Asp. optimiste >20ani(806)Felicitari tanamera!!!

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby

miha,daca e biolog e ok.la ce clinica ati facut sperm?da,e bine sa faci eo in Z 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Da Gaby fac monitorizare luna asta prima data, fara stimulate. De multe ori am facut eco si s-au fazut foliculi, am fost indrumati sa prestam dar tot nimic, iar luna asta dr a zis sa monitorizam mai in amanunt. este si luna dupa HSG
Velvet am facut spermograma la Promed si tot acolo merg la controale si eco, si pt ca esti tratat mai cu respect.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

da,miha,fff bine

iar sperm la promed e lucrata de dr embriolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Miha, pai e bine, la astfel de monitorizari se poate vedea daca foliculii se matureaza cum trebuie, pe parcurs poate ca o sa se hotarasca sa iti dea si declansare, etc...
Se zice ca urmatoarele 3 luni dupa HSG sunt foarte prielnice pt a ramane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

seara buna fetelor
eu trebuie sa recunosc, ca din punct de vedere financiar inca nu am investit prea mult...analizele toate sunt suportate de casa, laparoscopia la fel a fost, stimularile si monitorizarile de rigoare tot suportat de casa de sanatate, inclusiv medicatia...abia de acum de la inseminari incepand incep costurile pt noi, ca de-acum casa mai suporta doar 50%...inseminarile nu sunt scumpe, ajung cu partea mea de medicatie si interventie undeva la vreo 180 de euro pe incercare, ca e stimulare f usoara, doar cu clomifen deocamdata...la fiv, tot 50 % suporta casa, dar numai 3 incercari...acolo se ajunge cam pe la 2000-2500 de euro, depinde de cum decurg lucrurile (asta partea noastra, adica jumatate)

mai citesc si pe un forum nemtesc de specialitate, scriu unele fete care sunt la al 7-lea, al 8-lea icsi...cand ma gandesc cata perseverenta si rabdare si putere trebuie sa aiba...

poate intra vreuna din fetele care stiu sa faca capitol npu, parca s-a cam lungit...haideti sa schimbam un pic atmosfera, ca parca prea ne-am cufundat in ultimele pagini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Va pup pe toate
Xdidi suntem vecine de cartier ca stai pe langa mine(eu la pta Rm Sarat) si jobul meu tot pe Rm Sarat bd.
Bob ce frumusete de copil ai,tare dragalasa este!Abea astept s-o vad si pe a mea parca o vad>cu par mult si negru,nas mic asa ca al meu si buzele groase(ca ale lu'ta-su k parca e inrudit cu negrii pun o poza cu el pe Picasa sa vedeti si voi)
Sper ca nu v-am intristat fetelor in leg cu bebe
Joi merg sa iau trimitere pt analizele uzuale de sange si sa merg sa le fac
Eu cand ma gandesc ca de la sf lui oct raman acasa,ma ia groaza k sigur ma voi plictisi rau de tot....si cu burta cat a unui brotacel
Va cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

'neata

va astept la

cine stie ce inseamna cand visezi sarpe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata

rama,e bine la tine.eu am platit tot ce am facut.numai o data am 30 mil pe analize.la un salariu de mizerie in romania.nu am facut nimic cu trimitere.totu cu bani.si asta se intampla de mai bine de un an jumate cand am facut continuu analize,investigatii,drumuri la medici in bucuresti.da noi sa fim sanatosi.poate intr-o zi vom avea un bebe al nostru.

o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

Neata fetelor o zi buna va doresc

*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:



CAPITOL NOU


Mergi la inceput