Buburuze de mart-apr2013(5)!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Trec si eu in graba sa va zic ca dimineata la eco a fost ok, l-a masurat pe bebe si are 3,20 cm CRL si varsta gestationala e 10 sapt si 1 zi in timp ce varsta calendaristica e 10 sapt si 3 zile. Imi dau seama acum ca diferenta asta nu e retard de crestere ci pur si simplu depinde de ecograf. Sigur daca m-as duce la alt ecograf mi-ar zice 10 sapt si 4 zile sau ceva de genul asta...
Pupici, ca pana Marti nu stiu daca mai am timp sa intru, merg la parinti diseara si la socrii maine sa le dam vestea cea mare si apoi avem o nunta duminica si luni (suntem nasi) si abia marti o sa mai pot intra, cred. Si fix de marti intr-o saptamana am Dublu Test.

10+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emilia bv pentru vesti bune la eco,poate data viitoare aflii si ce ai. Petrecere frumoasa

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello!!!!

Ce faceti burtici?
Emilia felicitari si distractie placutaPardon doar la sotz alcool,la burtica doar suculet
Ruxulic maine imi fac un pic te timp si actualizez prima paginaLa nastere nu m-am gandit inca.Initial vb la incept cu doc. de fam. ca va trebui sa merg la control la ochi in ultimele luni de sarcina( fiind mioapa) si in caz de agravare extrema ar fi cezariana.Dar mai avem pana atunci,mi se pare asa departe inca
Didi sper sa gasesti cauza pierderi si sa vii cu vesti bune cat mai repede.Valabil si pt Miha
Baby_kiss tu cum mai esti?Sper ca bine

Am fost la medicul de familie azi,totul bine si frumos pana la glicemie si tensiune,care sunt miciAsta e,ce sa fac daca nu prea pot sa manac,adica mananc eu cate ceva numai mie in gat toata ziua mancarea.Nu-i bai,bebe mic sa cresca ca suportam noi de toate.Ma bucur totusi ca nu vomit, asa cu starea de greata m-am cam obisnuit

Va pupic pe toate!!!!!

Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mara_i acum vad ca ai carucior albastruFelicitari!!!!!!

Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Felicitari fetele pentru vestile bune cu eco!

Eu maine incep o serie de analize - anti-toxoplasma si cele pentru dublu test, insa la eco m-a programat doar in sapt a 13-a.
Asa ca mai am un pic pana il/o vad iarasi.

In rest ... m-am inregistrat si eu la doctorita de familie, am tensiune mica, dar nu e bai. Cu mancarea ma descurc foarte bine, mananc aproape orice, starile de greata parca s-au mai diminuat (sau m-am obisnuit eu sa nu le bag in seama) si incepe sa se rotunjeasca burtica.

Luni vreau sa anunt la lucru vestea cea mare... sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Nicole si eu abia la 13 saptamani am intalnire cu buburuza.Abia asteptSe pare ca eu o sa fac direct triplu test,cel putin parca asa am inteles,ca eram ocupata cu privitul buburuzei pe monitor

Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna dimi tuturor burticilor. Hai fuguta la cafea. Cum,voi mai leneviti inca putin? Fericitelor! Eu in vreo 10min. plec la servici. Va doresc o zi excelenta.


11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

Vin si eu la o cafelutza
M-am trezit cu fund'-n sus,cred ca vremea de afara e de vina,se pare ca o sa ploaie azi.
Ar trebui sa gatesc ceva dar n-am nici cea mai vaga idee

Dani spor la lucru!

O zi frumoasa tuturor!!!!

Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Am trecut gravidutele noi in lista.Mai sunt fete la care le lipsesc anumite date.Va rog sa va uitati peste ele si sa ma trageti de urechi sa modificDaca doriti va puteti da si datele de nastere
Cred ca printre noile gravidutze gabrya si IoanaNae sunt inca moderate.Va rog sa scrieti vreo 10 mesaje scurte cu orice vreti sa scapati de moderare si sa putem vedea mesajele voastre in timp real



Cosmi 10+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

'neata fetele, va doresc sa aveti un week-end placut si linistit.

de Robert Andrei(18.05.2009) si 12+

Mergi la inceput