De ce am ales biberoanele NUK ?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns agnesm spune:

fetita mea a folosit suzetele Nuk inca din prima zi de viata, ca apoi sa trecem si la biberoanele nuk. desi are 2 anisori, inca mai pastrez biberoanele si acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatianadan spune:

Am ales produsele de la Nuk deoarece sunt foarte multumita de raportul calitate/pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihagrigore spune:

Am ales biberoanele Nuk in primul rand pentru forma tetinei, apoi pentru raportul calitate- pret. Baietelului meu ii plac foarte mult sticlutele pentru desenele inscriptionate pe ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

Suntem mare "fane" ale biberoanelor NUK. Folosim din maternitate. Eu am alaptat mixt, deoarece nu aveam suficient cat sa se sature puiutul meu, asadar le-am achizitionat inca din maternitate si le folosim cu succes si azi, avem 2 ani si 4 luni si lapticul nici prin gand nu ii trece sa il bea cu altceva.

Suzetele au fost tot NUK! Toate din silicon.

Plusuri fata de alte bineroane, suzete si tetine:

1. In primul forma ortodontica a fost primul lucur care ne-a incantat pe amandoua, din motive diferite, ei i s-a "asezat" foarte bine si comod in gurita, mie mi-a placut fiindu-mi recomandata chiar de dentist.

2. Supapa anticolici a EXTREM de bine realizata! Noi impreuna cu infacol nu am avut colici deloc!!!!

3. Varianta de biberoane de sticla, pe care le folosim si acum! Mi se par mult mai igienice, aspect foarte placut (desene atragatoare, calitatea sticlei foarte buna!

Suzetele au un design placut! Le-am pastrat amintire. Le-am folosit de la 2 luni, pana la 1 an si 7 luni!

Mult succes, sa faceti in continuare produse la fel de bune pentru multe generatii de bebei de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Dupa o gramada de suzete primite pe care domnisoara mea nu le-a dorit defel, am hotarat sa merg eu sa caut o suzeta potrivita pentru ea. Nu ma documentasem in prealabil despre diversele firme existente, insa toate produsele Nuk pe care le gasisem m-au atras de la inceput prin calitate (vizibila de la o posta), pret bun in comparatie cu alte firme concurente cu produse de aceeasi calitate si forma ortodontica a tetinelor biberoanelor si suzetelor, fiind singurele acceptate de fiica mea. Noi am folosit produsele din silicon si, chiar daca am mai incercat tetine otodontice, doar cele de la Nuk au primit OK-ul bebelinei (acum fetita mare de 2 anisori) si asta doar datorita calitatii siliconului (tetina nu era nici prea rigida, nici prea moale).
Acum asteptam o noua minune si cu siguranta apelam din nou la produsele Nuk, pentru ca nu are rost sa schimbi ceva ce stii ca este bun

Gina 34 + Sofia Maria si mami de Andreea Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_lory spune:

Am ales biberoanele in primul rand pentru ca mi-au fost recomandate si sincer nu regret ca le-am ales. Sunt super, de calitate si nu contin bisphenola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Si noi am ales biberoanele Nuk pentru tetinele ortodontice, pentru ca puteam alege intre latex sau silicon si pentru ca sunt de calitate.si suzeta tot Nuk folosim si sunt multumita de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miutza spune:

Am ales biberoanele NUK pt forma ortodontica, pt raportul calitate/pret si pt ca ne-au placut cele din sticla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_l spune:

Pret accesibil si calitate deosebita.

Tineti-o tot asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazar_oana2 spune:

biberoanele NUK ne au dat incredere inca de la prima folosire.noua ne a oferit siguranta si vom folosi suzetele NUK si la fetita:)care e inca in burtica:)multumim NUK pentru produsele extraordinare

Mergi la inceput