Clubul "babelor" FIV-oase 61

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu stiu ca se poate folosi merisorul in sarcina, dar cu moderatie. Eu chiar aveam nevoie in sarcina trecuta, si ginecologul a zis ca e OK. Am avut o discutie pe tema asta si imi spunea ca sunt foarte putine medicamente indicate in sarcina, si asta din cauza ca e interzis sa se faca experiente pe gravide...dar, s-a dovedit ca anumite medicamente sunt safe, dar asta pentru ca medici au fost nevoiti sa trateze totusi pacientele. Deci, eu cred ca depinde pe ce ne bazam: pe prospect - unde aproape toate medicamentele sunt interzise in sarcina, sau si pe ce citim, experienta medicilor, etc. Tot calea de mijloc e buna.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

va pup pe toate si de 2 ori pe tannoo ca nu l-am mai vazut de mult.

aveti grija de voi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

qiao tot baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

pup si eu fetele pe ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao dar chair ca esti ZEN dupa acupunctura-transmiti o energie++++
Me Alex eu cred ca atunci cand obtii cu atatea sacrificii si greutati ca noi o sarcina sufli si in iaurt. In general as recomanda oricand, oricui sa evite sa ia orice substanta chimica ce nu e absolut necesara in preconceptie si in primul trimestru de sarcina. Iar cu privire la merisor cica poate duce la oprirea sarcinii in evolutie. Eu peste tot am citi ca nu e recomandat. Da desigur alegerea este individuala si riscul asumat de asemenea. Sunt multe care au fumat, au baut cafele, ba chiar si alcool si au facut copchii sanataosi. Asa ca God knows
Velvet si de la mine. Daca stai bine cu toate atunci nu-ti ramane decat sa iubesti si sa te rogi la DD sa iti dea BB mult dorit. Eu iti tin pumnii starnsi de pe acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy multumec mult.din ce am facut pana acum,cele 2 mutatii sunt nasoale.in rest...sper sa nu am nimic nedescoperit.si sa pierdem timpul iar,asa cum am pierdut si cu spermogramele,ce ne-au iesit perfecte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ai dreptate, Sandy, eu evitam sa iau antibiotic, de asta am luat Urinal.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Me Alex stiu ai ales raul mai mic asa-i cand nu ai ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Hello
Miky, pai ce ai vrea sa simti , asteapta linistita beta.
Alex ce pisi frumoasa
toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Gaby merci mult si

Mergi la inceput