Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *445*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!!

Raportam si noi inceperea gradinitei cu dreptul !! mai greu a fost sa o trezesc pe Ada ca sa ajungem la festivitatea plictisitoare de la ora 9 unde au vorbit cativa inspectori in timp ce copiii nu mai puteau de nerabdare sa intre in clase

Ce sa zic, Ada abia a asteptat sa plecam de acasa la gradinita, asta a fost si motivul pt care s-a ridicat din pat , s-a intimidat un pic cand a vazut puhoiul de lume compus din mamici, tatici, bunici in principal dar l-a luat pe Andi de mana si au mers in clasa razand, s-au asezat la masa si au primit de la dna educatoare (care e o scumpa si o frumusica ) cate un fluturas si o bombonica , s-au jucat putin si apoi gata pe ziua de azi
Ma bucur ca pana la 01 octombrie o sa fie program scurt, de acomodare, de la 09-11, mi se pare foarte bine , educatoarea spunea ca sigur vor mai lacrima unii copii si sa nu fie agonia asa mare pana vin parintii


Pisigri, offf imi pare tare tare rau ca nu ati ales gradinita potrivita :(((, ma gandesc ce e in sufletul tau


Pisik, multumesc din suflet pt mesajul de incurajare gradinareasca


Inapreda, insanatosire grabnica lui Ian !!!


Gata, ma apuc de treaba ca nu mi-am mai luat liber azi, ideea mea cu gasca de pici la Aqualand o punem in practica in wkd

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisigri, imi pare rau. Voi nu aveti gradinita sau scoala catolica in oras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

naspa pisigri, lasa ca se face ea mare si le bate pe tanti alea

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 13
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

La noi a fost prima, si ultima zi la gradinita asta. Eu plang de ma umflu la serviciu, ea probabil ca face acelasi lucru acolo. Nu intru in detalii ca o iau de la capat. Oricum, atata lipsa de tact n-am vazut in viata mea. La 3 mergem sa vedem o alta gradi, privata,in aceeasi cladire e si gradi si separat centru pentru copii cu nevoi speciale. Este un proiect romano-suedez. Trag sperante, si daca n-o fi sa fie nici aici, asta este, dar unde am lasat-o azi nu mai pot sa o las niciodata....


Dar ce s-a intamplat!?

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Hai ca vad ca am starnit panica

Deci Ilinca stia ca mergem la gradi, am luat flori, am intrat, am pus papuceii cu hello kitty pe care ii pazeste de 3 zile ca-s speciali pt gradi, ma rog. La usa salii a inceput sa aiba eezitari, erau cativa copii care boceau, ma rog. Tocmai reexplicam si renegociam, cand vine o ingrijitoare si jap, incepe sa traga cu forta de ea, sa o ia, ce tot atata mofturi. Ei, si se pune Ilinca pe urlat, aia tragea de ea, io ziceam sa o lase in pace, fata dadea din picioare si se agata de mine...cosmar. Si dupa asta nu am mai avut cu cine sa ma inteleg, evident. M-au mai liat si educatoarele la impins vagoane ca "nu prea ati vorbit cu ea" si "nu prea ati pregatit-o" si alte texte de-astea, de-mi venea sa le bat. Pana la urma a ramas acolo, urland...



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Offf PISIGRI, cred ca o ''plezneam'' pe ingrijitoare , auzi sa traga copilul din bratele tale , da-o incolo de treaba !! mai lipsea sa-i puna si calusul in gura sa nu faca zgomot
Imi pare sincer rau si sper sa gasiti o gradinita cu personal mai inimos



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

acum dupa explicatii ce pot sa zic, eu nu cred ca o lasam in astfel de conditii, adica nu cred ca as fi reusit eu sa plec. sper sa gasiti alta gradinita cu personal mai zdravan la cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Of, Pisigri, imi pare rau... poate reusiti sa gasiti alta gradi, cu oameni mai deskisi... Astia-s aia cu 30 un grupa? de-aia or fi asa sictiriti...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisigri, zau ca nu merita sa lasi copilul la aceasta gradinita. oricat de bine cotata ar fi. In fine, acum si noi ca oameni mari daca ne bruscheaza cineva intr-un moment tensionat ne zburlim, dar un copil. Tampita!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Of, Pisigri, imi pare rau... poate reusiti sa gasiti alta gradi, cu oameni mai deskisi... Astia-s aia cu 30 un grupa? de-aia or fi asa sictiriti...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 18+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Denisa, eu sunt de parere ca si cu 20 in grupa tampita e tot tampita. Ca asa is ingrijitoarele cu "spirit organizatoric" in exces, ca doar ele is sefele acolo.

Poate totusi Pisigri sa gasiti altceva mai bun si putin costisitor.

Mergi la inceput