psihica :*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Porumbita multa sanatate socrului, sper ca zilele astea sa aduca vesti bune. Si tie multa putere sa poti face fata stresului.

Daca te consoleaza cu ceva, Andrusk si acum la 1 an si 3 luni mai mananca noaptea. Se culca pe la 21:00 si are vreo 3 mese (la 22:00, la 2:00 si la 6:00) pana dimineata...nu am incercat sa-i scot mesele de noapte deocamdata pt ca vreau sa mai puna carnita pe ea .

Nu stiu ce sa ma mai fac cu Razvi, toata ziua e intr-o maraiala continua, nu ii convine nimic, nu se joaca cu Andra, o respinge, face ca trenul daca ii ia cumva din jucarii. In concluzie Andra se cam teme de el si a inceput sa raspunda si ea, il loveste cu palmele ei mici...si iese un scandal monstru. Foarte rar au momente cand rad impreuna si mor de ciuda ca nu se inteleg bine.

Ma bate gandul sa-l duc la un psiholog pe Razvi pentru ca sincer nu inteleg schimbarea asta a lui. Incerc sa ma joc cu amandoi la fel, dorm cu el si nu cu Andra tocmai ca sa nu se simta exclus, chiar nu stiu cum sa mai procedez .

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Sanatate multa Porumbita si putere!

Si Bogdan are deja 1 an fara 2 zile si de trezeste de 3-4 ori pe noaptea, ultima data pe la 6, 6 si ceva si evident ca eu nu mai apuc sa adorm ca trebuie sa plec la servici. Si nici macar nu pot zice ca e inca alaptat. Marius pe la 1 an si 1 luna deja dormea cu trezire doar la 6 de masa, Bogdan insa se pare ca o sa fie rebelul familiei.

Dupa o luna jumatate in care intai am fost eu la pat apoi ei tot mai bolnavi am avut 2 zile in week-end fara pastile, fara aerosoli si alte nebunii.
Drept rasplata astazi Marius s-a trezit cu ochii lipiti rau, abia am reusit sa il spal sa isi revina, ii are umflati si rosii plus muci. Iar sta acasa, iar medicamente, iar mofturi. Abia de vreo 4 zile mancau si ei calumea si o luam de la capat.
Noroc ca e si mami cu ei acasa, dar la servici as pune capul pe birou sa ma culc.

Cristina si Marius mai maraie ca vine Bogdan sii strica strada abia intinsa, sau daca ii ia jucariile ca na, sunt ale lui. Ii da la schimb altceva ce nu i-ar trebui. Insa Bogdan pare ca o sa fie si mai rebel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Mai, dar ce naiba se intampla ca si Razvi se trezeste cam la 2 zile cu ochisorii lipiti .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Multa sanatate socrului Porumbita!

Daca va incalzeste cu ceva, Nadia la un an de zile se trezeste de minim 4-5 ori pe noapte sa suga. Este groaznic, sunt super obosita, am slabit 6 kg in ultima luna jumate, nu ca mi-ar parea rau dar ma simt sfarsita. Mi-a dat doctorul sa fac o gramada de analize si o eco si o mamografie la san pt ca mi-a gasit un nodul. sunt cam in dubii cu mamografia, nu stiu daca e chiar safe pt Nadia sa o fac avand in vedere ca alaptez. Dar parca nici nu as sta asa...pt ca ma doare. Ca n-aveam preocupare Roxana, tu ce stii, sunt safe? Am citit un pic si cica doza de radiatii nu e asa mare dar in schimb pot fi neconcludente din cauza laptelui din san.

Crisspy si ai mei se mai bat,el o mai impinge, ea il musca si loveste cu palma, sincer, ea e mai rea ca el:)), Aidan lasa foarte mult de la el in schimb cea mica face o drama din orice. Sa o vezi ce se tranteste cu fundul de pamant si nici macar nu merge in picioare singura:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Miere, eu zic intotdeauna intai eco. doar daca nu e in regula sau nu se vede mare scofala mamografie. daca totusi zice medicul e clar ca stie ce a vazut/palpat. nu e cazul sa amani, daca poti. dar chiar 6kg??? vreau si io asa, desi nu mai am pe cine alapta
Porumbito, of, ce perioada grea si la voi. sper din suflet sa fie mai bine!
Criss, Paula, conjunctivita e de la muci si sa le bagat mainile in nas si apoi frecat la ochi. din fericire trece in 5-7 zile. mare mare mare grija la igiena - spalat pe maini de o mie de ori, daca puteti pune separat prosoapele lor (adica sa nu puna mana unul pe prosopul celuilalt si viceversa), schimbate fetele de pernute, etc. am patit si noi minunea asta, Eva n-avea nici trei luni... eram fericita rau ce sa zic
sanatate multa multa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am facut capitol nou

Mergi la inceput