Un altfel de teambuilding- pe barca ..super super!

Un altfel de teambuilding- pe barca ..super super! | Autor: iubu77

Link direct la acest mesaj

Ne-au anuntat de la companie acum ceva vreme ca ne fac un teambuilding, intr-o prima faza zic bun..ok..saptamana trecuta ne pregatim de plecare..ne urcam toti in masini si ne indreptam spre Limanu-langa mangalia. Recunosc ca numele nu-mi sunea nimic..stiu ca este o localitate langa 2 mai si vama veche..
Surpriza surpriza..ajungem intr-o locatie de vis unde culorile predominante sunt alb , verde si albastru.. Verdeata cat vezi cu ochii, apa la fel si barcile care lucesc in razele soarelui.Ne-am cazat la hotel acolo (un hotel ff cochet si cu mult bun gust, cu geamuri mari,totul nou curat) de unde priveliste aveam spre natura si barci.. Un restaurant la fel de cochet, totul este din lemn si de cea mai buna calitate..unde am mancat ff bine preparate de peste si nu numai..Ne-au facut program si sambata si duminica de mers pe mare cu barca, am invatat sa ridic o vela fiecare avea un rol...asta bineinteles dupa ce aveam un curs dis de dimineata intr-o sala cocheta cu cafea calda:)
Pot sa spun ca a fost un sejur foarte placut cu oameni primitori si intr-o locatie linistita si foarte frumoasa.
Daca vreti un teambuilding reusit si nu numai eu va recomanda sa incercati Marina Limanu (Life harbour)care este un loc superb.
A fost un teambuilding in care am descoperit magia barcilor, a marii si a unui loc super!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

suna super bine pentru cei care nu au rau de mare... eu cred ca as fi fost verde la fata
noroc ca celor de la noi de la firma nu le-a venit idee cu locatia asta

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Suna bine, dar cum la noi teambuildingurile se fac pe banii nostri...ma indoiesc ca reusim mai mult de o cabana ieftina (si cica suntem corporatisti de frunte ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

suna foarte bine, vom verifica si noi locatia si preturile pentru un Teambuilding DC :)

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Anya nu stiu cat este de scump..dar m-am uitat pe un meniu al lor si preturile pareau ok comparabile cu restaurante ok..Nu stiu cat a platit firma pentru noi dar nu cred ca pretul a fost exorbitant..pentru ca altfel nu mergem nici noi..In ultima zi, duminica am avut concurs pe mare fiecare echipa avea un skipper iar echipa naostra a iesit pe locul 2..pe mine m-a marcat aceasta experienta cu marea cu barcile..este chiar o super experienta.Si apropos de rau de mare, unora le-a fost rau e adevarat dar a doua zi am luat niste pastilute si a fost totul ok, ne-am bucurat de competitie.


















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am fost o singura data cu barca pe mare in copilarie si mi-a ajuns. Am bolit toata ziua...brrr

Ceva mai domestic, echitatie sau asemanator nu aveti

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Pe mine m-a amuzat galeria foto:
http://lifeharbour.ro/galerie-foto-life-harbour

Mergi la inceput