Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns senty_mary spune:

Buna dimineata delfinariu!
In primul rand vreau sa va multumesc din suflet pentru urarile de ziua mea, si pentru cele de ziua lui Andrei ca nici nu mai stiu de cand nu am mai intrat pe la voi.
Eu de la 1 august am inceput serviciul si cand ajung seara acasa, dupa 6 sau 7 pur si simplu nu mai am cand sa mai deschid laptop-ul.
Noi suntem bine, sanatosi, cam slabuti dupa cum ne stiti deja dar nazdravani si jucausi de nu se mai poate.
AAA....si foarte vorbareti.Exemplu:"Andi peaca bumbum tata a babu" (Andrei pleaca cu masina si cu tata la bunica.
Va pupam si promit sa incerc sa intru mai des pe la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Histamina, multa multa sanatate si noroc!

Felicitari Palomina! Sa fie bb sanatos si norocs iar tie iti urez o sarcina usoara!

Citat:
citat din mesajul lui palomina

CriSN, inca nu am spus la serviciu am cosmaruri in legatura cu asta, seful meu are planuri mari cu mine, m a pus la munca din prima saptamana si m am descurcat dar tot aman si cred eu ca voi anunta mai pe la sf lunii asteia, cand deja trec de 3 luni, oricum, deja burta se vede si incerc sa o maschez . sper sa rezist pana la sf anului, inceputul lui ianuarie la serv... asta este...

Antonito, deja ii aduce jucarii lui bebe din burtica, imi ridica tricoul si pune el acolo masinute, cuburi :)))dupa un timp si le ia dar asa repede ca si cum le-ar smulge :)) e asa simpatic.

mami de Antonito din 18 august 2010 si 11+


Curaj mami! Sefului ii poti spune ca n-ai programat sarcina, ca vrei sa iti faci cat mai bine treaba in continuare. Daca si predai munca ta cuiva nu vad de ce ar fi foarte suparat. Viata merge inainte si pentru tine si pentru ei. Sa vezi ce usurata vei fi dupa ce spui marele secret

Cris, chiar nu se vede deloc burtica la 20+, wow, ce slabuta esti. Tu ai trecut deja de jumatatea sarcinii asa ca tinem pumnii in legatura cu anuntatul care presupun ca va fi in curand.

Anca_vlad tu ce ai facut vineri? sper ca a fost bine.

Mami de Ana Maria(18.12.2004),
Elisa Andreea
(09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Buna fete dragi!

Azi stau prost cu nervii. Si Radu este intr-o alergatura continua, nu pot face nimic . In zile de astea simt ca nu mai rezist. Tare as vrea sa-l dau la o cresa/gradi, macar 3-4 ore dimineata, sa apuc sa-mi mai fac si eu treburile in liniste si sa-mi pun gandurile, treburile, hartiile in ordine.

Acum l-a luat tati cu el pana la banca, eu ma duc sa-i fac repede pastai, mai am de ieri niste friptura de curcan pentru el si gata pranzul lui. Ieri nu am fost gata la timp cu haleala si nu a vrut sa doarma pana nu a mancat

Va pup cu drag, ma duc la bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Histamina, multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!



Michelle multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Buna ziua mamici si de la noi!
Azi a fost prima zi de cresa pt tudor!
s-a trezit de dimineata, a papat laptic cu cereale si hai la cresa! o data ajunsi acolo era tare incantat, chitatia de bucurie ca merge la copii sa se joace, toate bune si frumoase pana a ajuns la usa clasei cand a aparut d-na educatoare/ingrijitoare. S-a pus tudor al meu pe un urlet din toti plamanii, noi(eu, sotul si educatoarea) incercam sa-l convingem ca sunt copii se joaca cu ei si cu jucarii multe, bla, bla, de unde, ca tudor tot urla, pana la urma educatoarea a inchis usa si a zis ca ne ast dupa 12:30 sa-l luam! Nici n-am apucat sa intrebam cum o cheama pe educatoare, cati copii sunt in grupa...eu am plecat la serv si acum m-a sunat sotul sa-mi zica ca tudor a mai plans dar s-a si jucat, a papat si supa cu copii si a fost schimbat de scutecel. Cand l-a luat sotul incepuse iar sa miorlaie dar i-a trecut repede, sper doar sa se obijnuiasca si sa nu mai bazaie cand il lasam acolo!
Histamina si Senty_Mary, la multi ani, sa fiti sanatoase si sa petreceti frumos alaturi de cei dragi
Baby, cum a fost prima zi de cresa a lui Tudorel? a plans si el??
va pup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca
Baby, cum a fost prima zi de cresa a lui Tudorel? a plans si el??
va pup

Corina, fericita mamica de TUDOR ANDREI
Poze Tudor



Pai la noi a fost foarte bine in prima zi dar ieri si azi toate bune si frumoase pana la usa de la clasa...Acolo mincepe jalea cu lacrimi in ochi ma striga si vrea la mine in brate...Dar dupa ce plec isi revine si se oaca frumos...Iar la 12.30 e binedar stie ca trebuie sa vin si ma striga...Sper sa isi revina asa cum era acum o luna cand nu il puteam lua de acolo...

Azi am vazut-o si pe Stefi de Laurica...E o dulce si o smechera...Le spunea la educatoare "nu vreau"..."lasa-ma"... Tare dulce si tare hotarata delfinasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

La multi ani, Histamina, multa sanatate si tot ce iti doresti sa devina realitate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, Nicole!
Sa iti dea DD ani lungi, frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

multumesc mult pt urari!

imi doresc doar sanatate si sa imi vad copilul mare,cat mai mare! e un moment de bilant,ssunt multumita. puteam mai mult, tot timpul mi-am imaginat ca pana la 38 de ani voi face mai mult,dar asta am reusit.sunt optimista si singurul lucru de pe care mi-l doresc este sa fie strumful sanatos si sa il pot creste cat de mult se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78


Histamina, multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se implineasca!



Michelle multumesc !

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara



La multi ani si de lanoi!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 28+ cu

Mergi la inceput