Licurici gradinari - ianuarie-februarie 2009 (170)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Am vazut BPaula ce ai scris, si eu cred ca am hernie de disc, ca ma doare spatele foarte tare si imi pleaca durerile pe picioare ::(((nu am fpst la nici un control, nici macar nu stiu la ce fel de medic ar trebui sa merg

Cami, Vlad stie ca si Irina merge la gradinita de bebelusi, nu stie ca eu raman acasa cu ea, stie ca eu merg la serviciu, desi nu merg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

bebelusi si eu i-am zis asta antoniei pana la urma
ca petra merge la cresa
si eu la munca
si s-a mai linistit
sper sa fie mai bine
azi am lasat-o plangand
da am luat-o ffffffff vesela

porumbita de acum inainte voi pune cateva hainute si pt voi
ca cele de pana la 1 an jumate le-am cam dat pe la 10 persoane
ca am cui
parca toata lumea face numai fete
cel putin dintre cunostintele mele
hai poate strang ceva pana la craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

la noi e invers, nimeni parca nu mai face fete, numai baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Buna fetelor
Si noi cu mucisori ca deh... a dat frigul. insa e muuulllttt mai bine decat anul trecut.
Alice e o scumpa si o cuminte, vorbeste foarte bine in romana si bine in franceza. Educatoarea mi-a spus ca are copii localnici care nu vb asa bine . Observ ca vorbeste mult in franceza cand se joaca sper din suflet sa reusesc sa ii mentin interesul si pentru lb romana. Personal, consider ca e important sa poata purta o conversatie cu bunicii si rudele.
Leo creste frumos , e un fel de manochin ca are doar 9800kg dar e bine, a inceput sa vorbeasca, colaboreaza(raspunde la comenzi) mai putin decat Alice la varsta lui, insa le prinde din zbor
Stie destul de multe si eu sunt multumita de cum evolueaza.
Partea "rea" e ca nu sta locului o clipa nici la masa nu are stare, trage de toate isi baga nasucul peste tot, baga in gura tot...
Daca merg cu el in magazin trebuie sa il tin in carut sau de mana ca altfel fece curatenie pe rafturi

Porumbita - sanatate socrului;
Roxana - am vazut pozicile ce frumuseti ai tu acolo wow ce frumoasa sa facut Eva ptiu, ptiu sa nu deochi
Andreea - suna-ma daca mai ai tel meu, te rog, poate totusi reusim sa ne vedem
Am vazut pozicile cu Ilinca o scumpete de fetita, pare asa fragila
Am vrut sa mai pun si eu pozici si cand colo... site-ul se muta nus ce fac...nu mai pot pune deloc pozici si in plus pe noul site le-a pus alandala si eu le aveam asezate misto pe albume
Poate reusesc sa pun pe facebook desi nu prea frecventez , intru ma uit putin si atat.
Va pup si va doresc toate cele bune si sanatate bolnaviorilor

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Veronica, sa stii ca Alice este o fetita speciala, eu o am mereu in minte ce bebelus istet si frumos a fost, pe ea si pe Anusca, mereu ma uimeau cu cate stiau sa faca Si au ramas speciale pt mine si acum, pe Anusca o admir toata ziua pe FB, astept sa o mai vad si pe Alice. Pup si pe nazdravanul mic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Vero, merci. eu din cauza de webshots aiurea m-am mutat pe picasa unde-mi place muuult mai mult
Patricia, iti trebuie un reumatolog sau un ortoped. initial iti va face o evaluare si apoi o radiografie. fizioterapia si gimnastica sunt sfinte in cazurile astea!
o zi frumoasa sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Multumesc Anna, recunosc ca am lucrat si inca lucrez cu ea, invatam prin joaca de cand merge la scoala mai putin ...nu vreau sa o obosesc prea mult... facem activitati doar cand/daca vrea ea.
Leo nu prea are stare suntem la momentul cand rasfoim ceva carticele, invatam partile corpului, culorile.
Felicitari pentru atelierul lui Vladut e super. Am vazut pe fb pozici si filmulete cu copilasii Apropo Felicitari!! si pentru Eva.
Poate ca ati vazut deja blogul meu unde mai postez din cand in cand activitati facute impreuna cu Alice, http://activitatijocuripentrucopii.blogspot.be/ nu e cine stie ce dar poate gasiti si aici inspiratie pentru a va juca impreuna cu copiii
Consider ca este foarte important sa acordam putin din timpul nostrum copiilor, sa ne jucam impreuna, sa "ne coboram" la nivelul lor ne face bine sa mai fim copii din cand in cand.
Si pe mine ma streseaza timpul...sincer mai las deoparte vasele, curatenia, mancarea si ma joc
Va pup si va doresc o zi buna



" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ms cami

bebelusi ortoped intai;

veronica interesant blogul...

vad ca robert de 2 zile tuseste/muci...
sper sa nu ia si victor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Vero, fff frumos blogul si activitatile pe care le faceti, felicitari (o sa va urmaresc), cu ocazia asta am mai vazut si copiii tai frumosi, ce au mai crescut De acord cu tine in ceea ce priveste timpul petrecut cu copiii versus treburile casnice

Porumbita, sanatate socrului, Dumnezeu sa-l ajute! sanatate multa si lui Robert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:


Salutare!

Ne mai tineti minte?
Nu am mai intrat, am avut un serviciu mai mult decat solicitant si "sugator" de timp/energie/chef.
Am avut, ca tocmai am fost data afara, de o saptamana, din lipsa de contracte/lucrari etc.
Deci, iar sunt in cautari...

Alexutu meu e bine acum, e la camin, foarte incantat ca merge la "gadanita de copii mari".
Deja stie poezii si cantecele, si am inceput si cu engleza, doar eu cu el, acasa.

A fost f bolnav, am fost internati cu laringita acuta si pneumonie acuta, am ajuns la urgenta, unde ne-a zis ca daca mai intarziam 3 ore era prea tarziu...
Acum umblu de colo-colo sa-l mult la alt dr., pt ca dra lui nu a binevoit sa vina sa-l vada cu o zi inainte sa ajung cu el la urgenta...Am sunat-o ca avea febra si zicea ca il doare capul..Am sunat-o dupa amiaza, si ea avusese program la cabinet de dimineata, dar am rugat-o sa-l vada macar seara, ca vine sotul si-o ia de unde vrea ea, sau mergem noi unde ne spune ea...
Raspunsul ei a fost :" Da-i si tu antitermice la 4 ore si vii maine cu el la cabinet! Nu pot sa-mi las acuma treaba sa vin sa-ti vad tie copilu'!"

Acum ne luptam cu pisu noaptea. problema e ca el bea destul de mult lapte seara..am inceput sa scadem cantitatea, dar tot se apropie de 300 de ml.
Il trezesc de 2-3 ori pe noapte, sa faca, dar tot mai face si pe el..sunt si nopti in care nu face, dar mai dese sunt cele in care face..

in rest suntem bine, dar tot manechinosi: 13,5 kg, si 95 cm.

sper de acum sa intru si eu mai des..



Mergi la inceput