After school Club Dorothy

After school Club Dorothy | Autor: Diana1968

Link direct la acest mesaj

Buna,

Are cineva copilul la after school Club Dorothy, strada Biserica Alexe?
As vrea sa stiu daca doamna invatatoare de acolo se ocupa de copii din toate punctele de vedere nu doar exclusiv teme. Intreb aceasta deoarece baiatul meu, cls. I, este la un after school de aproape 2 saptamani si, pe motiv ca nu a primit lectii, nu face nimic altceva decat deseneaza floricele in hivece(incadrare intr-un desen dat). Nu citesc nimic sau macar o evaluare ceva a lor pentru a vedea invatatoarea care este nivelul copiilor ei.
Copilul deja este plictisit si vrea la alt after "unde se fac lectii."
Poate ma ajutati intr-un fel. Ma intereseaza zona Sincai, Unirii.
Multumesc.
Diana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna

Si ca sa nu las intrebarea fara raspuns, in urma deplasarii intreii familii ieri acolo, am fost dezamaita in primul rand de curatenie si imainea cladirii, marimea camerelor, inhesuiala copiilor si in al doilea rand nici personalul nu m-a impresionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

Eu am fata din 2008 la after club dorothy depinde de pretentile tale si bani de care dispui.....eu sunt super multumita fata mea este in clasa 1 si stie sa scrie si sa citeasca datorita lor....recunosc serviciul imi cam ia toata energia.

Imi plac si optionalele lor si nu sunt nici foarte scumpe,in gr. fetitei mele sunt multi copii de la Creanga unde sunt pretentile mai mari.....a mea este la sc 97, mult succes in continuare si sigur lipsuri si nemultumiri o-sa existe cam peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANAMARIABUSE spune:

Buna,nu stiu ce te-a nemultumit pe tine dar eu am doi copii la acest after school si sunt foarte multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

ce-mi place cand apare la subiecte din astea cate un user nou si incepe sa ridice in slavi

Fata a spus clar ce a nemultumit-o: copilul nu face teme plus ca igiena si curatenia lasa mult de dorit. Suficient, nu ?

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Imi pare rau daca am creat suparari, dar asta e situatia: in momentul acela, la ora 18, nu m-a impresionat curatenia, copiii mi s-au parut cam inhesuiti la masa, despre lucrul in plus sau oranizarea de jocuri de loica, interactive, mi s-a raspuns (de catre invatatoarea de acolo) ca in primul rand nu prea le ramane timp (totusi copiii sunt de cls. I si acum nu au mare lucru ca tema) si daca eu vreau cu orice pret sa specific asta clar.
In plus, mama unui copilas -cole de clasa al baiatului meu, care este inscris acolo de 2 saptamani, mi-a spus ca nici nu reuseste sa-si termine temele copilul acolo. Minte ea, mint si eu.


Mergi la inceput