Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (18)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

seara buna fetele

v-am zis ca nu apuc sa intru ca azi a fost zi iar de smotruiala in camera cu pricina si am avut si o mie de mesteri
partea buna e ca am reusit sa obtin 3 kk de la antonia
sper sa mai obtin si maine dimineata unul sau doua
sa vedem cum o trezesc
si cum va face
speram sa nu fie atat de dureros
si ce e mai important
sa stea ea nemiscata sa ne faca pozele alea
si evident sa fie ok ea si pozele

sa va rugati pt noi maine
ca e SI ZI DE MARE SARBATOAREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
DECI MAINE BANTUITI PE NET
si fara treaba deloc
si zi de post ca e vineri

eu sunt f obosita
am tot vb cu sotul despre irigografie
si am zis ca decat sa avem piticei
mai bine verificam
plus ca noi am ramas oripilati de cazul cumnatei mele
cand voma si zicea ca e de la bila
si avea lesinuri si zicea ca e de la x
ea dandu-si cu parerea ca era asistenta medicalaa
ca in final sa afle pe ultima suta de metrii
de la medici
ca avea ditamai tumorile
deci nu e de gluma
stiu ca poate iau totul mai rapid decat altii da cine nu e trecut prin asa ceva
nu intelege dimensiunea la care poti fi afectat

acu nu sunt nici paranoia
sa abuzez dde copil
ca nu mi-as dori never sa ii provoc vreo durere din cauza de nebuneala mea
da prefer sa stiu ca e ok
decat sa stau sa astept


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

acu e adevarat ca daca maine vad ca nu sta si nu sta
renunt si gata
vom vedea ce si cum maine
pupici
va scriu cand ma intorc de la spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy in ciorbita,in supita,la felul 2 nu prea serveste! O vrea sa fie vegetarian stiu eu:)))
Mary cum faci acele chiftelute la cuptor? Da- mi reteta ca poate o vrea si printul meu
Cami maine o sa ne rugam pt Antonia,sa dea Domnul sa stea si sa vedeti ca e sanatoasa.Doamne ajuta!
Maine e mare sarbatoare si sper sa il impartasesc si eu pe print,ca spre rusinea mea nu l- am mai dus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Buna seara
ne mai primiti
v-am citit pe sarite in vara asta, am tot fost plecati si ne-am si mutat cu casa si problemele toamnei, serviciu etc ne-au luat pe sus...v-am si raspuns, sustinut, gandit la voi dar eram la pana sa apuc sa scriu doua vrbe.
din ce am retinut si noi ne confruntam cu diverse problemute cu olita, spalatul pe dinti, papa, mofturi, masele si altele.
cami, va tin pumnii maine si imbratisez mamicile ce sunt singure cu piticii toata ziua, mi-e din anumite puncte de vedere mi s epare o relaxare la serviciu, desi stresul e tot acolo unde l-am lasat :(
ce vroiam sa va scriu: in legatura cu trezirile nocturne ne-am reglat foarte bine, de acum ne trezim dupa 7, de cand l-am intarcat. a fost o perioada dificila, sfasietoare pentru mine, lungita pe mai multe saptamani, dar am evitat sa iau pastilute, doar homeopate si remedii naturiste.si acum mi-e greu si a avut cateva dimineti la randul cand se trezea plangand cu sughituri la ora 6 (fosta ora de alaptat si ultima masa scoasa...). Acum mananca mult mai bine, s-a ingrasat, a facut burtica si falcute, nu-mi vine sa cred cata mancare poate sa manance! si ma gandesc daca eu compensam in trecut cu laptele meu, se explica de ce eram toata ziua obosita. Dar oricum a meritat si a fost o experienta f frumoasa
In legatura cu cresa, l-am dus treptat cate putin, si cresc progresiv rata de participare in functie de acceptarea lui. au fost multe schimbari in viata lui, si incerc sa nu fac totul brusc, oricum mi se pare ca odata inceput drumul, ca-i face bine, dupa ce se desprinde greu de mine, sa interactioneze cu alti copii.
in rest, munca, oboseala, stres, etc.
strumpf eu nu pot ajunge la intalneala, nu-s in buc in perioada in care vii, mi-ar fi placut sa te cunosc.
v-am pupat pe toate si pe toti fluturasii si noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza si o cafea!
cami, tinem pumnii sa fie bine si ne rugam!
ioanales te pupam si mai treci,
mai yasmy, nu mi se pare junk food ce ai mancat, mi se pare oki
andreea, roxy, pup fetele
irinuk, cum a fost la balci?
eu cred ca azi-maine schim hainele de varacu alea de toamna ca sunt 13 grade afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata mamicilor! Dau o cafea tare si aromata ca m- am culcat f tarziu si la 8 ne- am trezit.Printul a dormit toata noaptea,nici pt lapte nu s- a trezit,de vina sunt eu,dar asa ma mai deconectez asa ca m- am uitat la Neveste disperate.
Miki relaxare placuta mami.Stiu cum e,asa am facut si eu la nunta,m- am gandit non- stop la Rares ce o face,daca plange,daca il doare vreun dintisor si vreo 4 ore in creierii nopti s- a jucat cu mama.
Ioanales sigur ca te primim.Cand poti intra si da- ne vesti despre voi.
Cami ma gandesc la voi.Tinem pumnii
Ally cum a fost mami la interviu?Tinem pumnii sa gasesti job repede.94 de cm zici? Baschetbalist il faci,jur.Si eu vreau sa il masor pe Rares sunt curioasa cat are,dar cred ca 88-89 cm,asa cred eu,sa vedem
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia ne- am intersectat.Cum mai e degetelul? 13 grade ziua sau si la pranz? La noi s- au anuntat 32 de grade.Dimineata si la noi e frigut sunt tot asa 13-14 grade,dar la pranz e cald si bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Se vede ca sunt obosita auzi si la mine ziua sau la pranz,voiam sa zic dimineata sau la pranz:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreea, degetelul e mai bine , iar ieri au fost 12 grade toata ziua...azi sunt 13
Ally, eu zic ca actor il faci pe Eddy, inalt, brunet, cret, cu privirea aia strengareasca parca sunt afise pozele, pe cuvant.ce ai facut , ai luat jobul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Si eu sunt obosita ca aau plecat tarziu finii, Cristi s-a trezit mai tarziu, pe la 8:30 dar tot somn imi era cand a venit sa ma trezeasca.
Cata doarme si acum..tb sa se trezeasca imediat

ina, intalnirea este pe 21 sept, vineri, nu pe 19. Daca nu reusesti atunci , Strumph mai este in Buc si intre 1-3 oct

miki, distractie placuta ! Cred ca va fi bine pt toata lumea, o perioada de respiro.
Legat de putza si eu am zis ca-l las pe el sa decida cum va face cu ea...ca doar e a lui

yasmi, mie mie se pare sanatos ce ai mancat tu. Nu stiu cantitatile, dara daca nu au fost industriale, zic ca e chiar ok

roxy, pt ieri vroiam sa fac reteta de pandispan...am facut pana la urma cozonac. Dar tot o vreau ca sigur mai gasesc eu evenimente

delia, wow ce frig e la voi deja, asa imi pare rau cand vine friful ca nu-i mai vad pe copii mereu in bulanasele goale ... eu sunt topita dupa pulpite, talpite si degetele acum o sa am la vedere doar falcutele

Azi plecam la mama si ne intoarcem duminica, la cules de vie, deci munca si distractie. Sper sa reusesc sa ma abtin de la mancare, ca la mama eu dau mereu iama in cratiti . M-am apucat si eu putin de regim sa fiu "in forma" la nunta din oct, am ajuns la 61.2, iar tinta mea este 59.999999999

Va pup

Mergi la inceput