Aspirante optimiste > 20 ani (807)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
Ankcta e fain ca lucrezi cu copii...am lucrat si eu, dar cu copii cu handicap...a fost insa foarte frumos si munca ce mi-a adus cele mai mari satisfactii...

azi a fost tare fain la noi, vreme superba si agitatie mare prin oras, s-a organizat Einstein Marathon, a 8-a editie...in total la toate cursele, adulti si copii, maraton intreg, jumate, 10 km, nordic walking etc, 16000 de participanti...tot orasul blocat...sotulica a alergat jumatatea de maraton (21km) si acum zace lat cu intindere de tendon...dar a ajuns la finish si sunt tare mandra de el, e pt a 4-a oara cand participa si a ajuns la final de fiecare data

in rest, nimic nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brigitte07 spune:

buna fetelor
daca sunt in perioada de ovulatie si m-am imbolnavit, pot sa iau medicamente sau afecteaza conceperea...sau gripa poate afecta intr-un fel?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Neata fete,
Brigitte07 eu daca racesc in perioada ovulatiei sau dupa, iau ceva pe baza de paracetamol, ca stiu ca e permis si in sarcina, beau fervex de ex. Poate ne lamureste cineva sigur daca e bine sau nu.

eu azi ma duc la a 3 a eco din monitorizare, temp nu s-a ridicat deci nu cred ca am ovulat, dar vad sigur mai tarziu.
o zi buna va doresc!

2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

NEATA FETELOR SA AVETI O SAPTAMANA FRUMOASA

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
miha fervexu nu e ok pt ca mai contine si fenilamina in afara de paracetamol, imcearca panadol sau paracetamol simplu daca banuiesti o sarcina si multa vit c...acum faza e ca nu stiu la cate saptamani incepi sa faci schimb de substante cu bebe...si daca in perioada asta pana la implantare poti sa-i transmiti ceva??? insa important este sa fi tu sanatoasa si atunci si bebe va fi, e bine sa nu faci temperatura si paracetamolul ajuta , insa pt o raceala nu trebuie sa iei cine stie ce medicamente, o alimentatie sanatoasa si suplimente de vit c sunt suficiente...eventual apa de mare sau picaturi pinosol pt nas...
eu racesc in fiecare an si am artilerie grea in frigider, insa daca incept imunizarea cu vit c cu zinc de acum scap doar cu 3 zile de stat acasa si ceai cu miere, atunci cand racesc
fetelor ma plesnit o cendidoza...de zile mari si nu stiu de la ceca n-am luat medicamente in ultima vreme si n-am schimbat nimic nici detergentul intim , nimic...ma duc sa-mi caut ginophilus si apoi mai vad eu....ce-i drept sunt cam stresata in perioada asta insa n-am patit-o cu candida de stress
va puuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna fetele.
O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Pt raceala e f bun paracetamol simplu. Din cate stiu eu sunt si antibiotice ce se pot lua in sarcina fara problem.
si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

xdidi e foarte posibil sa fie de la stres. Poti baga si iaurt, trec repede simptomele, dar medicatie obligatoriu 10 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna fetelor,
Sunt noua pe acest forum dar ma bucur sa vad ca exista sustinere si optimism. Si eu astept un bebel de aproape un an dar ma gandesc ca exista un motiv pentru care nu mi l-a dat Dumnezeu pana acum. Ma bucur ca exista un astfel de forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Corina, bine ai venit!

Ce liniste pe aici....ce faceti toate?

Mergi la inceput