Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Ingineri fosti, viitori...(39)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

tuinea

2138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tuinea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata,

Anca sper sa rezolvi azi tot ce ai pe acolo ca sa te poti bucura de weekend.

Eu sunt bine. Acelasi program nebun. Ieri am avut si ore pana la 7....DEci cand am ajuns acasa dupa toate cele eram franta.

Va doresc un weekend placut.

Cristina si Roxy (2.10.2004)
Mergi la inceput

tuinea

2138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tuinea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata,

Vad ca de data asta chiar vorbesc singura....

Eu sunt bine. La noi a fost o vreme superba in weekend. Ieri am fost la o plimbare pe jos.

Acum la servici deci punct si de la capat.

Pupici.

Mergi la inceput

Pisicuta

1290 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiPisicuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Pisicuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutare, fete dragi!

Cristina, ca te-am abandonat atata amar de vreme, dar de doua saptamani am fost pe baricade, pe post de mama ranitilor, caci am avut copiii bolnaviori si pe rand si impreuna, de m-au capiat! Asa o pacatosenie de gripa a bantuit prin scoala lor, de-a decimat clase intregi... Nici la inmormantarea bunicului meu nu am reusit sa ajung din cauza asta!
Azi i-am trimis pe amandoi la scoala, desi mai "scartaiau" pe ici-pe colea, dar nu prin punctele esentiale, asa ca sper sa nu le vina vreo idee traznita sa se mai intoarca acasa cu vreun "rest".
La un moment dat chiar si eu cochetam cu un virus, dar, pana la urma ne-am dat seama ca nu avem nimic in comun, eu aveam alte treburi mai importante de facut, el avea alte gazde mai primitoare de vizitat asa ca ne-am despartit destul de repede.
Voi ce mai faceti, cu ce va mai laudati?

Sper ca maine sa semnez condica, sa recuperez timpul pierdut.
V-am si-o saptamana usoara va doresc!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"

Balantele in sarbatoare_2011
Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008

Editat de - Pisicuta on 18/02/2013 12:40:37
Mergi la inceput

tuinea

2138 Mesaje
Buna dimineata,

Pisi bine ai revenit. Imi pare rau sa aud ca au fost cei mici bolnaviori. Condoleante si pe ntru bunicul tau....Imi pare rau ca nu ai putut ajunge la inmormantare....

Sper ca totul sa se rezolve si sa vina timpuri mai bune.

Eu cu aceea si nebunie. Acum am venit de la sala la servici. De la 9 am studenti si uite asa un cross.

La noi a fost iar ger. O bruma groasa era de dimineata peste tot.

Pupici.

Mergi la inceput

Pisicuta

1290 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiPisicuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Pisicuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Salutare, fete dragi!

No, Cristina, iti admir teribil tenacitatea cu care mergi la sala. Eu saptamanile trecute nu am reusit decat o singura data sa ajung si si atunci am stat cu inima indoita, ca nu cumva sa faca vreunul un puseu de febra si eu sa nu fiu prin preajma, iar al meu sa-si "prinda urechile" cu problema respectiva. M-am simtit ca si clotza aia de se ridica dupa oua ca sa ia un gat de apa. Din fericire nu s-a intamplat nimic grav in lipsa mea dar spune-i asta pardalnicii de inima, care m-a tinut in tensiune tot timpul petrecut la sala. ... Ieri mi-am facut rost de o migrena inchipuita si iar nu m-am prezentat la tras de fiare, azi merg cu piticii la tunsulit, asa ca abia maine, cu putin noroc, sper sa mai ajung la fitness.
In rest, vreme frumusica pe afara, mohorata- ce-i drept- dar nu foarte rece. Si, tinand cont de faptul ca in calendar inca-i luna februarie, chiar este bine. Noi ne pregatim asiduu pentru martisor, Raducu are o draguta in clasa careia vrea neparat sa-i daruiasca o bratara cu "Hello Kitty" de 1 martie, facem recensamantul la partea feminina pe care trebuie sa o onoram cu atentia nostra ... d-astea. ... Si-uie-asa ne trece vremea.
Cam atata de pe aici.
Las si pentru maine cateva impresii!

fetele si-o zi minunata sa aveti!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"

Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008

Mergi la inceput

Pisicuta

1290 Mesaje
Salutare, fete dragi!

Se pare ca acuma am ramas eu pe baricade sa tin topicul in viata. Sa va spun drept, nu prea am multe sa va spun, caci toate zilele-s egale, ceea ce nu-i rau de loc, cum spuneam in postarile mele anterioare. ... Ma gandeam dimineata ca saptamana viitoare, pe vremea asta, incheiem oficial luna lui februarie si, Doamne, bine mai suna: incep babele, martisoarele, apoi cata si mosii si-ncet, incet se va instala si primavara. Iuuuupi! Cred ca va dati seama cat de mult "iubesc" iarna, ceci deja o inmormantez in subconstientul meu!

No, va pupic si-o zi frumoasa va doresc!

Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008

Mergi la inceput

tuinea

2138 Mesaje
Buna dimineata fetelor,

Am lipsit motivat ieri. Am fost pentru viza la Manchester ca plec pe 15 martie in China pentru doua spatamani. Maine trebuie sa ma duc sa-mi ridic pasaportul.

In rest si eu ca si Pisi - nimic deosebit de raportat doar ca azi nu am am fost la sala ca m-am simtit de parca trenul a trecut peste mine si am si eun meeting la Leeds de la pranza incolo.

Deci maine nu voi intra ca sunt plecata dar va povestesc cand vin de acolo ce am facut.

Pupici.

Mergi la inceput

tuinea

2138 Mesaje
Buna dimineata,

Dragelor am obtinut viza pentreu China. Deci plec pe 15 pentruy doua saptamani.

In rest - sunt racita cobza si am o gramada de treaba.

Pupici.

Mergi la inceput

tuinea

2138 Mesaje
Buna dimineata,

Eu cu raceala mai rau ca ieri dar nu mi-am putut permite o zi de bolit asa ca iata-ma pe campul muncii...

La sala nu am fost ca nu m-am putut tara dupa o noapte de febra.

Pup.

Mergi la inceput

Pisicuta

1290 Mesaje
Morning!

Cristina, ma tem ca daca nu o tratezi cu maxima grija si atentie pe madam raceala, n-o sa te prea slabeasca din chingi ... Asa o pacatosenie de boala-i si asta, n-am vazut: ori ii dai medicamente, ori nu-i dai, ea trece daca stai potolit in casa si te ocupi de mofturile ei. Daca nu, poti sa-i dai si mama tratamentului si tot n-o impresionezi! Asa ca, iti place, nu-ti place, iti permite programul, nu-ti permite, nu-ti permite programul, musai sa stai acasa cateva zile, pana mai slabeste nebuna stransoarea.
... Eu avusai o saptamana nebuna-nebuna, asa ca abia astept sa se termine!

Pusi si-o zi faina sa aveti!

Ziua Balantelor_2009
Ziua Pisoiasilor_2008

Editat de - Pisicuta on 28/02/2013 08:17:10
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com