De ce am ales biberoanele NUK ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Pur si simplu mi s-a parut ca sunt de buna calitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 29B_ella spune:

Am primit un biberon NUK cadou, inca de cand eram gravida si l-am folosit imediat ce bebe a venit acasa,dupa nastere.
Am fost atasata de acest brand si i-am ramas fidela ulterior.Sunt produse de calitate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaolt spune:

Am ales biberoanele Nuk pentru ca doream produse de calitate, cu variante mai multe de colorit si de tetine. Initial mi-a fost recomandata aceasta marca de catre o prietena mama, cunoscatoare a produselor pentru copii. Nici nu stiam ce inseamna "ortodontic" si nici diferenta dintre tetinele din latex si cele din silicon. Acum insa cunosc si eu toate produsele Nuk si am folosit atat biberoane, cat si suzete, canite, perii etc. deoarece rezista foarte bine la spalari si au un pret extrem de accesibil si o calitate desavarsita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

sa va spun sincer cum am cumparat eu biberonul NUK:),am intrebat la farmacie ce fel de biberoane din sticla au la un pret mai bun?asa ca mi-au recomandat NUK si inca o firma dar am luat de la NUK ca era mai ieftin :D si aceasi calitate ,parerea mea :)


Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popika_oana spune:

Din discutiile cu alte mamici am fost convinsa ca biberoanele de la Nuk sunt de o calitate deosebita si chiar nu mai au colici bebelusii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

am ales Nuk din multe considerente. 2 dintre cele mai importante: forma ortodontica a tetinei si inovatia Nuk Air System. apoi am ales si suzeta Nuk si tot cercetind, am realizat cat de variata e gama de produse. e clar ca vom renunta candva la biberon si mi-e comod sa stiu ca avem varianta inlocuitoare pt mai tarziu.
tetinele pt hrana groasa sunt iar foarte utile. noi am decis. Nuk sunt cele mai tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns j19 spune:

Pentru ca NUK are si biberoane de sticla.
Si pentru pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rehakinga spune:

am ales acest tip de biberoane deoarece sunt cele mai bune, sunt de o calitate superioara si este exact ceea ce-mi doresc pentru puiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FlorinaDenis spune:

Am ales produsele NUK pentru ca sunt de calitate si intr-o mare varietate. Sunt rezistente si sanatoase pt copii. Recomand tuturor mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia50 spune:

Sunt biberoane foarte bune de oarece nu contin Bisphenol A, sunt fabricate din plastic incasabil (polipropilena) cu o calitate superioara de ultima generatie si adesea sunt decorate cu desene colorate, atractive pentru bebelusii.

Mergi la inceput