Asp. optimiste >20ani(806)Felicitari tanamera!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Buna dimineata!
Multumesc de cafeluta Anckuta ,am pus si niste inghetata peste ea ,e delicioasa.Am cumparat sa-mi iau tampoane si mi-am luat si niste inghetata de frisca.
Eu sunt in pauza de bebe dupa ultima pierdere de la inceputul lui iunie.Teoretic am putea sa incepem de dupa menstra asta dar vreau sa mai asteptam pana in iarna .Mi-am pus ambitia sa slabesc pana atunci cat mai mult.Ma duc de 3 saptamani la sala si am slabit deja 4 kg in conditiile in care la regim sever nu sunt.Mananc cel mult o feliuta doua de paine pe zi.Dulciuri aproape deloc .Cate o inghetata din cand in cand.OF daca nu mi-ar placea inghetata si prajiturile zau ca as fi slaba.
Anckuta tu faci ceva tratament acum sau la-si sa se intample natural?Eu natural am ramas de fiecare data dar din pacate am pierdut.Ieri am aflat cauza:trombofilia,am strans 4 mutatii din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Plangi pana simti ca nu mai ai lacrimi.Descarcate!Stiu ca suna ciudat ce spun dar asa reusesc eu sa ma ridic cand cad jos de tot cu moralul.In urma cu cateva zile am cazut destul de greu psihic,plangeam oriunde eram,am ajuns sa plang in baie sa nu ma mai vada nimeni sa nu creada ca am luato razna,am plans pana si in sala de fitnes .Noroc ca eram singura acolo in acel moment.Pur si simplu nu ma puteam abtine asa ca mam descarcat de toate lacrimile si frustarile care le aveam.Am scapat pt o perioada de ele.Sper o perioada cat mai lunga

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

Salut fetelor
Eu sunt la un botez
Am o stare atat de proasta... Parca asa....cum demult n'am avt
Sunt intr'un fel de depresie, mi se umplu ochii de lacrimi la orice pas
Sunt trista
Multi copii, o gravida....
Si cam atat

Va pup

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Si noi am luat o pauza de "doctoriceala" . stau ca pe ghimpi dar inca mai stau, voiam sa reiau toate analizele. Am intrerupt si bromcriptinul pt prolactina marita, eram sigura ca luna august este o luna f buna pt mine , dar nu a fost sa fie! Acum sunt inca linistita si ma simt un pic euforica, inexplicabil, ma trezesc zambind prin casa din orice fleac...sper sa nu fie linistea aia ingrozitoare dnaintea furtunii
Sotul e un pic mirat ca nu merg la doctor , nu stie ce sa mai creada, parca si el e un pic suspicios pe starea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Am vazut la trombo de mutatiile tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Poate starea aceasta de euforie e un presentiment.Poate se pregateste sa se intample ceva bun.O sa vina bebe sigur cand vede ca mami e asa fericita!Doamne ajuta!

Citat:
citat din mesajul lui ankcta

Si noi am luat o pauza de "doctoriceala" . stau ca pe ghimpi dar inca mai stau, voiam sa reiau toate analizele. Am intrerupt si bromcriptinul pt prolactina marita, eram sigura ca luna august este o luna f buna pt mine , dar nu a fost sa fie! Acum sunt inca linistita si ma simt un pic euforica, inexplicabil, ma trezesc zambind prin casa din orice fleac...sper sa nu fie linistea aia ingrozitoare dnaintea furtunii
Sotul e un pic mirat ca nu merg la doctor , nu stie ce sa mai creada, parca si el e un pic suspicios pe starea mea

Ancuta, in curand mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Si eu sunt aproape de butoi, parca mi s-au inecat corabiile, azi ma duc iar la doctor la control ca e de garda doctorita, din pacate sau fericire la secretii nu a iesit nimic, nici candida nici nimic altceva, oricum tratamentul dat de vineri ma face sa ma simt mai bine si s- cam dus ce aveam pe acolo un pic mai este dar nu mai e uscat ci moale sper ca pana la menstra sa nu mai am nimic.
Ieri am smotruit toata ziua asa cum nu am facut demult, in fiecare loc din casa parca vad ceva ce ar fi trebuit sa fie al lui bebe.
Lary o sa intru si la trombo sa vad ce mutatii ai luat dupa tine, sper sa reusim cu toate sa avem copii nostri intr-o zi, azi cand am auzit la stiri de copilul gasit in padure la Brasov parca ma facea sa imi doresc sa il fi gasit eu, sigur il luam noi acasa, parca viata asta mi se pare grea, mai ales cand aud ca altii aruca copii.
Bobule felicitari pentru dragonita, e superba sa o cresteti sanatosi.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Daca esti dispusa din punct de vede a sufletului sa accepti un copil care nu este din sangele tau poarte ar fi bn sa va ganditi si la o adoptie.Eu am un copil din prima casatorie si mie imi este mai usor putin sa trec peste pierderi.Nu f. usor dar totusi George e o alinare sufleteasca pt. care ii multumesc in fiecare zi lui Dumnezeu ca mea dat-o.

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna fetelor.
Si eu sunt aproape de butoi, parca mi s-au inecat corabiile, azi ma duc iar la doctor la control ca e de garda doctorita, din pacate sau fericire la secretii nu a iesit nimic, nici candida nici nimic altceva, oricum tratamentul dat de vineri ma face sa ma simt mai bine si s- cam dus ce aveam pe acolo un pic mai este dar nu mai e uscat ci moale sper ca pana la menstra sa nu mai am nimic.
Ieri am smotruit toata ziua asa cum nu am facut demult, in fiecare loc din casa parca vad ceva ce ar fi trebuit sa fie al lui bebe.
Lary o sa intru si la trombo sa vad ce mutatii ai luat dupa tine, sper sa reusim cu toate sa avem copii nostri intr-o zi, azi cand am auzit la stiri de copilul gasit in padure la Brasov parca ma facea sa imi doresc sa il fi gasit eu, sigur il luam noi acasa, parca viata asta mi se pare grea, mai ales cand aud ca altii aruca copii.
Bobule felicitari pentru dragonita, e superba sa o cresteti sanatosi.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalyyna spune:

Buna, sunt noua prin zona si am citit cateva posturi, si eu sunt o aspiranta la titul de mamica, incercam de aproape un an, sper ca rugaciunile sa ne fie ascultate si sa tarim bucuria de a ne tine copilasii in brate.
As avea nevoie de un sfat, eu am CM regulat de 28,29 zile, luna asta mi-a intarziat cu 4 zile, adica pentru mine e ziua 32, ieri am avut o scurgere maronie ca la inceput (am zis asta e, luna viitoare ) si doar atat, azi dimineata acelasi spotting cu cateva crampe si atat, voi ce ziceti sa fac un test? sa mai astept? n-as vrea sa mai vad iar o singura liniuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lary74 spune:

Eu zic ca poti face linistita un test.Daca este bebe cu siguranta se va vedea la test.FA test,macar sti o treba ,daca este bebe poate trebuie tratament de sustinere a sarcini .Cu cat sti mai repede cu atat mai bn.DAca nu este bebe macar nu mai stai stresata si astepti linistita menstra si speri ca data viitoare va fi cu noroc.BAfta sa fie 2 liniute

Citat:
citat din mesajul lui catalyyna

Buna, sunt noua prin zona si am citit cateva posturi, si eu sunt o aspiranta la titul de mamica, incercam de aproape un an, sper ca rugaciunile sa ne fie ascultate si sa tarim bucuria de a ne tine copilasii in brate.
As avea nevoie de un sfat, eu am CM regulat de 28,29 zile, luna asta mi-a intarziat cu 4 zile, adica pentru mine e ziua 32, ieri am avut o scurgere maronie ca la inceput (am zis asta e, luna viitoare ) si doar atat, azi dimineata acelasi spotting cu cateva crampe si atat, voi ce ziceti sa fac un test? sa mai astept? n-as vrea sa mai vad iar o singura liniuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laima spune:

Bun gasit si va doresc si eu multe II
Noi incercam de un an si jumatate, eu ma apropii de 30 de ani, si parca se apropie si butoiul odata cu varsta.
Va citesc din urma acum si va multumesc pentru ca impartasiti experientele voastre.

Laima

Mergi la inceput