Clubul "babelor" FIV-oase 58

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami,io nu suport unghiile mari,dar nu le-am ros in viata mea si nu sunt o lady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samirutooo vino mama si la mine la o curatenie generala, sa vezi ca iti trec depresiile si nu mai ai timp de ros nimic
Si eu am avut pitici pe creier in w-e si am facut un drum la tara sa le mai duc din casa. sotul nu stia cum sa ma mai pondereze, ca pe urma sa nu regret. dar eu nu mai pot, simt ca ma sufoc, e casa prea incarcata. curatenie inca nu am apucat sa fac, ca sambata a fost sarbatoare, duminica am dus din casa. poate daca ma apuc imi vine si mie cm. deja sunt in z31 De data asta nu am avut nici un tratament, doar utro, nu inteleg ce ii trebuie atat sa vina, ultimul l-am pus vineri dimineata. La fiv-ul din iarna mi-a venit chiar inainte sa repet beta si atunci ma rugamn sa nu vina, la cel din vara am avut si estrogeni cu caruta si am asteptat nitel dupa el. Altfel ma ia surprindere prin z24-26 si acum, na, face fitze. M-am scrantit rau de tot de il astept cu atata infrigurare, dar vreau sa stiu ca am pus punct la FIV-ul asta ad-hoc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mie imi plac...patrate si lungi...rosii,bej sau french sunt singurele culori care imi plac pe unghie.
si sa fie lacuri ... nu pasta sau sidef.
rozurile,culorile turbate sau negru ma inspaimanta pe unghii.
si picturile/strasurile ma oripileaza.
iarna imi place rosu...vara french...iar bej nude cand sunt intre cele 2 dispozitii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

poate de la asta mi se trage si mie...starea asta mirobolanta.
azi e ziua 1 de CM.
de cand mi-am pus dracovenia aia am constatat ca in perioadele de sangerare nu am nicio jena....insa in perioadele fara sangerare ma dor sanii si sfarcurile de mor...abia ma pot atinge.
simt ca au o juma de tona fiecare-nu ca n-ar avea un sfert de tona in mod normal!!!...dar cand imi dau sutienul jos....e groaznic....parca functioneaza gravitatie de 3 ori mai abitir decat normalul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

io-s tateless a se citi tz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Qiao, la mine apare menstruatia dupa 3 zile de pauza dupa Utrogestan, in a 4-a zi.
Elly, eu nu ma invinetesc deloc de la injectie, nu apas deloc la final, introduc serul ffff usor si simt putina usturime doar spre final.



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna babutelor am luat rezultatul de la analizele de trombo si ca sa fiu si eu in ton sunt mutanta si nu stiu nimic despre clexane cind se fac inainte de ET dupa luminiat o pe matusica voastrate toate babutele

Samiruto ia scuturate tu fata draga ca tu esti fata puternica hai Samiruto mama revinoti

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ce fel de mutanta esti amalia???




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Samiruto incerc sa gasesc poate intelegi tu ceva:PAI 4/G5G in forma heterozigota 4G///(4G/4G)
FACTORUL II G20210A IN STARE HETEROZIGOTA
GPIA POLIMORFISMOS IA C807T IN STARE HETEROZIGOTA (C/T)

Sper ca am tradus bine

si NK era limita de 16% si mie mi a iesit 15%

amalia tsakoniati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Amaliaro - tocamai de Clexane intrebam si eu .. daca doare
Si cica ustura .. dar asta este ..

Mie mi-a recomandat dr.hematolog asa:

- din prima zi de stimulare celxane 0.4 ui/zi
- se opreste cu 24h inainte de punctie
- se reia cu 24 ore dupa punctie
- se opreste cu 24 h inainte de ET
- se reia cu 24h dupa ET

Sper ca ai inteles ceva ...
Insa tu faci cu ovo donate parca ... caci citesc si eu dincolo ...
si cred ca ti se va recomanda dupa ET- la 24 h.... 1/zi .. dar concentratia tb stabilita de dr ...
Vad ca este "la moda" cel de 0.4 ui.

Oricum iti vor spune fetele mai multe detalii...



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput