4 Fiv+endometrioza

4 Fiv+endometrioza | Autor: carmenbraun

Link direct la acest mesaj

buna Doamnelor, inceputul e greu. am fost diagnosticata cu endometrioza in anul2008.... de atunci viata a luat o alta culoare. au urmat multe multe controale....3 operatii laparoscopice si 4 fertilizari in vitro. apare mereu cate un chist....eu nu am obosit, dorinta de a avea un copil imi da putere.dar nu mai este posibi .... financiar o alta incercare . e cineva acolo care ma poate sfatui ,in orice fel cum as putea sa mai incerc? stiu ca am fost foarte superficiala in a explica situatia mea, dar sunt atatea lucruri a nu stiu care ar putea fi cel mai important.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Buna Carmen,imi pare rau ca ai trecut prin atatea incercari
Si eu am endometrioza,am fost operata pt chist in 2011.Acum ne pregatim de Fiv1.Nu stiu sa existe trat ptr endo in afara de diphereline sau de solutii miraculoase de a ramane gravida....Alte probleme mai aveti,sotul e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

carmen,bine ai venit pe DC.


nu inteleg exact ce sugestie astepti de la noi.
cata vreme financiar nu mai poti "duce" o alta incercare ma gandsc la un credit daca vrei sa incerci tot cu materialul vostru genetic....sau la un transfer de embrioni congelati care este mai ieftin decat un FIV....sau la adoptie care este si mai ieftina-daca reprezinta o optiune pentru voi.

la cat de putine ne-ai spus ....la atat ma pot gandi.

scrie 10 mesaje ca sa scapi de moderare si sa te "vedem" in timp real.

daca vrei sa stai mai mult de vorba....ni te poti alatura la acest topic-aici suntem adunate femei cu mai multe incercari nereusite la activ.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

am uitat sa pun linkul

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174430&nm=Clubul-babelor-FIVoase-58




Mergi la inceput