Adaugare galerie la mesaje - BETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

da rox!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Azi e ok. Se deschid pozele si in format mai mare (fara a astepta minute in sir).

Multumesc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Buna idee. Totusi indraznesc sa spun ca ar fi bine daca ar fi vizibile doar membrilor logati. Am inteles ca dupa postare se pot si sterge pozele, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Te duci din nou la galerie si stergi ce poza vrei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Cateva raspunsuri:

1.am fixat o serie de probleme pe care le-am identificat de cand am lansat versiunea BETA. Cele mai importante:

- pozele se incarcau greu sau deloc cand se apasa cu lupa pe ele
- unele poze apreau micsorate desi erau incarcate intr-un format mai mare
- o serie de probleme de securitate

2. Continuam testele si probabil de luni vom lansa functionalitatea pe toate serverele. De aceea uneori nu vedeti pozele si butonul de galerie)

3. S-a ridicat problema pozelor private. Acest lucru urmeaza sa fie implementat dar in alt mod. Consideram ca pozele pe care le punem in mesaje generale au un interes general (pentru toata lumea). O sa introducem optiunea de securizare a pozelor in mesaje speciale (nu pot sa va dau amanunte acum) si la albumul personal care o sa fie schimbat in curand ca sa foloseasca functionalitate similara cu ce am implementat la galeria mesajului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Hai ca au ajuns noutatile si in Africa, acum vad si butonul si pozele:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Am adaugat posibilitatea sa adaugati o galerie de poze la un mesaj.

Functionalitatea este inca in testari.

La ce este utila o astfel de functionalitate?

Puteti sa adaugati poze fara insa a afecta structura unui mesaj. Pozele sunt adaugate la sfarsitul mesajului in mod ordonat si sunt dimensionate automat.

Exemple:
- doriti sa adaugati o galerie la un mesaj despre ultima vacanta
- doriti sa aratati cum si-a petrecut cel mic ziua de nastere
- doriti sa participati la un concurs de poze

si exemplele pot continua

Ce trebuie sa faceti sa puneti poze?

Simplu: apasati pe linkul Galerie mesaj pe care il gasiti in partea de jos a unui raspuns sau a unui subiect nou. Acest link apare NUMAI daca sunteti autorul acelui mesaj sau daca sunteti moderator.

Se va deschide o fereastra unde puteti adauga poze noi SAU sa stergeti o poza existenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Am adaugat posibilitatea sa adaugati o galerie de poze la un mesaj.

Functionalitatea este inca in testari!

La ce este utila o astfel de functionalitate?

Puteti sa adaugati poze fara insa a afecta structura unui mesaj. Pozele sunt adaugate la sfarsitul mesajului in mod ordonat si sunt dimensionate automat.

Exemple:
- doriti sa adaugati o galerie la un mesaj despre ultima vacanta
- doriti sa aratati cum si-a petrecut cel mic ziua de nastere
- doriti sa participati la un concurs de poze

si exemplele pot continua

Ce trebuie sa faceti sa puneti poze?

Simplu: apasati pe linkul Galerie mesaj pe care il gasiti in partea de jos a unui raspuns sau a unui subiect nou. Acest link apare NUMAI daca sunteti autorul acelui mesaj sau daca sunteti moderator.

Se va deschide o fereastra unde puteti adauga poze noi SAU sa stergeti o poza existenta!

Mergi la inceput