Sept-oct 2010(15)La multi ani copilasi iubiti !!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

LA MULTI ANI, DARA MARIA!!!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

iar am ratat aniversarile

La multi ani, Dara! sa cresti mare, sanatoasa, frumoasa si iubita de toti

T. este bine, merge deja la gradi, a facut o forma destul de usoara si bine ca a fost asa, ca n-am putut sa-i dau nici un medicament/sirop. Nu si-a revenit inca cu mancatul, mananca destul de putin si bea f. putin lapte (cred ca tine minte ca i-a fost rau de la lapte .

Andreea, ce mare si frumoasa este Elenys si este f. bine proportionata
Anca, eu sunt in urma cu desenele actuale, am cautat pe net sa vad si eu preferintele lui Ionut! T. prefera filmulete cu noi/el ... acum este in top cel cu pisica de la munte (nici eu n-am insistat cu desenele)
Mari, ce simpatica ai fost cu cate ai in cap ... acolo am si eu o gramada, pacat ca nu-i deajuns si mai trebuie sa le faca cineva.
Nico, Larisa merge la cresa ca nu-mi amintesc? Noi stam bine cu mersul la gradinita, a ajuns sa spuna ca nu vrea acasa, dar tot nu mananca acolo decat cateva rontaieli.
Ana, ce mai face Maia? uite ca a trecut vara si nu ne-am vazut.

pentru toate fetele si toti copilasii

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Vlad: temperatura, ramas acasa cu tati.
Mami: diaree, greata, temperatura putin marita.
Masuri: la 2pm mergem la medic
+ galagie maxima si nici o metoda de calmare nu functioneaza la clasa pregatitoare (nici muzica/desene animate, nici jocuri, nici cu vorba buna nici cu supararea)...urmeaza sedinta cu parintii la care sa fie prezenti si copiii, sa vada ca ii ,,parasc''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Cami, Larisa nu merge la cresa/gradi..stam acasa amandoua..eu sunt in cautare de job..daca pica ceva, o dau la particulara.. vedem...
Mari, sanatate multa ca ai nevoie! si multa putere sa-i poti coordona pe micii teroristi.. ma uit cateodata ce greu e cu unul, dar cu mai multi..
L face si ea niste crize in ultima vreme...de nu stiu ce sa-i fac daca o iau cu vorba buna, mai rau face, tipa la mine, plange, parca ma uraste..(ieri de ex in parc, la nisip s-a descaltat la picioarele goale, si-a suflecat pantalonii si isi turna nisip pe picioare...am lasat-o asa vreo 45 min, dupa care s-o incalt..pai ce a fost chip..plansete, zvarcoleli..abia niste baieti mai mari care jucau fotbal au convins-o spunandu-i sa se incalte ca sa joace cu ei..)
Seara la culcare, alta tevatura..cere pisu, o duc la baie, venim inapoi in camera, ii pun pampersul si la nani..nu sting bine lumina ca cere apita..ii dau..hai la nani, iar cere pisu/caca..daca o ignor se da jos din patut, aprinde lumina...si tot asa pana se linisteste..ne pune creierii pe bigudiuri Ai vostri au manifestari d-astea?
In rest e un super copil, activa...vorbeste din ce in ce mai clar, retine usor versuri din cantece/poezii

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Hello
Multumim fetelor pentru urari.
Party am facut acasa anul acesta ,3 copii cu parintii aferenti si bunicii...lume multa si jucarii peste tot .D a fost tare incantata de party ,am ales tortul impreuna (pe Kitty),a suflat in lumanare ...ca atare dupa ce a plecat lumea acasa canta la multi ani si inca mai am in living si pe scari atarnate baloane si un happy birthday ,ca nu ne lasa sa le dam jos ..le mai tin pana la craciun .
Cu timpul stau prost ,dupa scoala ma ia Dara de odihnita ,intre ele papa ,spalat ,calcat ...no, ca si voi ,dar cui sa ma plang ?
Acum suntem racite amandoua ,nu ma lasa sa-i scot mucii ,cand vede ca scot aspiratorul se ascunde .
Si D mai are "incapatanari", seara de pe la 7 incepe si tipa , ca asa vrea ea,dar no....or trece si astea .
Azi a zis ca tati e rau nu i-a cazut omului bine ,dar eu sunt mai permisiva si copilul vede asta ,plus mai zic si eu uneori ca o cearta tata,mai ales daca umbla la termoteca .
Mari ,apropo de scolarii tai , cand D tipa sau e nervoasa ,am invatat-o sa tina degetele ca la yoga si sa spuna ZENNN , pana se calmeaza ; pe mine m-au capiat azi a VIII a asa ca , ce sa astepti de la pitici ......ZEN .
VA si spor in toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! o cafeluta pt doritoare
Cami Maia e bine,cu tot mai multe figuri in cap,nervi.....cu mancatul si vorbitul e la fel:) a "mancat" intr-o seara jumatate de feliuta de carnat a lins bucatica aia pana a subtiat-o a inghitit pana la urma o bucatica printre strambaturile de rigoare
Ce naspa e vremea asta,si Maia s-a plictisit de parcul nostru si ma trage spre alte parcuri

Mari pe mine sigur nu m-ar tine nervii sa am un servici ca al tau,sincer! asa ca..

nicopic asa face si Maia prin parc,se tranteste pe jos,urla,se zbate daca vreau s-o iau in brate....si nu numai in parc cred ca au perioada de nervi acum.Si la noi e si mai frustrant ca nu vorbeste si nu poate sa-mi zica ce vrea,se enerveaza....de obicei o ghicesc ce vrea,dar mai avem si episoade... Ei,or sa creasca :))

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Edit cu niste pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna doamnelor!
Eu am facut de mancare,pitica doarme cu tati...astept sa se trezeasca sa mergem la shopping de cizme si geaca de iarna pt Elenys:)

Si Elenys are momente de incapatanare...dar e specific varstei...multa rabdare desi uneori o pierdem....

Fetelor ce mai faceti de mancare?
Vreau si eu o reteta de placinta cu mere dar cu foi de cumparat
Va pup sa aveti o zi frumoasa!!


https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Mari multa sanatate! Sa va reveniti repede!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

De mancare avem ciorbita de curcan, iar la desert, va servesc banana bread; vad ca-i place si lui L

Intrebare: mai puneti body copilasilor care nu mai poarta scutec? eu inca ii pun peste chilotei; e un pic mai incomod cand cere pipi, caci trebuie sa ma misc repede..dar nu as renunta ca ii tine spatele acoperit..voi cum prodedati?

Andreea, spor la shopping

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la multi ani sarbatoritilor!

mari, chestia cu parasitul nu tine decat daca e urmata musai de cel putin o zi lipsa de a ta.e cea mai grava chestiune si atunci ai ridica pragul f sus si ei s-ar obisnui cu asta.

Mergi la inceput