Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La multi ani Nico! Sa ne traiesti, sa ai parte de sanatate, bucurii si tot ceea ce iti doresti sa ti se implineasca.

La multi ani si tuturor Nicoletelor si Nicolailor pe care ii aveti pe acasa.

Pisi bine ai revenit. Ma bucur ca esti bine. E bine ca la tine si-au exprimat dorintele in legatura cu ceea ce isi doresc ca Roxy a mea citez: 'nu am nevoie de nimic....'. Deci puseram cap la cap ce ne-a trecut prin cap LOL.

La mine e frig si se anunta zapada azi deci eu o astept cu bratele deschise.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Noi suntem intr-un mare count down pana ajung acasa....

Cat despre agitatia din viata de zi cu zi ce sa zic eu sunt tot intr-o viteza dar va veni bine meritata vacanta.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Cristina, draga mea, nici nu stiu cum sa zic ca-i mai bine: sa ai liste format A3 scrise fata/verso de rezolvat, sau sa stai sa iti dai cu presupusa. Fiindca a fost o vreme, de demuuult, ce-i drept, cand nici ai mei nu aveau nici o opinie, noi improvizam cumparand cam ce credeam noi ca i-ar incanta si intotdeauna aveam impresia ca am cam dat-o cu oistea-n gard cand isi deschideau cipandeii cadourile. ... E drept ca sentimentul de dat cu oistea-n gard a ramas constant in timp, dar din alte motive: ca nu am bifat chiar toata lista!

De vremea rea ... numai de bine, ca si pe la noi se cam stricara treburile daaaar, atata timp cat suntem sanatosi, restul este cancan!

Pupici dulci la toata lumea siii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Pisi iubita m-a amuzat postul tau. Cu dat cu oistea in gard la capitolul cadouri...Eh ce sa zic a mea saraca nu s-a plans niciodata dar anul asta chiar ca va trebui sa se multumeasca cu ceea ce pica LOL.

Weekend super sa aveti fete dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

La noi s-a instalat zapada ca la ea acasa, copiii-s in extaz ca s-au trezit cu o minivacanta nesperata, eu circul cu autopasul, din motive de drumuri nedeszapezite (nu ca trotuarele ar fi curatate, dar macar eu stiu sa inot prin nameti, masina habar nu are) si-uite-asa savuram, fiecare in felul nostru, bucuriile unei ierni veritabile.

Cam atata am avut de raportat de pe "frontul de Vest". Cristinaaaaa, preia legatura!

toate fetele si-o saptamana minunata va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Era sa zic dimineata dar dimineata s-a dus de mult...

Este luni again si asta imi ocupa tot timpul...
Eu am avut un weekend placut si din pacate fara zapada ca tare mi-as fi dorit o minivacanta.

Acum ca vad prin ce trece Pisi saraca imi dau seama ce nebunie atunci cand trebuie sa ajungi undeva cu orice pret dar aici nimeni nu trebuie sa ajunga nicaieri compulsory numai prostii ca mine trebuie...
Eh sunt intr-o pasa nevricoasa si proasta dar smile ca este aproape ora de plecat si next week plec acasa vineri deci sunt happy.

Si eu va tuc si nu stiu cui sa predau legatura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Preiau tot eu legatura....

Eu - acelasi program nebun. De la sala la servici si de la servici acasa.

AMR 10 zile!!!!!

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Scot si eu nasucul de sub neao si salut politicos, in timp ce ma uit disperata pe geam cum cerul plumburiu se pregateste sa cearna o noua tura de zapada . Partea proasta este ca, daca tot ne ninge, macar sa beneficiem de Sarbatori albe, numai ca prognozele nu prea sunt favorabile in acest sens. Ma rog, om trai si om vedea.
Azi s-au deschis scolile, asa ca ne-am "imbarcat" cu totii intr-o masina, (a sotului, mai exact) si ne-am imprastiat prin oras, fiecare la locul de "dat cu sapa". La 3 jumatate facem circuitul in sens invers.

Inchei abrupt si va salut cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Neata.
Am vazut pe facebook ca Anca are un deces in familie.
Condoleante.
Te imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Ancuta, imi pare tare rau pentru pierderea extrem de mare pe care ai suferit-o si ma rog ca Domnul sa odihneasca sufletul mamei tale in pace iar voua sa va dea puterea de a merge mai departe si de a suporta golul imens din inimile voastre!
Iti sunt cu sufletul alaturi si te imbratisez cu toata dragostea!


Mergi la inceput