Suntem atestati ca viitori parinti adoptivi, astep

Suntem atestati ca viitori parinti adoptivi, astep | Autor: athosica

Link direct la acest mesaj

Buna dragi mamici sau viitoare mamici adoptive, ma numar si eu printre viitoarele mamici adoptive, suntem atestati din iulie anul acesta si asteptam cu nerabdare ca copilasul nostru sa vina in casa noastra. Este atat de grea asteptarea asta, ne dorim atat de mult sa devenim parinti, sunt dezamagita de sistemul asta, sunt atati copilasi care au nevoie de parinti, dar din pacate ei cresc si raman blocati in sistem, legea ar trb schimbata in favoarea micutilor! Doamne ajuta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:

Bun venit ,draga Athosica in randul mamicilor adoptive!Toate suntem dezamagite de sistem dar ce sa facem asa cum este bun /rau speram ca vom reusi sa devenim si noi ,cei care ne dorim atat de mult parinti intr-o buna zi.Sa dea D-ZEU sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Multumesc mult, bine v-am g#259;sit , este atât de greu sa a#537;tepti, am citit din postarile voastre ca sunteti multe mamici la al 2 -lea atestat, cum se poate a#537;a ceva? Sunt atati copilasi care au nevoie de parinti! Sa ne ajute Dumnezeu sa ne daruiasca copilasi pe care nii dorim atât de mult. Noi suntem atestati de 3 luni si nu am primit nici un semn!:( sa speram ca pana la expirarea atestatului vom devenii parinti! Numai Bine mamici Adoptie si viitoare mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Bine ai venit printre noi Athosica!Mult noroc ca , pare-se, numai pe noroc ne putem baza , si nervi de otel! Iti doresc asteptare scurta si usoara si , cand simti ca nu mai poti , gasesti aici un umar pe care sa plangi. Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna diminea#539;a dragi mamici si viitoare mamici, voi de cât timp a#537;tepta#539;i sa va fie prezentat un copil ? Eu nu în#539;eleg cum poate un calculator sau un soft sa ne potriveasca cu un copil!am inteles ca au fost cazuri in care o fam nu a fost potrivit#259; cu nici un copil! Ar trb sa functeoneze totul mai repede, multi parinti î#537;i pierd încrederea si renun#539;a tocmai din pricina asta, si sunt atati copii parasiti, care au nevoie de noi ca parinti,Of ce greu e, in fiecare zi sper ca imi va suna telefonul, sa imi spun#259; avem un copil pt voi:)) este cea mai mare dorin#539;a a mea si m#259; rog la Dumnezeu sa o implineasca! Voi mamici in ce stadiu sunteti cu procedura?Doamne ajuta sa va tineti copilasi cât mai repede in brate! O zi buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Eu am atestatul de la inceputul lunii februarie pentru copil clinic sanatos 0-3 ani , indiferent de sex si etnie . NICIUN TELEFON PRIMIT!
Nu te descuraja. Sfatul meu ar fi sa-ti dozezi entuziasmul si resursele sufletesti pentru ca nu stii cat de lung va fi drumul pana cand puiul tau te va gasi . Nu de alta , dar sa nu ramai in pana de suflet pe drum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna viitoare mamici , nu am cuvinte cât de dezamagita sunt la ceea ce aud! Eu tot mai am un gram de speran#539;a ca va venii copilasul nostru! Daca nu o sa luam in plasament un copil si apoi daca Dumnezeu ne va ajuta o sa îl adoptam, nu se poate a#537;a ceva, sunt curioasa cand voi fi sunata, o sa va anun#539; cum aflu ceva, sper ca curând, la fel astept vesti si de la voi! Dumnezeu sa ne daruiasca copilasi care au nevoie de noi si de care avem nevoie! Doamne ajuta


Mergi la inceput