Doctori de care sa NU te feresti (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaivona spune:

Fetelor as avea si eu o intrebare pentru voi : eu sunt din vrancea si am fost trimisa de catre dr meu la morfofetala la iasi la Dr Mihalcea care cica ar avea cabinet pe stefan cel mare pe langa galeriile comerciale langa casa modei... stie cineva ceva de el? a facut cineva morfofetala(la 22 saptamani) la el si daca da cum a fost si cat v-a costat? va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dreambaby spune:

Buna.Cu Dragu Roxana a nascut cumnata mea anul trecut si o prietena acum 2 luni.Este o doctora f buna,f atenta si care participa la nastere.Datorita ei bebeii s-au nascut sanatosi,deoarece au aparut unele complicatii(nu s-au dilatat suficient).Te pup si sper sa te ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELEnNa_12 spune:

Dr. Hadi Rahimian, este printre doctorii cei mai buni din tara si un om deosebit. Atat profesionalism cat si omenie, mi se pare extraordinar. Din secunda in care am aflat ca sunt insarcinata mi-am dorit sa fie el medicul meu si am reusit! :)

cu nazdravan => 21+ , DPN 30.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noramadalina spune:

Buna, viitoarelor mamici si sarcini usore. Imi poate recomanda cineva un medic din Bucuresti dispus sa asiste o nastere normala dupa o cezariana (de urgenta)? Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Eu am nascut acum 6 luni cu dr Safta Veaceslav la Filantropia si vi-l recomand din tot sufletul! E un om extraordinar si n medic de nota 1000. Tot personall din spital mi s-a parut super ok, la fel si conditiile din spital.
Eu am facut cezariana si pt ca la doua zile de la nastere exista suspiciunea ca bebelina mea a putea avea o infectie, doctorul si-a pus garda si in ziua aia a stat efectiv cu mine, a alergat dupa analizele mele si ale copilului si venea de fiecare data sa mi spuna cum au iesit, sa discute cu mine si sa mi interpreteze fiecare rezultat. Din fericire nu a fost nicio problema, bebelina a fost foarte ok, doar ca s-a adaptat putin mai greu la mediul exterior :). Cred ca ii placea e ma mult in burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Buna tuturor! V-il recomand cu tot sufletul pe dl. dr.PARVU IOAN, din Bucuresti. Il gasiti la clinicile Medsana si Ama Medical City , si la spitalele Elias si Regina Maria ... este un OM si un medic de exceptie si, foarte important, foarte bun ecografist ... asta inseamna ca cine va urmareste sarcina, va face si ecografiile/morfologiile si nu trebuie sa alergati de colo - colo cu rezultatele.

Pup si bafta multa!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
Mami de Honey (17.04.2008) si 18+ cu Placintzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalogos spune:

Am avut saptamana trecuta o mare incercare - am pierdut o sarcina. Punct culminant - un chiuretaj facut in spital, cu anestezie generala. Am fost singura in toata nebunia asta - sotul meu era plecat din tara,nu am avut la cine apela pentru ajutor...

In starea de vulnerabilitate si confuzie maxima in care eram, m-a surprins, sau mai corect spus m-a impresionat atitudinea dr Ciprian Morariu de la Elias.

Dr Morariu e unul din medicii rezidenti ai doctorului meu si pe parcursul sederii in spital el mi-a purtat de grija...Sincer, in ultimii 20 de ani (in care am cunoscut ceva medici, de toate categoriile si specialitatile) cred ca am intalnit 3 medici care sa fie si ok profesional si uman, simultan.

Dr Morariu e unul dintre ei. Daca va pastra asta sunt sigura ca va ajunge departe...Este foarte calm si rabdator si are foarte mult tact.

In plus, la vizita de dimineata, cand a venit doctorul meu (care si el e un super om, caruia ii datorez enorm) cu rezidentii dupa el, am avut un moment asa a la serialul Grey Anatomy, cand rezidentul care te-a monitorizat spune pe dinafara rezultatele analizelor tale, tratamentul efectuat etc.


Nu stiu daca voua vi s-a intamplat des, in spital de stat, sa traiti cu sentimentul ca cineva chiar stie cine esti si ce problema ai, si nu esti doar chiuretajul de ieri . Sentimentul ca de fapt contezi, ca nu esti una din zecile paciente internate si atat, punct.

Mergi la inceput