Ingineri fosti, viitori...(39)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu mai povesteste nimic pe aici. Eu am disparut ca magarul in ceata din motive de nevazut capul de treburi si probleme...

In fine o zi mai este si vineri dis de dimineata ma zburatacesc catre plaiurile mioritice.

La noi bate un vant si cred ca vine o ploaie....Asta este...

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Iaca, incet-incet ne apropiem cu pasi siguri de minunatele sarbatori de iarna si magia lor ne cuprinde usor-usor pe fiecare. Eu, una, sunt intr-o dulce incantare dupa ce aseara am asistat la o serbare de Craciun de mare exceptie facuta de clasa lui Vladut. A fost absolut minunata! ... Daca ma intrebati cum stau cu vremea, pot sa va spun ca frigul s-a inmuiat, stresinile picura, strazile s-au auto-curatat, ca pe cei de la primarie i-a cam durut in basca de aceasta problema, iar eu, finalmente, mi-am scos din nou masinuta la plimbare. Apropos, Otilia: "masina sindicatului" inseamna mers pe jos, asa ca nu ma invidia!
Nico, cred ca peste tot situatia devine din ce in ce mai grea si de aceea iti inteleg temerile si frustrarea. ... Dupa atatia ani de huzur, in iarna asta nu ne-am mai aventurat nici noi sa plecam nicaieri in vacanta, asa cum nici asta-vara nu am reusit sa mergem nicaieri la plajuiala... Speram in vremuri mai bune, totusi, desi semnalele nu prea sunt incurajatoare.
Cristina, mai un pic si te repatriezi si tu la caldurica din sanul familiei.

No, cam atata avusai de zis, dar poate mai intru si maine. Apoi, pana in 3 ianuarie nu mai garantez ca apuc, fiind in concediu.

V-am pupat dulce pe toate!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga asa un calm mi-a dat mesajul tau. Tu pana si situatiile nu prea roze poti sa le faci sa sune mai frumos.

Maine ma zburatacesc acasa dis de dimineata la 6. Se anunta ceata dar eu cu optimismul sus zic ca nu voi avea probleme.

Va pupic si sa aveti o zi super. Ne auzim de pe plaiuri mioritice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Imi petrec ultimele ore ... de lucru pe anul asta si ma cuprinde o bucurie fara seaman cand ma gandesc la zilele de concediu care se apropie. Nu ca mi-as fi propus sa fac cine stie ce, dar numai ideea de a nu fi legata de un program liber-impus ma incanta teribil.

Vreau sa va urez de pe acum sa aveti SARBATORI BINECUVANTATE, CU MULTA CALDURA IN JUR, CU BUCURII SI VESELIE ALATURI DE CEI DRAGI, IAR ANUL CARE VINE SA VA UMPLE VIATA CU CLIPE MINUNATE! SANATATE SI TOATE CELE BUNE VA DORESC VOUA SI CELOR DRAGI VOUA!

Va imbratisez cu drag pe toate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!

Eu sunt in concediu si asa bine este. Mai raspund la cateva mailuri dar e parfum. Si e asa frumos cu scumpica mea mica acasa sau la cumparaturi. Avem niste dialoguri asa de faine, sper sa nu le uit vreodata. Am intrat ieri cu ea intr-un magazin sa ma uit de o pijama si ea incepe "oooh mamiii, chiloti", de parca nu mai vazuse de mult si continua "ce zici mami de astia, iti plac?" Eu ii zic ca imi plac mai mult cu dantela. Aceia erau mai sus . Se bucura zgomotos de orice vede, mosul, cadouri.

Am terminat si cu petrecerile sagetelelor mele unde au venit mai multi copii decat prognozam. S-a umplut casa de cadouri si zau ca nu stiu pe unde sa le mai dosesc pentru ca sunt prea multe si ele-s precum gainile in mijlocul gramezii

De plecat nu plecam nicaieri. Vreau sa ma relaxez nu sa fac/desfac bagaje si cu stres pe drum. O sa mergem probabil la locuri de joaca, la bazin, poate si patinaj si vor zbura repede saptamanile mele de concediu.

Cristina, n-am mai apucat sa-ti urez drum bun dar sper ca ai ajuns cu bine acasa.

Sa aveti un Craciun de poveste, linistit si imbelsugat!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

LA MULTI ANI, CRISTINA! Sa-ti dea Domnul muuuulta Sanatate, Fericire, Bucurii, Impliniri si Satisfactii maxime in tot ceea ce faci! Iti doresc sa-ti pastrezi nestirbita veselia zambetului tau de milioane! Te imbratisez cu drag!

Raman valabile uraturile de mai sus, pentru toate fetele, privind bucuriile pe care imi doresc sa vi le aduca Noul An! Va imbratisez pe toate cu toata dragostea si va spun un sincer LA MULTI ANI!

P.S. Scriu mesajul de pe fon si nu stiu sa schimb fontul si culoarea scrisului, asa ca ... ma iertati pt noul stil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

LA MULTI ANI, CRISTINA! Sa-ti dea Domnul muuuulta Sanatate, Fericire, Bucurii, Impliniri si Satisfactii maxime in tot ceea ce faci! Iti doresc sa-ti pastrezi nestirbita veselia zambetului tau de milioane! Te imbratisez cu drag!

Raman valabile uraturile de mai sus, pentru toate fetele, privind bucuriile pe care imi doresc sa vi le aduca Noul An! Va imbratisez pe toate cu toata dragostea si va spun un sincer LA MULTI ANI!

P.S. Scriu mesajul de pe fon si nu stiu sa schimb fontul si culoarea scrisului, asa ca ... ma iertati pt noul stil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, multa sanatate, impliniri si cat mai aproape familia!

Eu va servesc cu o savarina bine insiropata, cu gem de capsuni facut de moi, multa frisca si bilute roz ca asa e moda la noi. Nu spun cati ani am implinit

Sa aveti un an bun, sa fiti sanatosi si conturile sa se umple!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sa aveti un an bun alaturi de cei dragi!
Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de multe bucurii!

La multi ani 2013

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

La multi ani, Craciun fericit asa cu intarziere ca eu am disparut.

Otilia La multi ani, sa ai parte de sanatate, bucurii si impliniri - scuze de intarziere.

Multumesc frumos pentru urari si voua va doresc la fel.

Eu fusei asa de ocupata ca nu am mai putit intra decat cate un pic pe FB dar asta este.

Eu acasa ca deobicei - super dar muuult prea scurt asa ca iatama inapoi in campul muncii.

Pisi draga sper ca ai petrecut bine cu pisoiasii tai si ca au fost multumiti de prestatia mosului.

Oti te inteleg perfect cu facutul si desfacutul la bagaje dar eu nu am incotro...

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput