Aspirante optimiste > 20 ani (807)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna fetele!
In sf intru si eu ....sau mai bine zis in sf deschid si eu pc-ul!
Sunt franta, nu imi mai ajunge timpul. Nu stiu cum de ma mai tin pe picioare la cat de multa treaba mi s-a adunat! Treaba , adik alergatura.
Mi-a fost si fff rau, cred ca am facut indigestie. In prima zi de sc am iesit cu fetele si am mankt o pizza, nu mai mancasem de mult timp si cred k imi era mare pofta. A doua zi nu am reusit sa mananc nik dimineata pana am terminat orele la sc. Dupa am plecat la al doilea job si nu am reusit sa mananc nik, iar seara, dupa 9 , cand am ajuns aks , nu stiu cum a rezistat atat, m-a luat raul. Burta, capul nu-l mai puteam tine singur .... Urmatoarea zi nu am rezistat la scoala decat 1 ora iar de la ora 11 pana a doua zi la 6 dimi am dormit iar capul inca nu ma lasase. Bineinteles ca dupa ore iar alergatura pt un comision de nimic si tot asa.
In sfarsit am reusit sa deschid acum sa va citesc si imi doream din suflet sa vad macar un nume in titlu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

ylari pt vizita. offf greu cu depresia

Te asteptam cu vesti cand poti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Sweet si corina bine ati venit si sedere cat mai scurta pe la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Buna seara,

Am intrat doar sa va salut si sa va urez la cat mai multi copii!!
Semneaza,
O fosta aspiranta 2006 ,actuala mamica a doua fete minuate!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Buna fetelor! Eu mai intru pe la voi si mai citesc!
Am mai intrat si dupa ce am nascut! Acum am un bebe minunat, care tocmai a facut 3 luni! Uneori ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca-l am! Erau momente in care nu credeam ca o sa am vreodata un copil... dar uite ca am reusit! Si cu atat mai minunat a fost totul!
Asa ca, dupa cum a zis si Ylary, chiar dc sunteti dezamagite luni de-a randul, luati-o mereu de la capat, bebe o sa vina !!!
Mi-ati fost tare dragi si-mi sunteti in continuare... cine stie... poate peste ceva vreme redevin aspiranta! Tare mi-ar placea!
Va pup pe toate!
Dc vreti poze, spuneti-mi si mie pe ce adresa de mail sa pun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

buna
nu stiu daca va mai amintiti de mine sint o aspiranta mai "veche"
si dupa cum se obisnuieste daca nu intri de mult timp vi cu vesti bune ....nu e si cazul meu
am intrat sa va spun ca dupa 3 ani de incercari si analize "perfecte" am descoperit ca am endometrioza ,hidroxalpinx (pe o trompa)si in plus si nodul pe col ;
eu zic sa investigati cit de mult posibil ca tot trebuie sa fie ceva daca dupa un timp nu ramineti insarcinate ;pot sa zic ca am avut "noroc" ca dupa ultima stimulare am facut un chist mai mare si mi sa recomandat sa fac un RMN si asa am aflat de problemele care le am ,daca nu cine stie probabil ca pierdeam inca citiva ani si poateb era prea tirziu ....
va si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet_dreams spune:

fetelor, maine la mine e o zi foarte importanta, fiindca ma duc sa vad ce s-a mai intamplat cu foliclulul meu, care in ziua 13 avea 1,5 mm. Abia astept sa vad cat a crescut. Endometrul are si el 8 mm. Maine o sa imi spuna cand sa fac pregnylul, si sper sa pot sa il fac, mi-a zis ca pana nu are cel putin 1,8 nu il facem. Sper sa iasa luna asta. Doamne ajuta!
Si pt voi toate sper sa iasa bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Va pup fetele dragi.
Salut nou venitele,sedere cat mai scurta!
Alina imi pare tare rau pt tine stiu ce inseamna si eu am pierdut o sarcina la 6saptamani,urmata bineinteles de chiuretaj prin aspiratie,groaznic de dureros(fizic,mai ales)!
Fetele eu am intrat o sapt in concediu,am fost la tara.....mi-a fost cam rau k am mancat niste prostii(cioco&napolitane) care cred k erau expirate si alaltaieri am crezut ca mor de stomac
Acum mi-am revenit,sunt bine cu toate ca in cele 2zile am slabit 1,5kg din cele 3,5kg care le-am luat in sarcina
Am fost sapt asta la analize de sange,luni tb sa iau rezultatul,iar apoi cu ele+eco la dr care imi urmareste sarcina.
Ma bucur cand vad ca mai intra fetele mai vechi.


25saptamani cu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Mirunita "nodul pe col" nu inseamna "polip pe col"?Daca da,sa stii ca eu am scos unul,chirurgical bineinteles si cam dureros(ca la chiuretaj)
Va pup cu drag si sa ramaneti cat mai repede gravidutze!


Mergi la inceput