De ce le este oamenilor frica?

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Mihai, daca-ti spun ca esti razna rau de tot (atat la subiectul acesta, cat si la toate celelalte la care ai participat), te superi. Asa ca mai bine nu-ti spun...

Bird, perfect de acord cu tine in privinta sinuciderii asistate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

Carra/citat
"te superi"

N-am nici o suparare cu oamenii (deci nici cu tine), fiindca eu de fapt ma UNESC cu TOTI acestia, prin moarte. Si cu tine Carra, o sa ma UNESC, destul de curând, atunci cand ziua de mâine nu ne va mai astepta. Nu o sa mai fim noi DOI cum suntem acum, ci numai UNUL, in care nu va exista nici un fel de conflict, ci numai adevar. Nu am cum sa ma supar, de nimic.

michelle pe unde o fi umblând? astept raspunsul la intrebarea mea catre dânsa, ca sa pot sa continui sa vorbesc despre

FRICA IUBIRE MOARTE GELOZIE IAD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

@oanap85

Pagânismul nu e off-topic/apare mentionat chiar in primul mesaj al acestui subiect si este una din fricile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Sint curioasa daca atacul la persoane de catre userul Carra (ca de ex ca Tilia "gindeste si se exprima urit" si ca Mihai "e razna rau de tot")este luat in seama de moderatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaiTexas spune:

Mesajele unui user au disparut complet de la acest subiect (cu tot cu user?).

Intrebarile din mesajele disparute erau:
Care, de fapt este "problema mea" (adica a lui Mihai din Texas)?
si
Ce este pagânismul?

De aceea si este, cu adevarat, un subiect desfasurat in mod dramatic, despre frica, pentru ca unii dintre moderatori sunt "ON TOPIC". Cum va permiteti sa scoateti din mesaje si din useri pe baza intereselor voastre? Trebuie sa implementati un sistem de votare din partea TUTUROR userilor acestui forum (eu cred ca le-ar placea sa fie parte din juriu), cu privire la "plecarea" unui user anume, deci sa decida forumul, nu unul sau doi moderatori, daca pleaca cineva...Trimiteti mesaj fiecarui user; ziceti: "Astazi executam pe Mihai din Texas. Sunteti de acord?". Aveti grija, ca daca "guvernul" forumului nu este unul care sa fie garantat majoritar românesc, asa cum ar trebui sa slujeasca CAUZELOR SI INTERESELOR românilor - ca românii care sunt români -, las toate filosofiile la o parte si o sa ma apuc de "haiducie"... Ce crezi ca mie ca american (dar mai ales român) imi e frica de Soros sau de Barack Bomboana cu parfum (ideologic) de musulman sau de vrajitoru Baze(scu) sau de alti paraditi cu pret mare, ca restului lumii din afara USA? Societatea in mijlocul careia traiesc le cunoaste acestora interesele foarte bine... Rusine(!) ambasadorului Mark Gitenstein pentru interventiile sale recente: frate ambasadoare, eu is american ca tine, si nu mi-a placut cum ai bagat tu recent AVERTISMENTE, in ciorba politica a României impreuna cu emisarul Statelor Unite Philip Gordon. Miroase a Kosovo prin Transilvania din cauza americanilor. Românii insa ar trebui sa-si descurce singuri lucrurile, CU ajutorul lui Dumnezeu. Am fost informat de catre multi useri, ca Biserica Ortodoxa (PERSOANELE crestin ortodoxe, care formeaza aproape toata Romania) este atacata grav la multe dintre discutiile de pe acest forum fara a se interveni din partea moderatorilor. Pentru ce motiv anume sa accepte persoanele ortodoxe biciuirile de cuvinte? Asta ma deranjeaza, deoarece românii au cea mai mare UNITATE in Biserica Ortodoxa, si se dezbina aceasta unitate prin tot felul de atacuri "inutile".

O sa revin luni - daca acest subiect de groaza nu se va inchide (poate o sa dea si michelle raspunsul mult-asteptat) - pentru ca mâine (duminica) ma duc pe la Hristos (BISERICA = trupul lui Hristos) si trebuie sa am liniste.

Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carra spune:

Katya (foarte, foarte frumos nume, in treacat fie spus), atacul nu era la persoane, ci la mesaje. Imi pare rau daca se intelege ca am ceva cu persoanele respective, deoarece nu le cunosc in viata reala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui MihaiTexas

Carra/citat
"te superi"

N-am nici o suparare cu oamenii (deci nici cu tine), fiindca eu de fapt ma UNESC cu TOTI acestia, prin moarte. Si cu tine Carra, o sa ma UNESC, destul de curând, atunci cand ziua de mâine nu ne va mai astepta. Nu o sa mai fim noi DOI cum suntem acum, ci numai UNUL, in care nu va exista nici un fel de conflict, ci numai adevar. Nu am cum sa ma supar, de nimic.

michelle pe unde o fi umblând? astept raspunsul la intrebarea mea catre dânsa, ca sa pot sa continui sa vorbesc despre

FRICA IUBIRE MOARTE GELOZIE IAD


Mai omule,ma sperii,zau.Si nu-s genul fricos de felul meu.....Mihai,invata sa exprimi altfel ce gandesti.....ca speriilumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:


Mihai, trage aer in piept, linistete-te, apoi trimite un PM userului respectiv si intreaba-l de ce si-a sters mesajele si unde a disparut.






--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

katia eu nu inteleg de ce mi-ai dat dezaprob..?nu ca ma deranjeaza doar ca nu inteleg...
Mihai am inteles ca iti este frica de paganism,asta am vazut ..dar subiectul tot despre religie se discuta pana la urma,caci ca sa vorbesti de paganism nici nu prea ai cum altfel..deci stiai ca se va ajunge aici...
dar poate ca o data ce subiectul a fost mutat aici e voie..asa ca spor la discordie

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katya

Sint curioasa daca atacul la persoane de catre userul Carra (ca de ex ca Tilia "gindeste si se exprima urit" si ca Mihai "e razna rau de tot")este luat in seama de moderatori.


Am vazut Katya.
Dar, deoarece in contextul respectiv
RAZNA, razne (s.f) = Razletire. Fig. Deviere, digresiune.

Si sunt sigura, dupa explicatiile Carrei, ca nu a vrut nici sa jigneasca nici sa provoace un atac la persoana.

Sa-i uram bun-venit Carrei si sa-i dam timp sa se acomodeze.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput