**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!** (1)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

pentru ca este asa frig afara si ca sa ne trezim mai repedeVa astept la o mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:



neatzaaaaaa............



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

ce se intampla fetelor cu DC-ul ???!? Doamne in ce hal merge...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neaqtza Nyny ne bucuram ca ai revenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alina..


sa zic 2 vorbe despre noi.. David merge la gradi. A fost mai grea acomodarea, vreo doua saptamani l-am tinut acasa, iar de luni am reinceput. Azi n-a mai plans. S-a smiorcait un pic pana am ajuns la gradinita, dar, spre deosebire de zilele trecute n-a mai plans.. doar a lasat un pic buza. Lucru care ma bucura foarte tare in momentul asta. Mara n-are treaba, fiind deja la al 3-lea an. Are 2 activitati optionale la care merge: engleza si jocuri educationale.. am inscris-o si la dansuri dar se pare ca nu o tenteaza asa ca n-am mai insistat.. am renuntat. Asta e. Sa mai creasca si David si poate vor merge amandoi la tenis .. mi-ar placea foarte mult sa joace tenis...

O sa pun si ceva pozici de la nunta ca n-am apucat. Inca nu avem fotografii profesionale, doar ce am apucat sa fac cu aparatul nostru..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Nyny ma bucur ca lui David yi merge mai bine
Eu pe Delia am tinut-o si ieri si astazi acasa ptr k este ragusita si are nasu infundatbine k nu sa lasat cu febra si antibiotc.
Delia merge la engleza si pictura la gradinita, nu am mai duso si la dans ca nu se merita ca nu se vede nimic.
Astazi spaghete cu carne tocata si legume am vazut aseara pe tv paprik la emisiunea lui Gordon Ramsey niste spaghete si m-am gandit sa improvizez si eu ceva si niste ciorba de dovlecei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana dar tu pe unde te-ai ascuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Nyny ma bucur ca lui David yi merge mai bine
Eu pe Delia am tinut-o si ieri si astazi acasa ptr k este ragusita si are nasu infundatbine k nu sa lasat cu febra si antibiotc.
Delia merge la engleza si pictura la gradinita, nu am mai duso si la dans ca nu se merita ca nu se vede nimic.
Astazi spaghete cu carne tocata si legume am vazut aseara pe tv paprik la emisiunea lui Gordon Ramsey niste spaghete si m-am gandit sa improvizez si eu ceva si niste ciorba de dovlecei

http://alinahandmade.blogspot.com/


Spor la treaba Alina!


Stiti ca va spuneam candva ca le-am facut o imunizare copiilor si parca Doinita m-a intrebat cu ce, dar nu am apucat sa raspund. O fac acum .. le-am dat 2 luni colostru_cu_probiotice (e scumput dar eu zic ca merita).. mi-au trebuit 2 borcanele, cate unul de fiecare adica.. si dupa astea 2 luni le-am dar o luna First_defence, cate 2 lingurite pe zi. Macar sufleteste sunt mai linistita, cand ma gandesc ca am facut cat de cat ceva pt ei sa-i mai protejez de crocobaurii astia care devin de la an la an mai puternici.


Sanatate Deliei!

Si Mara imi ceruse la un moment dat sa o duc la pictura dar cred ca o aglomerez prea tare deocamdata. Face cele 2 optionale la gradi si o mai duc la niste cursuri particulare de engleza sambata (2 ore)..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana dar tu pe unde te-ai ascuns?

http://alinahandmade.blogspot.com/


eu n-am indraznit sa o strig...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Si eu trebuie sa ma ocup de Delia in legatura cu engleza si eu iam dat colosttru cu probioticedar fara efect

Mergi la inceput