Dovlecei de Sept-Oct 2009 LMA*22*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Monica cred ca Rares si Mihai sunt mai mult decat colegi de odisee, eu zic ca sunt frati in unele privinte: si la noi face la fel. Dar cel mai mult ajung pe jos masinutele, care evident ca se mai si strica. NU II PASA. Cum ii zic sa nu le mai arunce incepe sa planga/tipe in functie de preferinte.

Nu anm gasit inca metoda. Sper eu ca intrand in colectivitate, si invatand unele lucruri va fi mai usor de discutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
Monica, nu stiu ce sa te sfatuiesc. La mine a tinut faza cu luam jucariile si le dam altui copil. Vroia sa i le arunc, ba imi aducea si sacul de gunoi, dar cand a auzit de dat, s-a schimbat foaia Sau mai merg pedepsele imediate: inchid tv cu desene, dus in camera la el si lasat putin (stiu, nu e recomandat dar...)
laura, ti-ai revenit dupa distractie?

Noi continuam cu gradinita, e bine, de maine va ramane pana la ora 13. Acum sunt in plin varuit, sper sa scap repede, sa aranjez casa si sa ma...relaxez putin

Seara placuta!

Mami de   Loris Stefan, o minune de baiat (2 oct 2009)

 Raisa are nevoie de noi

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Kemsy mi-m revenit de a doua zi. A trebuit sa ma adun ca de ... cat despre pitici numai pe Ramona am luat-o cu noi, dar nici ea nu a vrut sa stea mai mutl de biserica si f putin la local. Noroc ca era si aproape de casa...asa ca a fost foarte bine.

Kemsy spor la treaba! Nu te invidieaz deloc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Si pt ca m-am mai linistit un pic,

doresc sa urez LA MULTI ANI cu sanatate, fericire si numai bine, lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ati vazut ce bine mi-am revenit asa ca reiau:


LA MULTI ANI! pentru Darius de Daciana si Leon de Danuka!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Vin si eu mai pe seara asa sa zic La multi ani lui Darius si lui Leon.
Sa creasca mari si sanatosi si sa isi faca parintii fericiti.

Va pup. Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele Multumim pentru urari
Si La multi ani si din partea noastra ! Sa creasca mari, sanatosi si frumosi puiutii nostrii
Ai tuturor mamicilor.
Noi ieri am avut libera trecere la dulciuri le noastre preferate
Imitatia mea de tort nu mi a iesit ; crema s-a facut smantana
Dar avand in vedere ca eram la prima incercare dulce atat fiul cat si sotul m-Au iertat
Si Au mancat cu pofta consistenta cremei contand Mai Putin avand in vedere ca era alba si dulce :) bunica si matusica l Au dus la zoo , tati ne-a dus la o cofetarie-restaurant
Unde copiii isi pot aniversa ziua de nastere fiind aplaudati de toti cei prezenti
Si primind din partea casei o inghetata si I fotografie cu membrii familiei prezenti ,mascota cofetariei si nelipsitul tort (necomestibil)
Si daca tot a fost ziua tortului am facut si noi un tortulet in pantaloni a carui compozitie a ajuns si pe covorul din bucatarie. Mami m-a iertat avand in vedere ca eram sarbatorit
Si probabil prea emotionat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
In primul rand LA MULTI ANI STEFANIA!

Danuka se vede ca ati avut o zi plina! Sa va fie de bine!

Noi suntem bine, maine vom merge la doctor sa ne luam avizele de gradi. Si bineinteles voi avea 2 saptamani de concediu. Abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

La multi ani Carol! Sa cresti mare, sanatos si sa ai parte de tot ce este mai bun in lume! Ioana te mai asteptam pe la noi!
Sa stii ca mi-e dor de tine!

Eu imi beau cine se mai alatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Carol, dovlecel istet. Sa cresti mare si sanatos.

La multi ani si Stefaniei pentru ziua de ieri!

Laura, cred ca ar fi cazul sa ne mai vedem si noi. Asta ca sa vedem cum s-ar juca doi urlaciosi . Concediu placut.

Kem, eu am incercat faza cu dusul la el in camera dar continua sa urle pana cand se umple de muci si se ineaca cu ei. E ceva de groaza.

Speram ca dusul in colectivitate o sa-l ajute dar uite ca si ingrijitoarele de la cresa se plang ca tipa si ca nevorbind le e tare greu sa isi dea seama de ce tipa si ce vrea.

Danuka, mici accidente se mai pot intampla. Si daca mai era si ziua lui, evident ca trebuia sa-l ierti .

Va pup. Sper sa aveti un weekend frumos, cu muuuuult soare.

Mergi la inceput