Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi si eu am fost asa vreo cateva zile saptamana trecuta cand m-am intors. Aveam senzatia ca nu o sa pot face nimic dar iata ca am ajuns deja la sfarsitul primei saptamani intrtegi de lucru din 2013 si a trecut si ziua de ieri - am avut o zi...grea tare...dar totul a fost in regula.

Deci capul sus, zambetul pe buze.

Va pupic si un weekend super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor asa pe inserat...

La noi cica a nins. A bagat asa vreo 2 ore dar s-a si dus.

Voi sper ca sunteti bine toate.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Fetele nu mai ziceti nimic?


La noi nu e frig. Nici nu mai ninge...Asteptam seria de zapada de la sfarsitul saptamanii.



Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Cristina, hai sa-ti spun una buna: la noi e cald, ca primavara. Cica veselia va tine doar pana la sfarsitul saptamanii, cand se anunta ninsori din belsug. Sincera sa fiu, parca prefer ninsoare ca la tine, sa vina sa le vezi, eventual sa-ti faci poza cu ele, si sa se care, decat sa ramanem cu nametii pe cap, fiindca zau ca nu ma vad iarasi cu picioarele la spinare innotand prin neaua! Doamne fereste!

Eu ... liniar. Tot cu hizohipsa fleoscaita mi-s, dar trebuie sa recunosc ca am ramas afundata doar pana la glezne: adica nici nu ma afund, nici nu ies din ea ... Aiurea.

Va pup pe toate si va doresc o zi perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga te invidiez pentru vremea frumoasa. Aici este tare frig dar nu ma plang ca macar nu ploua deci stam bine. La sfarsitul saptamanii ne ameninta din nou cu zapada dar n-ai sa vezi cred....

Cat despre starea de spirit - a mea este obosita tare si nu cred ca voi apuca sa ma odihnesc pana pe 29 aprilie cand dragii mei si-au luat bilete de avion catre UK si o sa am si eu concediu.

Fug la nebunia mea.

Pupici si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Din nou, Cristina, ping-pongim mesajele de la una la alta, dar mai bine asa decat sa ne moara topicul in brate. Vad ca celalalte fete ne-au sedus si ne-au abandonat.

La mine-i inca vreme primavaratica, dar pe sambata ne ameninta cu nisnsori. Om vigea... Va mai dzac eu.

Eu inca nu am reusit sa ajung la sala anul asta, dar promit solemn ca de saptamana viitoare voi remedia acest lucru si, pe deasupra, voi suplimenta si cu niste sedinte de masaj, ca sa moara cotzofanele de invidie. Nu stiu care or fii alea, dar, nah, era o vorba!

Va pup si o zi de exceptie va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor cu toate ca as putea zice si eu ca si Pisi - buna dimineata Pisi.

Si eu tot asa de dragul topicului incerc sa intru in fiecare zi macar cu cateva randuri. Ne-am spus povesti asa de multi ani ar fi pacat sa se termine...

Eu sunt bine dupa cum stiti. Aseara am fost la Nandos ca a fost ziua unei amice si am plavragit o gramada. Pe la 8.30 am plecat acasa dar la mine era asa de frig....Am pus caldura in functiune ca nu se putea si m-am pregatit pentru azi. Apoi la pat si am adormit aproape instant.

De dimineata m-am trezit de la 5...Dar nu era ziua de dus de dimineata la sala asa ca am stat intinsa pana la 7. Acum de dimineat ala servici cu o ramada de chestii de facut. Dupa masa cu orele si apoi boxercising. Vreau sa si spal rufe...Vai de lume ...

Aici este tare frig. Au fost -8 grade noaptea trecuta si se pare ca mai vine o ninsoare de maine.

Cam asta este tot.

Pupici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Buna!
Ca de la inginer la ingineri, am si eu o intrebare, la care nu stiu daca aveti raspuns dar incerc: de unde pot achizitiona o bara de aliaj de Ti. Vreau sa fac niste probe ptr prelucrari mecanice pe un astfel de aliaj. Unde as putea gasi, de unde pot comanda/cumpara. Problema este ca imi trenuie maxim o jumatate de metru, deci nu cine stie cate sute de kg. As fi tare recunoscatoare ptr orice idee, sugestie.
Mult spor tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Bine ai venit la noi pe topic!

http://www.stanfordmaterials.com/titanium-rods.html?gclid=CI_Q1U77QCFefMtAodNBcAJg


Asta ar trebui sa te iti fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Ploua bacovian de azi dimineata continuu si ma gandesc cu groaza ce s-ar fi intamplat daca temperaturile n-ar fi fost peste 0 grd.C? ... Hmmm, se pare ca iarna asta nu ne cruta, nu ne iarta.
Mai tarash, mai pe coate, iaca am prins si WE-ul asta, ceea ce-i absolut minunat! ... Nu stiu de ce ma bucur atata, caci in afara de faptul ca nu ma trezesc dimineata si nu vin la lucru, muncesc mai abitir ca-n restul saptamanii, dar mie tot imi place pentru ca-i am pe ai mei pe langa mine.

No, acestea Ziind Fise, inchei abrupt si va doresc un WE de vis alaturi de cei dragi!

P.S. Ei, ce ziceti de poza asta?

Mergi la inceput