Sept-oct 2010(15)La multi ani copilasi iubiti !!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua si de la noi.
Noi ne ,,laudam'' (mai bine spus eu) cu nopti nedormite din cauza ca piticotul meu vorbeste/se cearta nu-s cu cine in somn, si astfel ma trezeste, se rostogoleste in pat si incepe sa ,,zgarme'' in ochii mei, ma apuca de nas, imi baga degetele in urechi, trage de cercei, mai am cate un cosulet pe ici colo pe care mi-l rupe dintr-o miscare...are un simt tactil incredibil, nici in somn nu il paraseste, adica si cand e treaz isi misca manutele cu atat de mult tact si cu mare delicatete. Si ma terorizeaza cu vorbitul intr-una, repeta aceleasi propozitii ca un robotel, il aprob-continua, il dezaprob-continua, il rog sa taca-mai rau face, il tratez cu indiferenta-vine dupa mine sau in fata mea si tot ce vrea face, daca vreau sa ii spun ceva-ma cearta si imi spune sa tac...e un mic terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
am chiulit de la cafea, dar ofer cu drag un pepsi pentru mamicile nedormite. Astazi vad "viata" mai roz, ca a adormit copilul la pranz (ultimele doua zile a sarit somnul de amiaza)
Mari, m-ai facut sa rad cu povestea despre vorbaretul Vladut, nu de alta dar si eu am unul care vorbeste non-stop ... mai putin in somn, deci stau un pic mai bine. Sunt uimita in fiecare zi cate cuvinte stie.
Anca fiecare copil are ritmul lui, unii vorbesc mai repede, altii mai tarziu, daca copiii inteleg ce li se spune si se fac si ei intelesi prin limbaj non-verbal, nu sunt motive de ingrijorare. Felicitari lui Ionut pentru maselute si litere
Ana, stiu ca ti se spune mereu, dar pentru faza cu mancatul iti trebuie multa rabdare. Ca idee, cauta ce mancaruri ii plac mai mult si acolo incearca sa introduci alimente mai grunjoase, dar suficient de moi sa nu se innece. Daca ii place sa "linga" alimentele, da-i de ex. covrigei, piscoturi care se inmoaie dupa un timp si sunt sanse sa-i ajunga in gura si bucati mai mari.

m-am intins la vorba (oare cu cine seamana copilul)

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
Am vazut poza comuna cu copilasii la 2 ani !!! Sunt superbi, dar oare nu trebuiau sa fie toti? Sau numai unii pot aparea in acea poza? Nu fac toti parte din aceeasi odisee?


Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
noi suntem iar muciosi si stam acasa Vad ca ne scoatem parleala din anii trecuti cand am fentat racelile

Ana, unde ai vazut poza ... zise baba curioasa? fara suparare, dar nu mai suntem demult aceeasi odisee, de cand s-a creat contul pe FB.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna!

Si pe L a picnit-o de ieri raceala, muci curgatori si stranuturi la greu pacat ca afara este placut si noi stam in casa..
Cami, sanatate lui Tudor ai ramas cu el acasa?
Ana...no comment..


Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Multa sanatate bolnaviorilor...si noi avem muci ,doar atat..e perioada lor...de luna viitoare incep sa ii dau si septilin pt imunitate...
Si la cta e vreme care trage la ploaie...deci stam in casa...
Nu stiu ce sa mai fac de mancare ...
Va doresc o saptamana frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camisv

Ana, unde ai vazut poza ... zise baba curioasa? fara suparare, dar nu mai suntem demult aceeasi odisee, de cand s-a creat contul pe FB.

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)


Pe fb! Mda,noi nu mai face parte din grup!? (poate daca eram V.I.P-uri.....)

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna fetelor!

Multa sanatate copiilor bolnaviori! Sa scapati cat mai repede :* Noi am urmat un tratament pt imunitate timp de 10 zile, plus vitamina C zilnic si vad ca ne-a ocolit raceala desi e frig si afara, si in casa.

andreea, de mancare am facut ieri supa de pui cu taitei, ostropel de pui cu piure si crema de zahar ars.

ana, si M a inceput abia de o luna sa manance exclusiv neblenduit. totul se datoreaza supei de pui unde i-am inmuiat paine si asa usor, usor nu i-am mai blenduit. dar nici acum nu-i place sa-i amestec texturile, adica ia o gura de carne, alta de legume, alta dezeama etc.

o zi buna!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
ANA, oare nu te-ai obisnuit cu ideea ca s-a dus ,,prietenia'' pe apa sambetei? Eu am fost intrebata daca vreau sa imi apara copilul in posterul aniversar si am refuzat deoarece nu-i vad rostul, atat timp cat nu mai stiu despre ceilalti copii decat din unele poze...
Daca vreti, fac eu un poster (dar nu acum ci in prima sapt din noiembrie) cu copiii nostri, ale celor ce activam aici.
Eu sunt ,,varza'': oboseala, bubite in doua locuri in jurul gurii, un inceput de furuncul pe un sold, mult de munca saptamana asta. Trebuia sa avem azi inspectie la clasa, s-a amanat, cursul online e pierdere de timp dar trebuie sa il parcurg ca altfel nu obtin creditele (puncte), joi sustin referat in cadrul comisiei metodice, vineri seara am sedinta cu parintii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Buna ziua.
ANA, oare nu te-ai obisnuit cu ideea ca s-a dus ,,prietenia'' pe apa sambetei? Eu am fost intrebata daca vreau sa imi apara copilul in posterul aniversar si am refuzat deoarece nu-i vad rostul, atat timp cat nu mai stiu despre ceilalti copii decat din unele poze...
Daca vreti, fac eu un poster (dar nu acum ci in prima sapt din noiembrie) cu copiii nostri, ale celor ce activam aici.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad





Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput