Sept-oct 2010(15)La multi ani copilasi iubiti !!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

La multi ani sarbatoritilor zilei, Elenys si David sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si cuminti.

Alynta, cred ca se sperie Maria, daca face pipi cand o certi, daca o ignori nu e mai bine? ma gandesc sa nu fie urmari cu pipi, adica sa faca la fel chiar si cand e mai mare.

Ioana e bine, sta la gradi cam de la 9:30 pana la 16:30, papa, doarme, mai nou mananca la pranz si felul I si felul II TOT si se descurca fff bine singurica, ceea ce ma bucura enorm, am cantarit-o recent si se pare ca s-a mai ingrasat de cand a inceput gradi 11,8 kg. Cand vine acasa imi canta ce a invatat peste zi, la sfarsit de saptamana educatoarea pune in folie toate "desenele" facute de Ioana in saptamana respectiva, poezii, cantecele si mi le da acasa. Ieri am fost la sedinta cu parintii, am avut mari emotii, ca in sfarsit am ajuns sa merg si eu la sedinta cu parintii, a fost interesant. Una din idei a fost sa le faca un cont de Facebook sa puna poze cu ei, pt ca ele ii tot fotografiaza, iar noua sa ne fie usor sa downloadam pozele cu copilasii, iar din feb vor incepe limba germana, din joaca nu sa-i chinuie sa invete cuvinte.

Va doresc un weekend placut.

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

1 An si 10 Luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Cafeluta e servita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

ceau fetele,
am vrut sa va salut si mai de dimineata, dar s-a luat curentul si am pierdut mesajul. N-am apucat sa citesc prea mult, ca acum sunt si eu "virusata"
Scriam ca am absentat pe motiv de copil mucios si apoi am plecat cateva zile la munte (am riscat sa plecam cu T. bolnav, dar in afara de muci n-a avut alte probleme). Azi-noapte a facut febra (pentru prima data in viata lui) si nu stiu de la ce este, ca nu pare sa se intoarca raceala. Credeti ca ar putea fi de la masele? am citit ca ar fi un mit asta, o sa vedem astazi. La munte am avut zile f. frumoase si ne-am simtit minunat.
poze munte

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Salutare!
Va e dor de noi? Eu sunt ocupata cu planificarile, proiectarile pe unitati tematice, cursurile online, si cu tot ceea ce tine de casa.
Vlad s-a ingrasat putin de candt frecventeaza cresa, a invatat multe lucruri noi, mananca singur, se joaca frumos insa are niste figuuuri si bate. Cu sanatatea stam putin cam prost, tusim putin, avem mucisori (si Vlad si eu) dar incercam sa ne tratam naturist.
La scoala am inceput sa ma descurc mai bine cu copiii, i-am mai ,,disciplinat'', au inceput sa respecte anumite reguli, nu mai cer la baie non-stop, lucreaza mai bine in echipe. Si am inceput optionalul de lb engleza cu inca o clasa (platit la acestia), o ora pe saptamana, asa ca voi castiga ceva in plus, tocmai bine sa acopar noua rata la tv si laptop.
M-am obisnuit si cu pieptanatul si machiajul in fiecare dimineata, dar si cu tinuta mai ,,eleganta'', adica nu cu blugi si pantofi sport
LA MULTI ANI COPIILOR CARE AU AVUT SAU AU ANIVERSAREA ZILELE ACESTEA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

LA MULTI ANI, ELENYS SI DAVID!
(Scuze de intarziere)

O saptamana frumoasa!

Mami lui Matei Mihai 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Andreea, scuze ca a trecut ziua lui Elenys si noi nu i-am urat ... dar o facem acum, cu mult drag!

La multi ani, Elenys sa cresti mare, sanatoasa, fumoasa si desteapta

eu tot virusata, copilul n-a mai facut febra deci astazi l-am trimis la gradi, asa ca am timp de un cappuccino si o cafea!

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Camelia la ficamea nu prea merge cu ignoratul ca urla pana o bagi in seama. Gasim noi o metoda de lucru cu ea!
Mari ma bucur ca ai disciplinat copii la clasa!
La multi ani, ELENYS SI DAVID!
La multi ani, Sabrina si Eric!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Mari, sa fii sanatoasa si implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamak

Mari, sa fii sanatoasa si implinita!

Mami cu Andrei Ionut



Un pahar cu bere vreti? si cateva alune, o bucatica de prajitura cu gutui... (buget de criza, dau cate putin, oricum ce e mult strica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Mari, Cameluska, sanatate fetelor, fericire si noroc! sa va bucurati de familiile voastre! multi -ici si cate un buchet de la fiecare
Mari, multumim pt tratatie, te intelegem cu bugetul...

Cami, sa va fie de bine iesirea la munte; peisajele sunt superbe mi-ai facut un dor de duca...
multa sanatate lui Tudor

Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput