Delfinasi jucausi de iulie-august (91)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

strumf efectiv nu poate respira.
m-a sunat dr si mi-a spus ca ieri era de garda si f aglomerata,dar azi a cantarit bine situatia si maine,de urgenta il opereaza.

imi vine sa plang,am un bolovan imens in stomac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

strumf efectiv nu poate respira.
m-a sunat dr si mi-a spus ca ieri era de garda si f aglomerata,dar azi a cantarit bine situatia si maine,de urgenta il opereaza.

imi vine sa plang,am un bolovan imens in stomac.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


maine?! am sa ma gandesc la voi...stiu ca iti e greu, dar va fi mult mai bine dupa operatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

histamina, sanatate pt strumf cel mic, dar de ce nu mergi acum la urgente daca e chiar atat de grava situatia??? va interneaza si va tine sub observatie pana maine cand vine dr...

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

crispro da ce vorbaret e Vladut,cantecelul nu-l stiu dar am inteles 90% din ce zicea el

crissy sa stii ca si eu am crezut ca bababua era banana

ochidut nu mai intreba inca o data ca as fi in stare sa zic da,desi stiu ca am alte prioritati pt anul care vine.

histamina multa sanatate strumfului,recuperare usoara.

alice sa stii ca si eu la mai zic la unii ca seamana cu vecinul,cand imi zice cineva ca nu seaman cu nici unul dintre noi.Adevarul e ca s-a mai schimbat a inceput sa semene un pic mai mult cu mine.Are din ambele parti dar cand era mai mica mi se parea ca seamana mai mult cu tat-su dar acum parca i s-au accentuat trasaturile care o apropie de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Chiar asa cum spune Coteasca,de ce nu mergeti acum?
suntem cu gandul al voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pt ca e un strumf cu probleme:greutate mica, anemie mare.
daca vad insa ca e f rau, merg cum ajung acas ala urgente cu el.

sa te mai iei dupa medici!!!!!!mi-au spus ca la 11 kg il pot opera. eu le-am spus ca 11 kg va avea, probabil la 4 ani.acum aflu ca e urgenta operatia.gafaie si isi trage de nasuc.ca o pot face si la 9 kg si la saturatia cu fier doar 3%.

oare 4 mil la dr chirurg si 1 mil la anestezist e ok?
are cine sa imi imprumute,dar nu stiu exact cat sa cer.

cat dureaza operatia?
ma ia deja cu ameteala.

sunt exagerata. stiu.dar nici dupa 2 ani nu pot sa ma uit la un incubator.am ramas cu buba la cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Citat:
citat din mesajul lui ooana

voi va dati seama ca la MI4 delfinasii vor vorbi intre ei si se vor juca impreuna





pai treb sa stabilim cand va fi MI4. In primavara?

apropo de iesiri, eu vreau sa planific 2 city break, dar la anul incolo. sper prima saptamana din octombrie sa am timp si sa ma hotarasc la destinatii, ca vreau sa iau bilete ieftine de la Blue Air (am vazut si cu 69 de lei). FARA COPII!

1 city break, cu sotul si 1 city break cu mama si rice prietene mai vor sa vina. ce ziceti gagici, vrea vreuna din voi sa scape de sot si copil?


Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


auzi, da la city break-ul cu sotul nu ne inviti?!
sa vedem ce destinatii ne propui...eu nu zic nu, dar e complicat ca ar trebui sa vin pana la Bucuresti...
dar cu wizzair-ul nu e bine? ca zboara si de la noi

ti-am zis ca vroiam Praga dar am renuntat pe moment ca ploua in perioada in care vroiam sa mergem :(

legat de MI3 mie personal mi-ar placea in februarie sa prindem si zapada asa cum a fost la Sibiu, sa mergem cu saniile...
si daca tot ziceau fetele poate votam mai multe locatii sa vedem unde ne-am strange cat mai multe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Chiar zilele trecute vb cu cineva care si-a operat copilul de polipi. Bine ca baietelul avea 3 ani. O operatie f usoara, a durat 7 minute, Luca nu s-a plans de dureri dupa aceea, totul a fost ok.
Mie mi se pare ok, suma de care zici tu, pt 10 minute cat dureaza operatia.
Dar sigur sunt polipii? Eu nu stiu daca obstructionarea respiratiei are legatura cu polipii, sau are?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

are.
nu e respiratie ca la astm,ca as fi sesizat. efectiv e o obstructionare.

ma duc acasa. offff , a plans toata seara.azi noapte nu a dormit.mi-a tinut manutele dupa gat toata noaptea.
sunt temrinata cand il aud ca ofteaza sau cand il vad trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Da, Paula, se poate ajunge sa respire numai pe gura, ceea ce nu e deloc sanatos, nu se mai face oxigenarea corect si complet.

Histamina, mult succes maine, sa faca fata cu bine operatiei! Pupam strumful mic si curajos! Iar tu nu mai fi ingrijorata, operatia este intr-adevar f, usoara, acum in cazul lui Sebi poate mai trebuie luate masuri de precautie in plus, intrebi tu pe medici.

Mergi la inceput