Aspirante optimiste > 20 ani (807)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Amkta, unele fete, dupa ce reusesc si raman, uita si nu mai trec pe aici desi noi ne-am bucura sa auzim de bine, ca suntem satule numai de rau

eu chiar daca raman gravida, cred ca nu ma duc la odisee ca nu cunosc pe nimeni si nici nu vreau, ma simt mai bine aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Mai Moni cum nu cunosti?! Ai uitat ca noi plecam la odisee minimum 2?!
Cand o sa ajungem la odisee o sa venim zilnic sa lasam multi de molipsire


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

U cum mai esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Nici eu nu cred ca o sa ma mut la odisee, asta daca se va intampla vreodata minunea sa raman.
Azi ma duc sa ma inscriu la Zumba , abia astept sa vad daca fac fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Maria, nu fi trista pentru ziua 2, eu zic sa-ti incarci bateriile pentru luna care urmeaza

Mai Emilia, tu ai un suflet mare, incerci sa ne ajuti cum poti , ne ofeti multe detalii, stai pe langa noi si ne incurajezi,tot respectul, bafta la dublul test, sa fie totul bine

Fetelor si mie mi-e dor de fetele amintite si de multe care nu au mai intrat dar e decizia lor

Miha ce gospodina esti

Moni,Ancuta, Gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Draguta multumesc pt apreciere!
Gaby, sper sa dea rezultate Zumba si sa iti placa. Mie una nu mi-a placut pentru ca eu nu stiu sa dansez si pana ma prindeam cum se face o miscare ori se termina melodia ori schimbau restul fetelor miscarea si mereu eram in urma sau pe langa subiect. Era si foarte aglomerat la sala deci se abureau instant toate oglinzile si exuberanta cu aplaudatul dupa fiecare melodie nu m-a incantat prea tare. In schimb muream dupa Kangoo Jumps si Step and Tone. Si evident Indoor Walking.
Ma gandeam sa ma duc acum la pilates sau gimnastica pt gravide dar parca nu am chef inca si nici n-am vorbit cu medicul daca am voie asa ca mai stau... oricum sunt nasa la nunta in week-end si nu ma vor da banii afara din casa in perioada imediat urmatoare...
Va las ca ma duc la medicina muncii.

10+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LolaD spune:

Buna fetelor,

Vreau sa ma alatur si eu voua in asteptarea mult doritei sarcini. Ma numesc Elena, sunt din Bucuresti, am 27 de ani si de 2 ani incercam sa avem un bebe. Am avut o sarcina in 2009 pe care am pierdut-o la 5 saptamani. Acum ne-am casatorit curand si ne dorim serios un bebe cat mai repede. M-am inscris aici pentru ca mi se pare cel mai complex forum si care contine f multe informatii. Sper sa ma primiti si pe mine si impreuna sa reusim sa culegem cat mai multe informatii inaintea de venirea lui bebe.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bine ai venit si sedere scurta la aspirante iti doresc! Ai aflat de ce ai pierdut sarcina? Trombofile, deficit de progesteron sau altceva?
Cateodata ca sa imi treaca depresia cauzata de ziua 1 ma gandeam ca asa incepe prima saptamana de sarcina, cu menstruatia. E bine sa privesti partea plina a paharului, cu precautie evident.

10+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LolaD spune:

Multumesc Emilia, nu am aflat pentru ca nici un medic nu a vrut sa imi faca investigatii pentru ca nu aveam atunci un an de incercari. Intre timp am inceput un tratament cu antidepresive si nu pot sa zic ca am incercat pentru bebe in mod expres, acum am terminat tratamentul respectiv si sper sa raman repejor

http://lt2m.lilypie.com/ICoap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

bine ai venit Lola

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput