Praline belgiene 54

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

La Multi Ani sanatosi si fericiti, Carmen! Sa fii iubita si implinita si fie ca toate dorintele sa ti se indeplineasca!!!! Te pup si o aniversare minunata astazi alaturi de cei dragi! P.S. Ce mai face Lorena? Ii place la scoala? Cred ca a crescut si cred ca s-a facut si mai frumoasa decat era! Pupici la Motzate!

Antoanela, sa va traiasca Victoras! Ei, aveti baiat mare si frumos! Numai bucurii si sa va bucurati de el o viata!

Va pup pe toate si sper ca ati petrecut un we frumos!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

La Multi Ani, Marie Dominique!!! 5 anisori, wow! Mady, sa va traiasca domnisoara si sa va bucurati de ea o viata!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna fetelor,
multi ani fericiti sarbtoritelor si multa sanatate

am 2 bilete proconsul de vanzare- 60 de euro
doreste cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelyy spune:

Buna seara tututor pralinelor! V-am descoperit de cateva zile ,am inceput sa citesc postarile voastre(sunt inca la capitolul 9 :)) mai am destul!) Ma numesc Oana si am o gargarita pe nume Amalia de 4 anisori.Va trebui peste aproximativ 2 luni sa ne mutam in Bruxel deoarece sotul meu lucreaza acolo.V-as ruga,daca aveti un pic de timp,sa ma lamuriti si pe mine un pic.Va trebui sa ne inscriem fetita la o gradinita.Cele care au trecut prin asta...imi trebuie cumva o fisa a vaccinurilor facute in Romania?Trebuie tradusa in franceza? Am mai intrebat diferite persoane dar nu au putut sa imi dea un raspuns cert.Pana va ajunge sotul meu pe acolo sa intrebe...poate primesc un raspuns de la voi.Vom locui in Uccle.Ma streseaza problema cu gradinita si acomodarea Amaliei cel mai tare.In rest,trebuie sa ne descurcam! Sper sa ma primiti si pe mine in cercul vostru Multumesc si va doresc o seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

Salutare dragi praline

Gulia, bun venit in Belgia!
Missexy, felicitari pt bb2! Sa creasca mare si frumos si sanatos si voi sa va bucurati sanatosi de cei doi copii minunanti pe care ii aveti.


Flori la toate pralinutele


Mihai (04.06.2011)


multumesc


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Amelyy, bun venit!
Cu vaccinurile nu stiu exact... noi aveam o fisa cu vaccinuri tradusa in engleza, si a fost ok; depinde apoi de medicul de familie/pediatru pe care il veti avea aici. Fisa cred ca trebuie oricum; traducerea... nu costa asa de mult, si poate e mai sigur sa o aveti.

Cu acomodarea depinde mult de copil, de gradinita; noi cand am venit in Belgia d-soara avea 3 ani si 8 luni, si s-a acomodat super rapid; dupa cateva saptamani deja reusea sa se exprime cat de cat (atat cat sa se poata intelege cu colegii si educatoarele).
Avantajul e ca la 4 ani inca nu au un vocabular atat de complex si de dezvoltat, si invata usor o alta limba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelyy spune:

Multumesc dia tm. Da,e ok ca e micuta si va invata mai usor sa se exprime intr-o alta limba,Deocamdata duc munci de lamurire cu ea ca "nu vrea la camil" asa ii zice caminului:"camil" :)) Ea aici e la gradinita si la pranz doarme acasa...om vedea cum se va obisnui acolo cu camilul
Cat ce priveste restul,trebuie sa ne descurcam!Inceputul e mai greu...acomodarea cu toate...
Multumesc inca o data pentru raspuns.Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Vicky, La Multi Ani sanatosi si fericiti!!! Tot ce iti doresti tu, sa ti se indeplineasca! Frumoasa varsta...sper sa fii aniversata minunat astazi! Te pup!

Va pup pe toate si un we frumos!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ardeiash, LA MULTI ANI !
Sper ca a fost o aniversare minunata

Noi ne mutam ...asa ca zilele astea totul pare un haos total...si parca nu se mai sfarseste. Dar o sa treaca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Diana, bafta la mutat! Te cred ca e greu, mai ales ca trebuie sa te ocupi si de fete, dar lasa, ca se termina si apoi vei sta linistita si vei profita de noua casuta! (Schimbati comuna/orasul?)

Pupici tuturor si sper ca ati profitat de zilele frumoase de toamna!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput