Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Salutare girls!

Bubu in viata mea nu am vazut o fetishoara mai expresiva va un eco! deci e remarcabil aparatul! iar Bufli e absolut delicios!!!!!!!!!!!!!!!!imi vine sa ti--l mananc! e superb!

Fetelor vad ca aici e 60 de lei sedinta http://gimnastica-gravide.ro/
-inseamna ca e ok ce gasisem eu cu 15 lei sedinta.. o sa ma duc si eu la mine la Giulesti: cu Cerasela Radu, Kinetoterapeut pt lamaze si gimanstica pt gravide. chiar maine sun sa ma interesez:)sper sa imi placa si sa ma ajute.
http://panaitsarbu.ro/sectii/kinetoterapie-prenatala-si-postnatala/


27+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: Clexane; FembionII, Magne B6, Acid folic, Cetebe, Aspenter; NO SPA;
*posesoare a 3 mutatii heterozigote: MTHFR C677T, A1298C si PAI 14G
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Mami2 cite tablete iei pe zi de Magne B6 ???am luat altfel de magnezium dar de maine incep cu acestea,pt ca stiu ca e f bun,relaxeaza uterul.
O seara frumoasa gravidutelor

Looana 30sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silviad spune:

Bubule, intai de toate La multi ani! Sa fii o mamica fericita, linistita sa iti dea Doamne-Doamne tot ce iti doresti!m avut musafiri
Eu am cam tras chiulul. Ieri a fost ziua de nastere a sotului meu. Am avut musafiri randuri, randuri. Pe la 10 seara simteam ca nu ma mai tin picioarele. Noaptea am dormit putin. Dorm tot mai putin - cateva ore pe noapte- dar azi am recuperat. Am mancat, am dormit si am fost intr-o vizita scurta.
De maine vacanta s-a terminat, incepem treaba.

Nu va mai suparati nici pe soacre, nici pe nimeni altcineva. Bucurati-va pentru ceea ce Dumnezeu v-a dat - o minune, fiti cat mai linistite pentru binele puiului vostru, evitati oboseala si stresul ca sa ajungem cu bine la termen.

Va pupacesc pe toate. Pe maine!
Multumim pentru capitol nou, Onutz!




Silvia 30 mami de Maria si Petri 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Va doresc Noapte buna ,somn usor sa avem cu toate...o noua saptamana buna numai cu vesti bune .Va dau un seit,misto e in pdf pt citit,mie mi-am placut ceea e am citit acolo.
http://incepe - sanatos.ro

Looana 30sapt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

Buna dimineata fetelor.Hip Hip Ura...am terminat cuu zugravitul si curatenia in casa dupa o saptamana....saracul sotul meu e rupt, a spus ca deabia asteapta sa inceapa serv sa se odihneasca.Ieri a venit si baietelul nostru de la mama si s-a pus pe inventariat casa, a si bagat de seama ca am facut schimbari.Azi mergem la control sa vedem cum este bebelina, cat a mai crescut.Doamne ce tare loveste, mi se misca burta in toate partile.Va pup si aveti grija de voi.28+ mamica de alexandru (10.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Looana noi ne-am mutat de pe 25 intr-un apartament mai mare, inca nu avem net, trebuia de pe 27 dar se pare ca sunt probleme cu linia si abia pe 10 vor trimite un Techniker de la Telekom. Bataie de joc...
In alta ordine de idei inca nu am terminat despachetatul, am vrut sacumpar perdele pentru camera lui Vladut si dureaza 3 saptamani sa le faca si costa o mica avere si.mai vreau a zugravim in albastru un perete in camera lui. Tema va fi Cars, inca nu am scapat....
Acum volac peste pupaza a facut si febra azi noapte si zice ca il doare capul si burta. Alte simtome nu are, tre sa sun pediatrul sa vad daca ne primeste astazi...nu am nici o idee ce ar putea avea.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna dimineata, va invit la un fresh sau o cafea cu muuuult laptic. Spre rusinea mea nu am terminat de citit cap anterior....dar promit ca il voi termina ca sunt informatii pretioase acolo despre ce ne trebuie in primele luni . In alta ordine de idei...sunt supi...ieri dupa masa am aflat ca sunt reduceri la hainite pt copii la C& A...care tin doar pana seara ( bine ...reducerile erau de pe 30 dar nu am stiut)... asa ca m-am imbracat fuguta si am mers la mag ca vazusem ca au produse de calitate si nu f scumpe+ reducerile...era super. Am gasit o gramada, la preturi f bune, dar nu mai aveam bani sa le iau pe toate ..si erau atat de frumoase, din bumbacel organic, offff mi-e gandul tot la ele. Asta e, poate mai prind reduceri pe undeva. Am tras o raita si prin celelalte magazine de copii, moamaaaaa ce preturi, pai o salopetica simpla cu niste maimute pe ea intre 40-60 lei ....m-am cam speriat cand am vazut preturile alea. De la CA am luat 2 body-uri cu manecuta lunga, o salopetica micuta si un compleu de care m-am indragostit de-a dreptul, f colorat- body, salopetica si barbetica si 2 caciulite toate din bumbacel. Aseara vroiam sa dorm cu ele, sunt primele hainite cumparate pt bebe . Apropo.....voi ce dimensiune alegeti cand cumparati pt bebe? Eu vreau sa iau hainite pt inceput sa am.....pana in 3 luni, ca apoi ma gandesc ca mai primesc....am luat marimea 56 si 62.....eu zic ca merg, acum depinde si de cat de lungut va fi mogaldeata.


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Asa.... am sa impart mesajul meu ca daca scriu mai mult se blocheaza tableta asta.... Aseara nazdravanul meu, dupa ca ce toata ziulica nu a dat vreun semn, ce s-a gandit el.....hai sa dau cu piciorusele in jos ca in laterale am explorat tot. Dragelor ...mi-a bagat niste bucati in partea de jos, eu zic ca in col, acum nu stiu exact unde, dar in partea de jos ca saream din pat, chiar ma durea, ma si speriasem sa nu care cumva sa se scurteze colul. Pe voi va loveste asa?
Angelique...sunt relativ bine, de contractii nu am scapat dar nu mai sunt atat de puternice. Nu mai fac injectii, iau doar 3 no spa/zi si 3 magnerot, stau cat pot de mult in pat. Cand am fost la eco dr a prins exact o contractie si mi-a spus....asa mi-am dat si eu seama ca ceea ce simteam eu de mult erau de fapt contractii si nicidecum bebe. Oricum daca vor fi mai puternice trec din nou pe inj.... chestia nasoala e ca de la clexane eu am facut niste noduli de nu puteam sta in fund...asta e, trece
Pupici la toata lumea si o sapt frumoasa si usoara


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

NEATA,azi incep munca.....si bate un vant afara ca mi.e groaza sa imi scot nasul....iar la 4 merg la primul curs!!!!!!!abia astept...

BUBU iti doresc o zi plina de bucurii si surprize cat sa tina 1 an intreg!!! sa fii fericita si cea mai iubita mamica!!!te pup.ah, si era sa uit, ti-am vazut somnorusul....sa va traiasca ca e dulce foc!!

VALI sa stai cuminte, sa te odihnesti mult!!!

ANGELIQUE nu te mai necaji si gandeste-te la bebele tau.treci printr-o situatie dificila, dar daca nu ai cum sa o schimbi,ia-o asa cum e.linistea e foarte importanta pentru bebe.

SILVIAD la multi ani si multa sanatate sotului tau!!!

pupici la toata lumea.sa incepem o saptamana faina, usoara, plina de vesti bune..

embarazada de 26+

o fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bioana

NEATA,azi incep munca.....si bate un vant afara ca mi.e groaza sa imi scot nasul....iar la 4 merg la primul curs!!!!!!!abia astept...

BUBU iti doresc o zi plina de bucurii si surprize cat sa tina 1 an intreg!!! sa fii fericita si cea mai iubita mamica!!!te pup.ah, si era sa uit, ti-am vazut somnorusul....sa va traiasca ca e dulce foc!!

VALI sa stai cuminte, sa te odihnesti mult!!!

ANGELIQUE nu te mai necaji si gandeste-te la bebele tau.treci printr-o situatie dificila, dar daca nu ai cum sa o schimbi,ia-o asa cum e.linistea e foarte importanta pentru bebe.

SILVIAD la multi ani si multa sanatate sotului tau!!!

pupici la toata lumea.sa incepem o saptamana faina, usoara, plina de vesti bune..

embarazada de 26+

o fetita...



Te-am visat pe tine si pe Bubu. Cat de fain si de real a fost. Parca eram la cafea si le asteptam pe celelalte fete :D .

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 21+ cu Eduard

In love with my little kid :X

Mergi la inceput