MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

moamaa puisoaro ce fain arata "crochetele" din doblecel...le-ai dat prin fulgi de ovaz sau pesmet?

mel mie nu-mi e rau si tot leneves de dimi in pat...

am facut supa chinezeasca azi...cu piept de pui...n-am mai ajuns sa-mi iau varza..da maine trebe trebe dar cred ca o sa iau numai varda cruda nu si murata..si ma mai gandesc si la briosele puisoarei

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, le-am dat prin tarate de ovaz si telemea rasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Nici pana la ora asta nu m-am dat jos ....
Am avut nororc ca m-au ignorat copiii, dar cam peste o ora, sigur nu mai scap - vor cere de mancare ( la pranz i-am trims la bunici )
Am dormit, am citit, m-am tot uitat pe net, la televizor, iar am dormit si tot asa .....
Maine voi recupera toata leneveala de astazi : curat, cumparaturi, mancare, lectii, baia copiilor, calcat

Meniu:
D:nimic (m-am trezit la 11:30)
P: musaca de dovlecei, piept de curcan la gratar
C: supa crema de rosii, branza, iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna dimineata !
Deci, fara Cola...
Ieri am avut asa:
MD paine integrala de secara+ zacusca cu ciuperci
G 2 bucatele carnaciori de casa
P ardei umpluti cu vinete si quinoa
C struguri

Astazi
MD la fel ca ieri
P paste integrale cu sos de legume
C cred ca struguri

Puisorule, sunt bune galustele.Mie mi-au iesit putin tari, cred ca copozitia ideala ar fi ca o smantana si sa o lasi sa curga in supa si sa portionezi galustele asa, din curs.Sper ca m-am facut inteleasa. Gustul nu difera mult de cele de gris, doar consistenta, sunt mai aspre si te ineci cu ele f usor.
O zi buna!

Suntem cate putin din tot ce iubim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

daena daca zacusca are ulei(ceea ce cred ca e cazul) painea de e ok (pentru slabit) e cea de tarate sau cea monti nu cea integrala

cat despre galustele de naut...nu au mirosul ala ciudat de naut?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna fetele
Scuze, nu am mai intrat, ca am musafiri si sunt f ocupata. Evident am uitat ce am mancat, dar am fost conforma pana ieri, cand am mancat un pic de chec sarat cu jambon si masline, dar era facut cu faina alba, din cauza de musafiri.
Azi e clar ca nu o sa mai fiu Monti, mancam la un restaurant si seara cine stie pe unde.
Luni la fel, o sa merg prin oras, deci cine stie... cert e ca fac eforturi, dar la 5 adulti pe langa mine de facut mancare ...hmmm greu cu Monti.

Sper ca nu ma certati!Promit ca sapt viit, dupa ce pleaca, o sa dublez orele de sport.
Ah si am facut un rizotto de qinoa ff bun, iar sapt viit am hotarat o varza de Cluj si niste ardei umpluti cu carne si qinoa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci..am fost la pieti..si luat ashea:
1. varza...si dulce si murata..inca ma mai gandesc daca sa pun si murata.. si am mai luat si niste coaste..deci nu va fi varza vegetariana

2. mi-am luat in sfarsit tava de briose..pacat ca are numai 6 locuri deci va trebui sa coc de mai multe ori...dar ce briose o sa am..de data asta le fac numai cu rosii uscate si telemea poate o sa pun si niste cascaval ca am senzatia ca rosiile alea is sarate..cel putin asha erau data trecuta...desi is in ulei

3. si am luat si dovlecei din aia ce au coaja verde inchis...andani am mers pe mana ta ca is buni ...si o sa-i fac crochete cu reteta de ieri. puisoaro crezi ca daca ii dau si prin susan e ok?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,
si eu am gatit ieri cat pentru o nunta. Am facut ardei umpluti cu carne de curcan , mie mi-au placut dar copii mei au zis bleah. Conopida gratinata, tocanita de ficatei de pui si pateu de ficat, tocanita de fasole cu sunculita, salata de vinete. Azi as mai vrea sa fac niste lipii dar poate mai pe seara.

Fetelor azi am fost la parastas la Moni , nici nu-mi vine sa cred ca au trecut 6 saptamani. Copii sunt groaznic de tristi, mama Monica-i e distrusa.

Meniu de azi : Md o felie de paine cu pateu
P ardei umpluti si abatere coliva
C musaca de vinete ca mergem la cineva in vizita si asta a zis ca ne pregateste

arata bestial batoanele alea de dovlecei. Saptamana viitoare sigur fac si eu.

Duminica frumoasa in continuare.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, e ok si cu susan numai sa nu se arda prea tare la cuptor. Trebuie sa stea 15-20 de minute. Eu am mai pus ardei rosu bucatele la briose. Si oregano.

Miha, ce harnica ai fost Of, saraca Diana, ce o fi in sufletul ei

Gena, dupa ce iti pleaca musafirii poate ne dai reteta de risotto

Eu azi am fost cu P mare, nici nu merita sa zic cum si ce Saptamana viitoare voi fi "sfanta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro si eu azi abea m-am oprit din a nu cumpara ultima tura de porumb de fiert...desi vad ca are 65 IG-ul..dar in schimb am mancat 3 ferrero roche cu nuca de cocos...desi as putea sa fac si io si sa fie monti...da mno..lenea e cucoana mare

si porceala se va sfarsi deseara cu floricele...AM ZIS!

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput