dureri puternice in uter

dureri puternice in uter | Autor: -_Criss_-

Link direct la acest mesaj

buna tuturor. imi pare rau ca postes aici si nu la aspirante optimiste, mi-e teama ca nu o sa fie vazut si sunt in panica totala. noi incercam de cateva luni sa facem un bebe, cu CM regulat la 28 de zile si luna asta s-a intamplat ceva neasteptat. trebuia sa ovulez pe 5, dar sunt foarte sigura ca din ceva motiv am ovulat mai devreme pe 2-3, cand am avut celebrul muscus cervical tipic ovulatiei si durere pe stanga la fel ca in fiecare luna. am prestat cu sotul toata saptamana trecuta, nu pentru bebe, doar ca am avut chef. teoretic acum sunt 5dpo, n-are cum sa fie implantare asa devreme, dar am niste dureri groaznice cum n-am avut niciodata la mijlocul ciclului, parca as fi in ziua 1. nu numai asta, dar si spatele ma omoara si picioarele ca la schimbarea de vreme, comparatie cu cele care trec prin asa ceva din cand in cand. ma sperie durerea, imi trece prin col. n-am nimic la col ca am facut papanicolau in iunie. n-am chisturi, nu stiu ce minune sa fie, dar sunt foarte ingrijorata.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Criss ba da z5 DPO e numai buna pt. implantare, nu e deloc devreme, insa durerile imi par cam mari
sa nu fi racit putin
tin pumnii sa fie cu ochisori



edit: ai putea lua un no spa sau paracetamol sa vezi daca cedeaza, dar nu altceva


Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -_Criss_- spune:

la naiba, inainte sa vad raspunsul, am bagat un panadol. m-au mai lasat putin, dar inca le simt. daca nu stiam ce zi sunt, as fi jurat ca imi vin uratii in cateva minute. ii astept pe 19 sa vad nu-mi fac sperante, dar o sa incerc sa nu ma stresez si-o sa am grija de mine ca de-o gravida ca niciodata nu se stie. multumesc mult Ani, habar n-aveam ca se poate, dar sunt si eu la inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

panadol, paracetamol...tot aia, deci nu-ti fa griji

intotdeauna dupa ovulatie e bine sa te comporti ca si cum ai fi
eu iti doresc de data asta chiar sa fii

Despre infertilitate si nu numai :)

Mergi la inceput