Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

... Cu tristete in suflet constat ca ar trebui sa schimb formula de intampinare, directionand-o strict catre Cristina, fiindca numai cu ea, mititica, mai port un dialog pe acest topic. Otilia, Nico, Ancuta, Elena, Claudia, Ioana si toate celalalte, unde v-ati ascuns?

Cristina, la mine totul este liniar: frecus si mancatorie maxime la lucru, alergatura acasa dupa funduletele pruncilor cei scolari din dotare, sala (de 2 ori/saptamana) si ... cam atata. Azi am programare la ortodont cu piticii, apoi trebuie sa ma intalnesc cu doamna invatatoare a lui Raducu la o poveste, apoi sedinta cu parintii la Vladut la clasa, apoi sedinta cu parintii pe scoala, fug acasa sa pregatesc cina, apoi in oras sa adun copiii de la karate ... si-uite asa-mi trece ziua.

No, cam atata de pe aici.
fetele si-o zi faina va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata...fetelor,

Pisi dar tare activa esti!!!

Eu am inceput ziua cu sala si apoi cu o rafuiala la telefon cu autoritatile UK care sunt ... nici nu stiu cum sa clasific...
In fine in urma telefonului trebuie sa ma misc catre alte autoritati ca sa zica ca x document este original si adevarat...

IN rest si la mine ca si la tine: servici cu nebunie maxima. Azi imi vin cei de la electrica ca al meu contuar nu mai arata nimic si cand am vrut sa dau citirea nu am avut ce...Apoi am de invatat...Vai lume cat am...

Eh no fug la trebi si va pupic si va doresc o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu mai da nici un semn de viata.

Eu sunt bine - cu nebunia mea...

Aici este un vant si umed...Brrr

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata! Yupii, la mine e senin, motiv de bucurie!

Eu am o zi din aceea cu multe planificari si nu stiu cu ce sa incep mai intai asa ca am abandonat si mi-am luat o mica pauza. Sper sa ma ajute vitaminele luate de dimineata si sa fac ce mi-am propus chiar daca nu mi-am revenit tocmai complet dupa bolitul din we.

Cristina, am citit mai devreme despre campania anti-emigrare romani din UK. Pe de o parte e trist ca s-a ajuns la asa ceva, unele insa sunt chiar adevaratate (ma refer la avertizarile despre vreme). M-am mirat insa ca fac si haz de necaz sau ca nu ascund anumite aspecte legate de alcool, gunoaie, etc. Nicaieri nu-i perfect, e clar.

O zi buna va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Iaca, vin si eu aici sa intersectez nebunia mea cu nebunia de la Cristina, vantul meu insorit cu vantul ei umed si vedem ce-o mai iesi.
La mine astazi se preconizeaza a fii o zi linistita si senina, asa cum este si vremea de afara si sper ca nimic si nimeni sa nu-mi tulbure acest feeling.

Cristina, asa-i ca si tu abia astepti primavara, ca poate atunci or iesi si fetele noastre din hibernare? Pana atunci nu ne lasam si mergem inainte cu vestile.

toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Bine ai revenit draguta Otilia! Ce fac fetele? Cat despre planuri moama si eu cate imi fac dimineata si cand vad ce am realizat seara ma iau cu mainile de par. Eu sper ca tu sa fii mai prolifica si ca vitaminele sa faca bust-up.

Pisi draga nebuniile noastra se intersecteaza de minune. Eu mereu cand citesc postul tau ma luminez. La mine e bine afara: nu ploua si nici vantul nu mai este asa aprig. Cat despre primavara...hmm mai am de asteptata ca vine seria 2, 3 nu-mi mai amintesc de ninsoare next week...

In rest eu sunt bine. Azi am avut un inceput frumos de zi asa sper sa si ramana. Am fost la autoritati sa imi puna o stampila pe niste copiii ca asa cum zicea Otilia campania anti Ro su Bulgaria este marea aici si nu stiu cum se va solutiona asa ca ma pregatesc de vremurile mai grele pentru noi.

Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Otilia, zic si eu: bine ai revenit pe topic, ca tare greu ne era, mie si Cristinei, sa tinem stindardul tot sus, pe metereze! Asa, cu un ajutor in plus, este mult mai usor! ... Cat despre planuri multe si timp pentru ele, ioc, stiu exact cum este, caci tot asa patesc si eu. Vorba Cristinei: ma iau cu mainile de cap a deznadejde cand ajung seara la bilant. Daaaar, noi sa fim sanatoase, ca planuri stim sa facem multe si, in plus, daca ne-ar iesi din prima toate, unde ar mai fii provocarea?

Dragelor, eu ma retrag, nu inainte de a va spune WE placut si a va ura toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,
Ce mai faceti voi?

La mine a fost un weekend ocupat de toto. Roxy a fost sambata la un concurs cu Eminescu. Apoi saraca o multime de teme la mate. Parca bietii copilasi nu au dreptul la odihna de cat de multe teme au...Plus spre ex daca nu rezolvi problema intr-un anumit fel si o rezolvi in altul este durere...Vai de noi...

In rest eu sunt bine. Sunt obosita ca am avut un weekend busy-busy...De invatat, de pregetit cursuri...

Cam asta este. Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai ma primiti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Fetele mele sunt bine. Pline de energie, diverse activitati asa ca suntem in priza. Ana e mai binisor cu scoala in sensul ca isi face cat de cat temele pana ajung acasa.

Eu in general bifez ce imi propun. Mai ales daca e legat de copii. Ca atat imi trebuie sa nu ma tin de cuvant. Joi cand va ziceam ca am multa planuri s-a nimerit fix la 4:30 (ora mea critica d eplecat la gradi care se inchide la 4:45) seful sa imi zica ca e ceva urgent. Norocul meu ca a putut colegul meu sa stea peste program si eu am fugit la gradinita, dupa aceea acasa sa le iau pe celelalte doua si la sala de sport cu ele. Dupa ce ele s-au jucat si eu am transpirat bine, fuga acasa, dus, uscat par si am plecat la intalnire lunara cu colegii la bowling. Numai bine ca si acum ma dor niste muschi la spate. N-am mai fost de vreo 3 ani la intalnirile acestea dar mi-am propus sa merg din cand in cand ca-s bune la descretit fruntea.

Da, Anca, te primim cu bratele deschise.

Mergi la inceput