nasterea fiului meu denis

nasterea fiului meu denis | Autor: consy89

Link direct la acest mesaj

Am sa incep cu ziua in care micutul meu sa hotarat sa vina.Era o zi foarte asteptata deoarece ingerasul meu intarziase putin il asteptam cu multa nerabdare trebuia sa se nasca in data de 25 iulie dar inca ziua aceea nu venise am inceput sa imi pun intrebari de ce nu am inca dureri si am hotarat sa ma consult cu doctorita mea de familie iar ia ma sfatuit sa mai astept inca 3 zile asta era deja in 26 iulie .Am ajuns acasa si am spus la ce sa tot astept cand vrea sa vina sa vina si surpriza chear in aceasta zi am primit primele semne adik primele contracti asta a inceput de la ora 7 seara ceva mai lent la ora 11 am chemat salvaria insa ele nu erau ff regulate cand am ajuns la spital aveam dilatatie de 3 cm ma internat si am tot asteptat eram fericita ca era exact medicul pe care credeam ca e bun si am prins si moasa buna insa fericirea mea nu a durat mult pt ca am avut parte de aceea moasa doar pana dimineata medicul mia spus ca am sa nasc pana dimineata insa se facuse 6 si doar atunci mi sa rupt si apa deci vreau sa spun ca dupa ce asistenta a plecat am trait un adevarat cosmar a venit o alta moasa extrem de rea si severa contractile au inceput sa se intensifice si durerea la fel nu vreau sa mit dar asa dureri nu am avut niciodata am nascut extrem de greu abea la 1 si 20 a venit pe lume micutul meu pt ca 2 ore mam chinuit doar sa inping singura deoarece nu ma asista nimeni ci eram doar intrun pat de spital am zbierat mai mereu nu mai aveam glas si forta iar moasa respectiva imi spunea mereu pana nu ii vad freza nu vinam nascut apreape singura mi sa rupt si colul am pierdut sange iar peultim suta de metri au decis sa ma bage in cezariana dar am reusit sa nasc totusi natural mam deplasat in picioare pana la sala de nasteri cu copilul meu abea sa iasa si intrun final am nascut mau si taiat dar acum sunt bn copilul meu inplineste in 27 2 luni si suntem sanatosi dar amtrait o experienta de nedescris si nu pt ca nasterea ar fi groaznica ci pt ca cine te asista conteaza Am nascut un baietelde 3 250 si sunt fff fericita acum are 4 500 si ma bucur de el.Sper sanu treceti prin ce am trecut eu asa ca va sfatuiesc sa va alegeti bn spitalul si cu cine o sa nasteti o sava fie mult mai usor .Va doresc o nastere usoara

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna, imi pare rau ca te-ai chinuit atat la nastere, nu este normal sa te asiste oameni lipsiti de suflet, de empatie, in momentele astea care ar trebui sa fie cea mai frumoasa amintire.
Dar ai o mandrete de baiat care te va face rapid sa uiti durerea si orele de chin. Felicitari, nasterea a fost doar meritul tau in ciuda conditiilor vitrege!

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consy89 spune:

iti multumesc la fel eu sunt o mama singura iar denis e primul meu copil in ciuda faptului si a situatiei el este tot ce am mai scump mias dori foarte mult sa inpartasim mai multe subiecte legate de micuti nostri poate tu sti mai multe

Mergi la inceput