Clubul "babelor" FIV-oase 59

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bau.

adriana,am luat de la Ikea polite din alea de care iti sugeram sa iei si tu pentru camera bebeluselor.
sunt tare practice,usor de montat si se vad si foarte bine pe perete.
am mai luat un corp de iluminat pentru bucatarie ca ni s-a stricat acum 3 luni ala pe care il aveam si toata vara am stat numai cu lumina de la hota aprinsa in bucatarie....am mai luat becuri ca aveam becuri arse in fiecare camera...mi-am luat oale de inox-preturi foarte bune si oale ca lumea...am mai luat niste borcane din alea care se inchid ermetic pentru condimente si cam atat.

am si papat cu sotul in oras si acum am venit sa ne schimbam de scandal sa plecam la prietenii nostri la gratar si sprit.

in Herastrau era literalmente omor...o mare de oameni si masini...nu aveai unde sa arunci un ac.
nebunie mare de tot cu zilele Bucurestiului.

va pup.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami sa stapanesti sanatoasa ce ti-ai luat si distractie placuta la sprit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Salut!


Qiao, a avut succes la porumbita Gugulush, dragul de el?!


Ioana, tin bine minte ca tu ai facut monitorizarile mergand cu trenul la Budapesta si doar de la punctie ai stat acolo?! Ma bucur ca Ana ta e bine si yey pentru cele 3 kg.


pe toate!


Later edit - Multumesc pentru info cu seringile. V-am zis ca aseara am reusit sa-mi fac injectiile singura?! Yey pentru mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


va pup feteeee.

ce faceti???
azi e prima zi de toamna autentica.
e vreme de stat in casa,la patut...odinha,uitat la tele si iubit

va doresc o Duminica minunata.


p.s. nu numai ca am cumparat corp de iluminat pentru buctarie dupa 3 luni...dar mi l-a si montat ieri al meu.
asta e chiar ceva de necrezut ca io ma asteptam sa-l monteze undeva de Craciun




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Sami e super ca l-a montat asa de repede, eu am asteptat dupa sotu sa imi bata un cui in perete 2 aniiiiii aveam si eu un tablou frumos de agatat.... acum vroiam sa mergem la real dar ii este tare lene , de iesit oricum o sa iesim ca vin nepoatele pe la mine si trebuie sa le duc la film.

In seara asta imi fac pregnylul si marti la 9 am punctia, imi e frica sa nu faca poc din foliculi pana la punctie, ieri aveam cativa de 20mm, endometru era 11.5mm, nu stiu cum va fi pana la urma.
Ce sfat imi dati si mie ....cu ce sa fac ET, cu z2, z3 sau blasto?????

Elly multumesc mult inca o data pentru seringi, mi-au fost de mare ajutor.

sa aveti o duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

miky,draga mea...eu astept de 4 ani sa ascunda al meu 2 cabluri intr-o sina din aia speciala...si inca n-am renuntat...sunt rabdatoare

daca iti faci Pregnylul corect nu ai de ce sa te temi.
nu pierzi foliculii.

cat despre a alege tipul de transfer....tu chiar ne intrebi serios???
de cand alege pacientul ce fel de transfer vrea??
oare am ramas eu in urma cu ceva???
suntem la FIV,pentru Dumnezeu...si exista niste criterii foarte stricte dupa care embriologul decide ziua transferului...nu-i ca la cumparaturi cu fetele sa intrebi o prietena:sa-mi iau fusta scurta,lunga sau pana la genunchi???

aseara am papat crap de Dunare pescuit de sot....cu o saramura din usturoi,ardei iute,patrunjel,rosie coapta,ardei copt.
pestele la gratar din saramura nu mi-a placut.
si am baut must abia stors de 2 ore
a fost tare bun.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Miky, bafta pt marti. Sa ai o productie buna, buna.
In functie de evolutia,nr,... embrionilor vei decide cu doctorul in a cata zi vei face transferul.
Iti tin pumnii.

O duminica placuta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aadina,cu tot respectul din lume si fara sa intentionez sa fiu rea,carcotasa sau mai stiu eu cum...dar parerea mea este ca e bine sa incercam sa nu mai lasam sa se impamanteneasca aici idei gresite.
asta cu decizia de una singura sau impreuna cu doctorul ce fel de transfer sa facem....este o idee gresita si pe cale de a capata valoare axiomatica.
un adevarat profesionist stie ce are de facut si nu are nevoie de sfatul,parerea,dorinta noastra...a pacientelor,a unor persoane complet neinstruite in domeniu si oarecum dispuse la orice ca sa avem un copil.
ca in practica nu se intampla intotdeauna asa...e iarasi foarte adevarat dar consider ca nu trebuie sa percepem ca pe normalitate o astfel de stare.
parerea mea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Sami ma gandeam ca din momentul in care mi-a zis ca vom decide impreuna cu embriologul credeam ca o sa conteza si parerea mea, din acest motiv am si intrebat, nici pe departe nu m-am gandit ca eu o sa decid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Sami, nu am zis nicaieri ca decizia o ia singura sau...

Mergi la inceput