Asp. optimiste >20ani(806)Felicitari tanamera!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Va zic Rama, numai ca nu prea imi fac eu mari sperante ca o sa fie cine stie ce maine, o sa am max un folicul si ala de max 7. Asa e deobicei in Z9 la mine.
Si tu sa ne zici cum o sa fie miercuri la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

o sa va zic si eu, eu ma astept undeva pe la 15-16 mm, unul sau maxim doi...sa vedem daca prognosticul meu e bun...imi fac probleme insa pt endometru, ala mi-e teama sa nu fie prea mic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Salutare. O saptamana faina va doresc.
Eu sunt Z3 dar optimista. Am fost in weekend la munte, am discutat, am hotarat sa lasam calculele deoparte si sa lasam lucrurile sa decurga de la sine si vom vedea. Si daca in cateva luni nu se intampla nimic, pana atunci se intoarce si dr si vedem ce facem in continuare.
Eu m-am apucat de cura de slabire si incerc sa imi canalizez gandurile in alte parti ca sa ma detasez. Ne bucuram de toamna si ne facem tot felul de planuri maruntele ca sa ne inveselim fiecare zi in parte. Si parca e mai bine asa.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

hello girls

la mine nimic nou
teste ovu' pozitive, prestat, nu in exces ca dauneaza :)))))
acum...cum ne-o fi norocul
nu mai stau sa calculez ce si cum...

mi-am mai cumparat o serie de femibion, magne b6 si aspenter si o sa iau in continuare pentru ca am reusit sa incep sa tin un regim si cred ca ma tine....

o saptamana frumoasa sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna fetelor,
Revin si eu dupa o pauza, examene, job...
Felicitari noilor gravidute!

Ramayana si Gaby, mult succes la inseminare! Tin pumnii stransi!

La mine nimic nou, ar trebui sa imi vina ciclu, a aparut primul semn si anume ma dor sanii.

Astazi ma programez la dr Cocei si incep distractia!

Astept sa imi vina ciclu si dupa ma duc la Synevo sa imi fac si analizele de trombofilie, poate mai imi da si dr cateva indicatii inainte sa le fac de capul meu.

Din pacate nu am reusit sa citesc toate pag din urma, am ajuns la 11 dar mai am putin!

Va pup si sa aveti o saptamana minunata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna fetele!
O Saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna

Tanamera felicitari si sarcina usoara

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Mai fetelor voi ma speriati pe mine cu rezultatele astea la spermograma! Pai eu i-am furat-o sotului acum cativa ani si tot la Synevo am facut analiza si a iesit ok si am stat cat de cat linistita , ca stu ca nu e normal cum am procedat , dar la sfatul asistentei medicului gineco am facut-o. Acum cand vad ce ati patit voi.....incep sa am mari dubii. Si ma rog de el de cateva luni sa repete sperm si nu vrea sub nicio forma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ankta, sunt foarte rare cazurile in care un medic prescrie tratament de stimulare ovariana unei femei fara sa aiba in prealabil un rezultat recent de la o spermograma de-a sotului. Deci daca nu vrea ori il convingi ori n-ai facut nimic. Investigatiile pe care le fac femeile sunt mult mai invazive si de aceea prima analiza in caz de suspiciune de infertilitate este spermograma. Deci daca sotul tau vrea mostenitori ar face bine sa se analizeze.
Ce rezultat ai avut la Synevo atunci?



9+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Stiu. Mi-a si spus cand am fost la ultimul control si mi-a dat lunga lista pt analize. fara rez de la sot nici nu stam de vb!!!
Nu-mi mai amintesc rez pt ca stiu ca dr de atunci a spus ca am scapat de u stres, sotul .
Eu aveam mare incredere in Synevo , mai ales pe etunci era laboratorul de la care toti medicii din Cta iti impuneau sa faci analizele.
Cu sotul am avut lungi discutii si i-am spus ca spermograma se poate modifica si de la o zi la alta, mai ales ca aceea nu a fost facuta ca la carte, dar nu am cu cine. (minte ingusta)
De aceea v-am spus ca stau deoparte de ceva timp de medici, pana il fac sa ia o decizie.
Ieri i-am spus ca pana in primavara nici nu discut despre o posibila sarcina, k am alte prioritati(dantura, slabitul) si a spus ca e ok asa. bineinteles ca am fost socata dar nu am reactionat in niciun fel. Cand il va apuca pe el isteria despre faptul ca suntem singurii din grupul de prieteni care nu au copil ii voi reaminti. Pana atunci sper sa rezist psihic si sa nu ma arunc in butoi

Mergi la inceput